۹۶۵ متوسط صادراتی : چالش های صنعت استخراج رمز ارزها در ایران

۹۵۶ متوسط صادراتی عنوان مستندی ۳۰ دقیقه ایست که به بررسی مسائل و مشکلات صنعت ماینینگ ( استخراج رمز ارزها ) در ایران پرداخته و با مرور وقایع تاریخی و تصمیمات دولت در خصوص این صنعت، و همچنین با ارائه آمارهای دقیق، به بررسی وضعیت قانونی این صنعت در ایران می‌پردازد.

0 7,102

۹۶۵ متوسط صادراتی عنوان مستندی ۳۰ دقیقه ایست که به بررسی مسائل و مشکلات صنعت ماینینگ ( استخراج رمز ارزها ) در ایران پرداخته و با مرور وقایع تاریخی و تصمیمات دولت در خصوص این صنعت، و همچنین با ارائه آمارهای دقیق، به بررسی وضعیت قانونی این صنعت در ایران می‌پردازد.

اگر با فناوری بلاک چین ، بیت کوین ، و سایر رمز ارزها آشنایی دارید، حتماً نام صنعت ماینینگ یا استخراج رمز ارزها به گوشتان آشناست. این فناوری نوظهور، روشی برای تأمین امنیت شبکه بیت کوین (و سایر رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار) بوده و یکی از راه های کسب در آمد از رمز ارزهاست.

اکنون استخراج رمز ارزها ( ماینینگ ) در ایران به عنوان یک صنعت قانونی شناخته شده و در آبان ماه ۹۸، قوانین تعیین تعرفه برق مورد نیاز این صنعت نیز توسط وزارت نیرو تصویب و ابلاغ شد. علی رغم اظهارات ضد و نقیض مسئولان ارشد وزارت نیرو مبنی بر رضایت فعالان عرصه استخراج رمز ارزها از این نرخ، عملاً با اعلام تعرفه متوسط صادراتی برای برق ماینینگ، این صنعت در حال مرگ تدریجی در ایران است.

مستند ۳۰ دقیقه ای « ۹۶۵ متوسط صادراتی » با هدف بررسی موشکافانه روند تصمیم گیری و قانون گذاری برای این صنعت، و همچنین به منظور مطالبه حقوق از دست رفته‌ی فعالان حوزه رمز ارز، تهیه شده و بخش تاریک این ماجرا را به نمایش می‌گذارد.

شما مخاطبان عزیز می‌توانید این ویدئو را از تمامی کانال‌های ارتباطی فینمگ مشاهده کرده و با بازنشر آن، به تحقق اهداف مشترک جامعه رمز ارز ایران کمک نمایید. لازم به ذکر است که انتشار این مستند، هیچ نیازی به ذکر منبع ندارد.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.