۵ راهکار مالی برای گذران زندگی

دستیابی به اهداف مالی بلند مدت، یک مشغله‌‌ ذهنی همیشگی است. این امر، نیازمند برنامه‌‌ریزی دقیق و تصمیم‌‌گیری روزانه به شیوه‌‌ای مطابق با اهداف مالی‌‌ تعیین شده است. برای همسو ماندن با اهداف مالی خود، اجرای این ۵ راهکار مالی را که به شما در رشد ترازنامه‌‌ شخصی خود و تضمین امنیت مالی شما کمک می‌کنند، در نظر داشته باشید.

0 91

۱. یک پس انداز برای مبادا داشته باشید

بیایید حقیقت را قبول کنیم! هر آن ممکن است اوضاع زندگی به هم بریزد. این نابسامانی ممکن است به خاطر یک صورتحساب پزشکی کلان و غیرمنتظره، از دست دادن موقتی شغل یا از کار افتادن ناگهانی وسیله‌‌ سرمایشی شما در وسط یک روز تابستانی داغ باشد. برای مدیریت این موقعیت‌‌ها، شما باید به جای استفاده از کارت‌‌های اعتباری خود به عنوان یک تکیه‌‌گاه، سه تا شش ماه از مخارج زندگی را به صورت وجه نقد در یک حساب مجزا پس ‌انداز کرده باشید.

شما می‌توانید وجوه اضطراری خود را در یک حساب پس‌‌انداز آنلاین که نرخ‌ بهره‌ دارد، قرار ‌‌دهید. برای دسترسی آسان به وجوه، می‌توانید این حساب را به حساب جاری اصلی متصل کنید.

۲. کمتر از آنچه به دست می‌‌آورید، خرج کنید

درک این راهکار مالی ساده است، اما برای بسیاری از افراد، اجرای آن دشوار است.

بیش از ۴۰% از خانوارهای ایالات متحده، معمولا متحمل بدهی کارت اعتباری با بهره‌‌ بالا می‌‌شوند. اگر شما در حال حاضر، چنین بدهی‌‌ دارید، با خود و همسر یا شریک زندگی خود برای پرداخت آن در شش تا ۲۴ ماه آینده توافق کنید. در عوض، این پول را برای اهداف مالی بلند مدت خود به کار ببرید.

۳. از خود و خانواده‌‌تان محافظت کنید

به محض آن که شروع به گردآوری سرمایه می‌‌کنید، باید اطمینان حاصل کنید که نوع مناسبی از بیمه‌‌ را در اختیار دارید. با آن دسته از بیمه‌‌هایی که با یک هزینه‌‌ی نسبتا کم، از شما در برابر زیان‌‌های بزرگ محافظت می‌‌کنند، همکاری کنید.

مواردی مانند بیمه‌‌‌‌ کل عمر گرا‌‌ن قیمت و ضمانت‌‌نامه‌‌های طولانی روی خریدهای کلان گزینه‌های خوبی نیستند. شانس خود را در یک صورتحساب کلان تعمیر ماشین امتحان کنید، اما از خود در برابر زیان‌‌هایی که ممکن است سلامت مالی بلند مدت زندگی شما را نابود کنند، محافظت کنید.

۴. ایده‌‌آل‌‌های مالی منفی را رها کنید

مراقب طرز تفکر خود نسبت به پول باشید. بسیاری از افراد، با مقرر کردن قوانین ذهنی بی‌‌حاصلی مانند “من هرگز ثروتمند نخواهم بود؛ پول در خانواده‌‌ی ما دوام ندارد” یا “من همیشه در این شغل کم درآمد و بی حاصل گرفتار خواهم بود”، از سرمایه گذاری خود را دور می‌کنند.

افراد ثروتمند، گفتگوهای درونی بسیار سازنده‌‌تری درباره‌‌ی پول دارند، که این گفتگوها به نوبه‌‌ی خود، به فعالیت‌‌هایی منجر می‌‌شوند که برای ایجاد ثروت مورد نیاز هستند. در ۳۰ روز آینده، به قوانین پولی ذهنی که برای خود تدوین کرده‌‌اید، توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها با کسب سرمایه‌ای که در ذهن دارید، همسو هستند.

۵. برای افزایش درآمد، یادگیری را افزایش دهید

در گذشته، شما می‌‌توانستید در بیرون از دبیرستان یا دانشگاه، یک شغل به دست آورید و انتظار داشته باشید که در کل زندگی خود با همان کارفرما بمانید. به لطف فناوری، بسیاری از مشاغل به صورت جزئی ارائه می‌‌شوند یا کاملا منسوخ شده‌‌اند. من بخش عمده‌‌ای از دو دهه‌‌ی گذشته را برای کسب مهارت‌‌های جدید یا تقویت مهارت‌‌های موجود، به طور پیوسته “در مدرسه” بوده‌‌ام و پی برده‌‌ام که این یادگیری، به طور مستقیم به درآمدهای بیشتر، اولا در شغل شرکتی من و اکنون، در کسب و کارهای متعلق به من منجر می‌‌شود.

برای تضمین این که شما مهارت‌‌هایی که کارفرمایان می‌‌خواهند یا توانایی آغاز کسب و کار خاص خود به تنهایی را دارید، یک تعهد مادام‌‌العمر برای یادگیری وضع کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.