۵ منبع آموزشی که آگاهی شما را در مورد رمز ارز ها بالا خواهند برد

شما نیز شاید جزو افرادی باشید که به تازگی وارد دنیای رمز ارزها شده‌‌ و آشنایی کاملی با مفاهیم موجود در این حوزه ندارید. مطمئنا داد و ستد در چنین فضای نوینی به اطلاعات بسیار زیادی نیاز دارد و ممکن است بدون داشتن آگاهی کامل با مشکلات زیادی روبرو شوید. این مقاله به بررسی چندین پلتفرم آموزشی پرداخته که منابع مناسبی را برای کاربران فراهم می‌‌آورند و در همان حال پاداش‌‌هایی را به صورت رمز ارز برای آنان در نظر گرفته‌‌اند.

0 199

داشتن آگاهی کامل از توسعه‌‌های صورت گرفته در بیت کوین‌‌، بلاک چین و همچنین اکوسیستم در حال تغییر رمز ارز ها به مدت زمان زیادی نیاز دارد. تازه‌‌واردان به این فضا حتی نمی‌‌دانند که باید از کجا شروع کنند. اگرچه آگاهی در مورد کریپتو در طی زمان به دست می‌‌آید، اما در حال حاضر چندین منبع مناسب برای آموزش بیت کوین‌‌ وجود دارند و عده‌‌ای از آنها حتی به صورت توکن به کاربران پاداش می‌‌دهند. در ادامه ۵ منبع آموزشی که از بهترین منابع آموزشی است را برای افراد خودآموخته با هر سطحی از توانایی و مهارت بررسی خواهیم کرد.

Tokentuber

پلتفرم پخش ویدیوی Tokentuber همیشه تلاش کرده است مخاطبین خود را در مورد تمامی ویژگی‌‌های کریپتو آموزش دهد. این پلتفرم، در حال گسترشِ همکاری خود با تعدادی از صرافی‌‌های رمز ارز است تا آزمونی را برای سنجش اطلاعات کاربران در مورد دارایی‌‌های دیجیتالی راه‌‌اندازی کند و در همان حال با استفاده از توکن به آنها پاداش دهد و گواهی موفقیت به آنها اعطاء کند.

در ابتدای این آزمون ۱۰ سوالی، ۱۰ هزار توکن TUBER به شما تعلق می‌‌گیرد، اما یک شرط وجود دارد. در ازای هر پاسخ نادرست تعدادی از توکن‌‌ها کسر خواهند شد. شرکت‌‌کنندگانی که نمره قبولی را به دست می‌‌آورند به عنوان “دارنده معتبر کریپتو” شناخته می‌‌شوند. همچنین Tokentuber به کاربرانی که نمره کافی دریافت نکرده‌‌اند پیشنهاد می‌‌دهد که نکات بیشتری را در وب‌‌سایت آن یاد بگیرند. بررسی سریع این آزمون نشان می‌‌دهد که سوالات به صورت تخصصی برای تازه‌‌کارها طراحی نشده‌‌اند، بنابراین اگر Tokentuber قادر باشد شکاف‌‌های اطلاعاتی را با محتوای آموزشی مناسب جبران کند، تمامی موارد مورد نیاز برای افزایش مهارت کاربران فراهم خواهند آمد. همچنین آنهایی که پیشنهاد ۱,۰۰۰ توکن TUBER را برای چنین آزمونی پایین می‌‌دانند بعدا با پیشنهاد ۱۰,۰۰۰ دلاری روبرو خواهند شد.

5 منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد
۵ منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد

پلتفرم Tokentuber ویدئوهای تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب را در وب‌‌سایت خود قرار می‌‌دهد و موضوعاتی مانند آشنایی با بیت کوین‌‌ و نحوه عملکرد بلاک چین را بررسی می‌‌کند. این پلتفرم قصد دارد موانع موجود بر سر راه ورود کاربران به دنیای کریپتو را از میان بردارد تا بکارگیری گسترده بلاک چین و رمز ارزها میسر شود.

Cointelligence Academy

پلتفرم Cointelligence علاوه بر فراهم آوردن داده‌‌های بازاری منحصربه‌‌فرد در مورد صرافی‌‌های رمز ارز و دارایی‌‌های دیجیتالی، سمینارهایی هفتگی و رایگان در مورد مسائل مربوط به کریپتو برگزار می‌‌کند. این سمینارها هر پنج‌‌شنبه ساعت ۱۶ به وقت UTC بر روی یوتیوب به صورت زنده پخش می‌‌شوند و در همان حال برنامه موضوعات آینده نیز اعلام می‌‌شود. این پلتفرم با دیدی بی‌‌طرفانه به بررسی بلاک چین می‌‌پردازد و مطمئنا می‌‌تواند منبع بسیار ارزشمندی برای شما باشد.

5 منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد
۵ منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد

Earn.com

وب‌‌سایت Earn.com در آوریل سال ۲۰۱۸ توسط صرافی رمز ارز کوین بیس (Coinbase) خریداری شد و هم‌‌اکنون توجه خود را به آزمون‌‌هایی معطوف کرده است که در مورد پروژه‌‌های بلاک چینی می‌‌باشند و پاداش‌‌ها نیز به صورت بیت کوین‌‌ پرداخت می‌‌شوند. پلتفرم مذکور با استفاده از برنامه Earn at Coinbase این فرصت را برای کاربران فراهم آورده است تا با گذراندن دوره‌‌هایی آموزشی در مورد رمز ارزها، پاداش‌‌های مناسبی را به صورت رمز ارز دریافت کنند.

برای مثال، پس از اتمام موفقیت‌‌آمیز دوره آموزشی استیبل کوین DAI ، بیست دلار به صورت DAI دریافت می‌‌کنید، در حالی که پس از پایان دوره آموزشی EOS ، پنجاه دلار توکن EOS به کاربران پرداخت می‌‌شود. در بیشتر موارد، این پاداش‌‌ها در میان چندین دوره تقسیم می‌‌شوند، مانند “درس ۱: Dai چیست؟” (۲ دلار) و “درس ۲: کاربرد Dai چیست؟” (۲ دلار)، بنابراین به دست آوردن پاداش کامل به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. به همین خاطر است که این برنامه‌‌ها برای آن دسته از کاربران که به دنبال درآمد سریع هستند چندان مناسب نیست، اما این وب‌‌سایت در حال حاضر پس از اتمام مجموعه‌‌ای از آموزش‌‌ها در مورد موضوعات و رمز ارزهای مختلف تا ۱۳۰ دلار پاداش پرداخت می‌‌کند و فرصت یادگیری بسیار مناسبی را برای طرفداران فراهم آورده است.

5 منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد
۵ منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد

آکادمی بایننس (Binance Academy)

پلتفرم Binance Academy بخش آموزشی شرکت بایننس، بزرگ‌‌ترین صرافی رمز ارز جهان از لحاظ حجم معاملات، است. این پلتفرم برخلاف Token Tuber محتوای آموزشی خود را به صورت بازی درنیاورده است و به جای آن دوره‌‌ها را به صورت رایگان برگزار می‌‌کند. محتوای آموزشی به پنج دسته تقسیم شده است: بلاک چین، ایمنی، اقتصاد، کلاس‌‌های فشرده و ویدئو و در همان حال حاوی تحقیقاتی عمیق و نوین است که به شیوه‌‌ای واضح توضیح داده می‌‌شوند تا یادگیری بهبود یابد. یکی دیگر از ویژگی‌‌های جالب توجه Binance Academy این است که تمامی مقالات دارای مدت زمانی مشخص برای مطالعه بوده و نسخه صوتی نیز فراهم آمده است. نسخه صوتی به صورت کامپیوتری است، اما فناوری آن تا حدی پیچیده است که صدای گوینده موجب حواس‌‌پرتی نخواهد شد.

5 منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد
۵ منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد

کاپیتان بیت کوین!

پلتفرم Captain Bitcoin از لحاظ مفهوم شباهت زیادی با Token Tuber دارد. این وب‌‌سایت دارای محتوای ویدئویی است و پاداش‌‌هایی مالی را برای اتمام دوره‌‌های مشخص‌‌شده در نظر گرفته است. این پاداش‌‌ها توسط رقابت ارجاعی (Referral Competition) – معرفی وب‌‌سایت به کاربران دیگر – فعال می‌‌شوند، چرا که Captain Bitcoin در نظر دارد به هدف خود یعنی ۱۰۰ هزار کاربر فعال قبل از راه‌‌اندازی دست یابد. این پلتفرم در حال حاضر پیشنهاد ۱۵,۰۰۰ دلار به صورت بیت کوین‌‌ را برای افرادی ارائه داده است که به ساختن انجمن آن کمک می‌‌کنند و برای هر ارجاع موفق ۱,۰۰۰ توکن Captain اهدا می‌‌کند.

این سایت قصد دارد در آینده هر روز ۱,۰۰۰ دلار به صورت بیت کوین‌‌ پاداش دهد و کاربران باید برای به دست آوردن آن هر روز حداقل دو ویدئو تماشا کنند. این وب‌‌سایت هم‌‌اکنون در مرحله پیش از راه‌‌اندازی قرار دارد، بنابراین نمی‌‌توان پاداشی را از آن دریافت کرد، چرا که در حال حاضر هیچ محتوای ویدئویی وجود ندارد. به نظر می‌‌رسد که Captain Bitcoin در حال حاضر از مفهوم جالب توجهی استفاده می‌‌کند که می‌‌تواند مشارکت بیشتری را به منظور تقویت یادگیری به ارمغان آورد.

5 منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد
۵ منبع آموزشی که آگاهی شما در مورد رمز ارز ها را بالا خواهند برد

Bitcoin.com

اگر به دنبال مقدمه‌‌ای جامع در مورد رمز ارزها هستید که موارد مورد نیاز را به سرعت به شما آموزش دهد، وب‌‌سایت Bitcoin.com منابع بسیار کاملی در اختیار دارد. درس‌‌ها و کلاس‌‌های فشرده‌‌ای مانند “مقدمه‌‌ای سریع بر بیت کوین‌‌” و “چگونه می‌‌توان به آسانی بیت کوین‌‌ خرید و فروش کرد؟” می‌‌توانند دانش کافی را در اختیار شما قرار دهند تا به شیوه‌‌ای امن به خرید و فروش رمز ارز بپردازید و در اقتصاد دیجیتال شرکت کنید.

این وب‌‌سایت برای توسعه‌‌دهندگان نیز به همان اندازه کاربردی است و دسته‌‌ای از ابزارها را برای آنان فراهم می‌‌آورد تا بر روی بلاک چین بیت کوین‌‌ کش (Bitcoin Cash) به توسعه محصولات مختلف بپردازند. چنین برنامه‌‌ای امکان ایجاد اپلیکیشن‌‌های ضد سانسور و همچنین گزینه‌‌های تجارت بلاک چینی را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد و در همان حال مجموعه‌‌ای از منابع آموزشی را برای توسعه‌‌دهندگان فراهم می‌‌آورد.

خواه به تازگی وارد دنیای بیت کوین‌‌ شده باشید یا اینکه یکی از طرفداران قدیمی رمز ارزها باشید که قصد دارید اطلاعات خود را کامل کنید، منابع یادگیری بسیار مناسبی برای شما وجود دارند. اگرچه بهترین پاداش ممکن در ازای استفاده از این منابع غنی کردن دانش است، اما کمی درآمد هم ضرری ندارد! امیدواریم یادگیری لذت بخشی داشته باشید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.