۶ پروژه‌‌ بشردوستانه که رمز ارز‌‌ را می‌پذیرند

یکی از ویژگی‌‌های رمز ارز‌‌ شفافیت تراکنش‌‌ با آن است. این ویژگی می‌‌تواند در کمک‌‌های بشردوستانه به موسسات خیریه کمک کند تا افراد با مشاهده‌‌ی محل و مقدار مصرف اعانه‌‌هایشان، از راست‌‌گویی موسسه اطمینان حاصل کنند. در این مقاله چند موسسه خیریه که رمز ارز‌‌ را به عنوان اعانه می‌‌پذیرند، معرفی شده است.

0 72

علاقه‌‌ رو به رشد به بیت کوین و دیگر رمز ارزها به افزایش سرمایه شخصی و توانایی خرید کالاهای گران مانند لامبورگینی معطوف شده است. برای کسانی که ترجیح می‌‌دهند دارایی‌‌های دیجیتال خود را صرف تغییرات مثبت در دنیا کنند نیز فرصتی برای اهدای رمز ارز‌‌ خود به موسسات خیریه فراهم شده است. این پروژه‌‌های بشردوستانه، رمز ارز‌‌ها را به عنوان اعانه قبول می‌‌کنند.

اعانه‌‌های رمز ارز‌‌ی بدون سود

با توجه به تولید ثروت بسیار زیاد رمز ارز‌‌ها، افرادی که مدت زیادی است این دارایی را دارند و به تبع آن جوایز دریافت کرده اند، می‌‌توانند دارایی‌‌های بیشتر از نیاز خود را به افراد نیازمند اهدا کنند. تعداد زیادی از موسسات جهانی اعانه‌‌های رمز ارز‌‌ی را نیز قبول می‌‌کنند و از آن‌‌ها برای ایجاد تغییرات مثبت در دنیا استفاده می‌‌کنند. با پیشرفت‌‌های اقتصادی زمینه‌‌ی همکاری رمز ارز‌‌ها و بسیاری از موسسات خیریه فراهم شده است.

دلایلی برای رواج این نوع کمک بشردوستانه وجود دارد. برای مثال، سرعت دریافت و شفافیت کمک‌‌هایی که به زنجیره‌‌ی ارزش وارد می‌‌شوند، برای آن‌‌هایی که می‌‌خواهند با نام مستعار کمک‌‌های خود را اهدا کنند و نامشان فاش نشود فرصت خوبی خواهد بود.

انگیزه‌‌های موجود برای حجم زیاد اعانه‌‌ها توسط افرادی مثل برایان آرمسترانگ مدیر عامل کوین بیس تشریح شده است. لازم به ذکر است آرمسترانگ موسس Givencrypto.org سایتی برای توزیع اموال به افراد کم‌‌بضاعت است. او همیشه به قدرت کمک‌‌های بشردوستانه‌‌ مبتنی بر رمز ارز‌‌ها ایمان داشته است و ایده‌‌ اخیر او تحت عنوان خیریه‌‌های بدون سود در مورد تقویت، آموزش و ارزیابی موسسات جهانی است.

موسسه بیت‌کوین کش پروژه‌‌ای با ارزش ۱۰۰۰ دلار از بیت‌کوین کش‌‌هایی که ماهیانه به کمپین‌‌هایی در ونزوئلا و سودان جنوبی می‌‌فرستد را آغاز کرده است. این پروژه به گرسنگان ونزوئلا غذاهایی که با بیت کوین‌‌های خیّران خریداری شده را اهدا می‌‌کند. این گروه همچنین به آسیب‌‌دیدگان و گرسنگان سودان جنوبی در شرق آفریقا که دچار سوء تغذیه شده‌اند، کمک می‌‌کند.

پروژه‌‌ خیریه‌‌ آب، پروژه‌‌ای برای دسترسی ساکنان آفریقا به آب آشامیدنی تمیز، سالم و مطمئن است که رمز ارز‌‌هایی مانند بیت کوین Core، بیت کوین کش، اتریوم و لایت کوین را می‌‌پذیرد. پروژه‌‌ آب یکی از مهم‌‌ترین جنبه‌‌های رمز ارز‌‌ را نشان می‌‌دهد: شفافیت. آن‌‌ها یک اپلیکیشن برای خیّران ساخته اند تا ببینند هزینه‌‌هایشان کجا مصرف می‌‌شود. مقدار رمز ارز‌‌ و محل استفاده‌‌ی آن‌‌ها با شفافیت تمام نشان داده شده است.

6 Philanthropic Projects That Accept Cryptocurrency

اقدامات صلیب سرخ جهانی

صلیب سرخ در همه جای جهان شناخته‌‌شده است. هدف این گروه رفع آسیب‌‌های بشر در قالب پروژه‌‌های متعدد مثل اهدای خون، حضور در محل حادثه و تربیت انسان‌‌ها برای کمک‌‌های اولیه در مواقع بحرانی است. صلیب سرخ جهانی نیز اعانه‌‌های رمز ارز‌‌ی را در قالب بیت‌کوین کش و بیت کوین می‌‌پذیرد. در صفحه‌‌ی Bitpay می‌‌توانید بیت کوین‌‌هایتان را به صلیب سرخ اهدا کنید.

حفظ کودکان یکی دیگر از پروژه‌‌های بشردوستانه‌‌ی بدون سود است که در آن به کودکان در سراسر جهان فرصتی برای زندگی و پیشرفت می‌‌دهد. تمرکز اصلی این موسسه خیریه بر سلامت و آموزش کودکان است. این گروه در ایالات متحده، آفریقا، آسیا، خاور میانه و اوراسیا، آمریکای لاتین و سواحل دریای کارائیب فعالیت کرده است. آن‌‌ها از بیت کوین و بیت‌کوین کش حمایت می‌‌کنند، اما می‌‌توانید با مراجعه به صفحه‌‌ی Bitpay گزینه‌‌های متعددی که برای اهدا وجود دارد را ببینید.

واتسی (Watsi) یک تکنولوژی برای تامین بحران سلامت جهانی است که توسط جمعی از جراحان با هدف پوشش گروهیِ سلامت ایجاد شده است. خیّران می‌‌توانند به طور مجازی با افرادی که به کمکشان نیاز دارند دیدار کنند و بیمارانی برای اهدای اعانه‌‌های خود را انتخاب کنند.

موسسات بدون سود بسیار زیادی وجود دارند که اعانه‌‌های رمز ارز‌‌ را می‌‌پذیرند. این تغییر، پتانسیل بالایی برای کارهای بیشتر در دنیا ایجاد می‌‌کند. این حقیقت که چنین موسسات بشردوستانه‌‌ای اعانه‌‌های رمز ارز‌‌ی جمع‌‌آوری می‌‌کنند خود باعث می‌‌شود سازندگان رمز ارزها حیاتی بودن فعالیت خود را متوجه شوند و بیشتر به کار خود افتخار کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.