6 مورد از بهترین GPU ها برای استخراج رمز ارز در سال 2019

آیا می‌خواهید در سال 2019 رمز ارز استخراج کنید؟ اگر چنین قصدی دارید، در اینجا 6 مورد از بهترین GPUها را از نظر قیمت/کیفیت به شما معرفی کرده و شما می‌توانید با بهترین و قوی‌ترین دستگاه‌ها آشنا شوید.

0 129

زمانی که ارز رمزنگاری شده به وجود آمد، عده‌ی کمی از افراد در مورد ‌استخراج می‌دانستند و به آن مشغول بودند. در آن زمان به نظر می‌رسید که استخراج تنها برای افرادی در دسترس است که به شدت به فناوری علاقه‌مند هستند. خوشبختانه، اکنون دیگر مثل آن زمان نیست و تنها چیزی که به آن احتیاج دارید این است که بهترین GPU برای استخراج را کشف کرده، آن را نصب کنید و از سود حاصل لذت ببرید.

با اینکه استخراج اتریوم و بیت کوین بین سال‌های 2016 تا 2018 بسیار محبوب و رایج بود، اما اکنون دشواری محاسبات باعث شده که این پروسه بسیار سخت و دشوار باشد. اکنون دیگر استخراج بیت کوین و اتریوم با استفاده از یک GPU معمولی تقریبا غیرممکن است. اما چه کسی گفته که نمی‌توانید دیگر کوین‌ها را استخراج کنید؟ حتی کاهش سود استخراج نیز مانع تلاش افراد برای استخراج آلتکوین‌ها نمی‌شود. در حقیقت، اگر به دنبال کسب سود هستید، یا باید از بهترین سخت‌افزار استخراجی استفاده کنید و یا از هیچ سخت‌افزاری استفاده نکنید. صنعت استخراج مدام در حال توسعه است و دستگاه‌های پیشرفته و جدیدی را برای استخراج در اختیار ما قرار می‌دهد. بیایید ببینیم که بهترین GPUها در سال 2019 چه بوده‌اند.

چگونه بهترین GPU را برای استخراج انتخاب کنیم؟

پیش از اینکه بهترین GPUها را بررسی کنیم، بیایید به اصول اساسی کارت‌های استخراج GPU که در کارایی و سرعت بسیار حائز اهمیت هستند نگاهی بیاندازیم. این امر باعث می‌شود که درک بهتری از تغییرات استانداردهای صنعت داشته باشید و بدانید چگونه می‌توان تصمیم درستی گرفت.

به ویژگی‌هایی که در انتخاب GPU اهمیت دارند نگاهی می‌اندازیم.

1. VRAM (رم ویدیویی، حافظه‌ گرافیکی)

در گذشته 2 تا 4 گیگابایت حافظه‌ گرافیکی برای استخراج اتریوم و رمز ارزهای مشابه کافی بود. زمانی که اتریوم 4 سال پیش به وجود آمد، با یک گیگابایت حافظه‌ گرافیکی کار خود را آغاز کرد و این مقدار هر سال 750 مگابایت افزایش یافت. اکنون در سال 2019 قرار داریم و این یعنی بهترین نمونه‌ها برای استخراج باید حداقل از 8 گیگابایت حافظه گرافیکی برخوردار باشند. به بیان دیگر، با یک کارت دو گیگابایتی قدیمی دیگر هیچ پولی نمی‌توانید کسب کنید.

2. Hashrate (سرعت هش)

سرعت هش ویژگی بسیار مهمیست و برای تعریف آن می‌توان گفت: سرعتی که در آن یک دستگاه، محاسبات انجام می‌دهد تا از طریق آن‌ها الگوریتم‌ها را حل کند. این متغیر به صورت هش بر ثانیه و در مدل‌های برتر به صورت مگاهش بر ثانیه محاسبه می‌شود؛‌ به این معنا که حداقل یک میلیون هش در یک ثانیه انجام می‌گیرد. پیشرفته‌ترین GPUها نیز می‌توانند ارزش‌هایی برابر با گیگاهش و تراهش داشته باشند.

3. Bus Width (پهنای باس)

این عامل تعریف‌کننده‌ی مقدار چیپ‌هاییست که می‌توانند در یک دستگاه جای گیرند. همانطور که می‌دانید، کارایی یک کارت بر اساس حافظه‌ آن مشخص می‌شود؛ بنابراین، بهتر است پهنای باس بالاتری را انتخاب کنید. یک کارت حافظه‌ی معمولی 256 بایتی با هشت چیپ دیگر کافی نیست: باید از کارتی با سطح حافظه‌ی بالاتر انتخاب کنید تا حداقل بتواند 16 چیپ را در خود جای دهد.

4. مصرف برق

استخراج،‌ حتی پس از اینکه تجهیزات را خریداری کنید، یک فرآیند پیچیده است؛ باید پول قبوض برق را بپردازید. اطمینان حاصل کنید که GPU شما نسبت به دیگر GPUها برق کمتری مصرف می‌کند. اگر می‌خواهید از درآمد ثابتی برخوردار باشید، سخت‌افزار استخراجی شما باید تمام ساعات از روز و تمام هفت روز هفته در حال کار کردن باشد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که GPU شما عملکردی عالی در مقابل میزان انرژی مصرف‌شده دارد.

5. خنک‌سازی

اکنون که در مورد مصرف برق می‌دانید، بهتر است این نکته را هم بدانید که حرارت مزرعه استخراج نباید تا حد زیادی بالا برود. این مسئله بسیار مهم است، زیرا گرمای بیش از حد به سخت‌افزار ضرر می‌رساند. حرارت بالا نه تنها موجب دشوارتر شدن پروسه می‌شود، بلکه در عملکرد کارت گرافیک شما نیز اختلال ایجاد می‌کند. به دنبال سازه‌های باز بروید؛ با استفاده از این سازه‌ها می‌توانید حرارت مطلوبی در روند کار خود ایجاد کنید. حتما خنک‌کننده بخرید و نصب کنید.

اکنون که می‌دانید چه چیز در انتخاب واحدهای استخراج موثر است، شش مورد از بهترین مدل‌های سال 2019 را بررسی می‌کنیم.

AMD Radeon RX 470

AMD Radeon RX 470

AMD Radeon RX 470 – عملکرد عالی در هر شرایطی

این دستگاه بی‌نظیر همیشه برای انجام این فعالیت آماده و مناسب است و در هر شرایطی عملکردی بسیار عالی از خود نشان می‌دهد. کارایی بسیار بالایی دارد، گرافیک‌ها AAA تحویل می‌دهد و همیشه ارگونومیک است. همچنین، با بیشتر کامپیوترها نیز سازگاری دارد. صدای زیادی ندارد و گرمای کمی نیز تولید می‌کند.

مزایا:

 • کارایی بالا
 • سطح بازده انرژی عالی
 • حافظه مطلوب – کاملا متناسب با قیمت

معایب:

 • بسیار گران

AMD Radeon RX 480

این مدل تا چند وقت پیش بهترین گزینه برای استخراج‌کنندگان و میزان تقاضا برای آن بسیار بالا بود و به سرعت از راه‌حلی برای گیمرها به تجهیزاتی برای استخراج تبدیل شد. AMD از این کارت استفاده می‌کرد تا به چهارمین کد گرافیکی ارتقاء یابد. آن‌‌ها ترانزیستور را افزودند، ولی برق مورد نیاز به همان میزان قبل باقی ماند. این دستگاه همچنین از یک خنک‌کننده برخوردار است. صدای زیادی تولید می‌کند، اما به هیچ عنوان غیرقابل‌تحمل نیست.

مزایا:

 • عملکرد مطلوب
 • سرعت عالی

معایب:

 • تولید صدای زیاد

AMD Radeon 580

این کارت گرافیکی کاملا میانه است؛ به این معنا که هم امکان استخراج بدون دردسر را فراهم می‌آورد و هم سرعت متوسطی دارد (1340 مگاهرتز). این GPU عالی را برای استخراج اتریوم و توکن‌های ERC-20 در نظر داشته باشید. همچنین، دو خنک‌کننده دارد که سرعت عملیات را تنظیم و تعدیل می‌کنند. تنها یک ایراد وجود دارد: این کارت به اندازه‌ی 480 متغیر قبل ارگونومیک نیست.

مزایا:

 • عملکرد HD عالی
 • تغییرپذیر (انعطاف‌پذیر)
 • نسبت کیفیت/قیمت عالی

معایب:

 • مصرف برق بالا
 • فشرده نبودن کارت‌ها

AMD Radeon RX Vega 56

AMD Radeon RX Vega 56

AMD Radeon RX Vega 56 – سرعت مطلوب و هسته‌های بیشتر

این دستگاه یکی از مناسب‌ترین دستگاه‌ها برای استخراج کریپتو است. به علاوه، از نظر سرعت دومین کارت طراحی در سری RX Vega است. این کارت بر مبنای طراحی Vega ایجاد شد، با همان حافظه و همان پردازشگرها.

سرعت این GPU از سرعت RX Vega 64 کمتر است و نسبت به آن‌ها برق کمتری مصرف می‌کند. نحوه‌ی پردازش این دستگاه بسیار عالیست و در نسخه‌هایی حاوی خنک‌کننده و مصرف برق حداکثر 210 وات قابل‌دسترسی است. به منظور دستیابی به قدرت استخراج بالاتر در این دستگاه باید BIOS را به نحوی تنظیم کنید که بتوانید از ویژگی‌های دیگر آن نیز استفاده کنید.

مزایا:

 • سرعت و قدرت مطلوب
 • دسترسی به هسته‌های بیشتر و BIOS

معایب:

 • مصرف انرژی بالا

AMD Radeon R9 Fury X

تمام اجزای این GPU در سرعت، کارایی و تولید انرژی ارتقا یافته‌اند. در این دستگاه، برای کاهش گرما از آب استفاده می‌شود؛ این نوآوری بسیار عملکرد خوبی داشته است. این دستگاه دوام بالایی دارد و همین ویژگی باعث کسب کوین‌های بیشتر در طول ساعات، روزها و هفته‌ها می‌شود.

مزایا:

 • خنک‌کننده‌ (با استفاده از آب) و تضمین عملکرد عالی
 • محدودیت حافظه مطلوب

معایب:

 • ممکن است پایین آوردن سطح گرما در آن دشوار باشد

Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Nvidia GeForce GTX 1050 Ti Nvidia GeForce GTX Ti – سرعت بالا و قیمت عالی

یکی از گزینه‌های عالی برای استخراج توکن‌های ERC-20 همین دستگاه است. کارایی بالایی دارد، گران است و در هر چهارچوبی که بخواهید سود کریپتوی خود را افزایش دهید به خوبی کار می‌کند. طراحی این دستگاه شما را به یاد ساختار Pascal GPU می‌اندازد و نه تنها برای استخراج کریپتو، بلکه برای VR نیز عالیست. سرعت 1760 مگاهرتزی آن نیز بسیار استثنایی و قابل‌توجه است.

مزایا:

 • صدای کمی تولید می‌کند
 • بازده انرژی بالا
 • قابلیت انجام تمام فعالیت‌های استخراج
 • نسبت قیمت/کیفیت عالی

معایب:

 • با تمام کامپیوترها سازگار نیست

خلاصه‌

با اینکه استخراج کریپتو به اندازه ی قبل پر سود نیست، اما هنوز هم می‌توانید صاحب بسیاری از آلتکوین‌ها باشید؛ هیچ نیازی نیست که تنها به دنبال اتریوم و بیت کوین باشید. بازار رمز ارز تعداد زیادی کوین ارائه می‌کند، در حالی که بازار سخت‌افزار به داشتن گستره‌ی وسعی از کوین‌ها افتخار می‌کند. اگر آمادگی سرمایه‌گذاری در سخت‌افزار استخراج را دارید، چند مورد از 6 GPU بالا را در نظر داشته باشید: این GPUها از کیفیت استخراج و بازده انرژی بالایی برخوردارند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.