5 دانشگاهی که دوره‌‌های آموزشی بلاکچین ارائه می‌‌دهند

افزایش تقاضا برای فناوری بلاکچین به طور طبیعی، نشانی از نیاز برای استعدادهای بلاکچین در سرتاسر جهان دارد. جهان تشنه‌‌ افراد با استعدادی است که در عرصه‌‌های تکنولوژی، تجارت و بازار بلاکچین فعالیت دارند؛ از استارتاپ‌‌های بلاکچین/ارز رمزنگاری‌‌شده مانند Golem و ConsenSys گرفته تا سازندگان پروتکل بلاکچین مانندCounterparty  و 0x . دانشگاه‌‌های زیادی نیز دوره‌های آموزشی بلاکچین و کریپتو‌‌ ارائه کرده‌‌اند. در همین راستا، CoinSutra  لیستی از این دانشگاه‌‌ها منتشر کرده است.

0 100

تقاضای ناگهانی برای این فناوری نسبتا ابتدایی که کمتر از یک دهه قدمت دارد، در مواجهه با سرمایه عظیم انسانی قرار گرفته که علاقه‌‌مند به این فناوری و علاقه‌‌مند به آموزش این فناوری هستند. ترندهای گوگل و تعداد فهرست شغل‌‌های مرتبط با بلاکچین یا ارزهای رمزنگاری‌ شده، این حرف را تایید می‌‌کند.

فقط برای بیان برخی از تقاضاهای موجود در بازار، به چند ویژگی آن اشاره می‌‌کنیم:

  • Angle.co مدعی است که فهرست مشاغل برای بلاکچین/ ارز رمزنگاری‌‌شده در سال 2017 سه‌‌برابر خواهد شد.
  • ترندهای گوگل نشان می‌‌دهد که تمایل به حضور در دوره‌‌های بلاکچین در سرتاسر جهان 8 برابر شده‌‌ است.
  • استعدادهای انسانی بلاکچین در هند و آسیا ساخته می‌‌شوند.

و در ادامه این ماتریس‌‌های تقاضا، دوره‌‌های آموزشی متعددی هم به صورت آنلاین و هم غیر آنلاین برای آموزش در جهت شکوفایی استعداد‌‌های ژن بعدی بلاکچین، انجام گرفته ‌‌است.

برای پاسخگویی به این میزان از تقاضا، دانشگاه‌‌های زیادی نیز دوره‌های آموزشی بلاکچین و کریپتو‌‌ برگزار کرده‌‌اند.

به همین خاطر CoinSutra  لیستی از دانشگاه‌‌هایی منتشر کرده است که می‌‌توانید در آن‌‌ها این دوره‌ها را بگذرانید.

5 دانشگاهی که برگزارکننده دوره‌‌های بلاکچین هستند

5 دانشگاهی که دوره‌‌های آموزشی بلاکچین ارائه می‌‌دهند

1- دانشگاه نیکوزیا قبرس

دانشگاه نیکوزیا که در کشور کوچک خاورمیانه واقع شده، اولین مدرک کارشناسی ارشد در حوزه رمز ارزها در کل جهان را ارائه می‌‌دهد.

مرحله نخست این برنامه، به صورت پیش‌‌نیاز انجام می‌‌گردد. 12 جلسه رایگان MOOC در رابطه با رمز ارزها (DFIN-511: آشنایی با ارزهای دیجیتال) توسط رهبران صنعتی مانند آندریاس آنتونوپولوس و آنتونیس پولمیتیس برگزار شد. اگر دانشجویان علاقه‌‌مند به ثبت نام باشند، این نخستین دوره‌‌ای تلقی می‌‌شود که مطابق با برنامه مدرک کارشناسی ارشد رمز ارز است.

مخاطبان هدف این دوره، کارافرینان یا افراد تجاری، کارمندان بانک، وکلا، حسابداران، حسابرس‌‌ها، کارگران اجتماعی، NGO ها ، افراد غیر ذی‌‌النفع، متخصصان توسعه، مقامات رسمی/ سیاست‌‌گذاران و دانشمندان رایانه هستند.

هزینه کل شهریه این برنامه آموزشی، 12080 یورو است.

5 دانشگاهی که دوره‌‌های آموزشی بلاکچین ارائه می‌‌دهند

2- دانشگاه پرینستون آمریکا

این دوره توسط دانشگاه پرینستون از طریق Coursera در ایالت نیوجرسی ایالات متحده آمریکا برگزار گردیده‌‌است. این دوره، یک دوره آموزشی رایگان است که در 11 هفته به صورت آنلاین برگزار می‌‌شود ولی در پایان هیچ گواهینامه‌‌ای به مخاطب ارائه نمی‌‌دهد.

این دوره مسائل زیر را پوشش می‌‌دهد: بیت‌‌کوین چگونه کار می‌‌کند؟ چه چیزی باعث تفاوت بیت‌‌کوین می‌‌شود؟ بیت‌‌کوین چقدر ایمن است؟ کاربران بیت‌‌کوین تا چه حد بی‌‌نام هستند؟ چه چیزی قیمت بیت‌‌کوین را تعیین می‌‌کند؟ آیا ارزهای رمزنگاری ‌‌شده را می‌‌توان تنظیم و قانونی کرد؟ آینده چه چیزی در پی خواهد داشت؟

این دوره 12 ویدئوی درسی آموزشی و 11 اسلاید درسی رایگان دارد. با این که این دوره برای دانشجویان پرینستون در ترم بهار 2015 بوده، اطلاعات آن هنوز هم برای دنیای کریپتو/ بلاکچین معتبر است.

3- دانشگاه یونیورسیداد اروپای مادرید

5 دانشگاهی که دوره‌‌های آموزشی بلاکچین ارائه می‌‌دهند

دانشگاه مادرید یک دوره کلاس رایگان درباره بیت‌‌کوین و فناوری بلاکچین ارائه می‌‌کند. این دوره با عنوان دیپلم پس از فارغ‌‌التحصیلی بیت‌‌کوین و بلاکچین نامیده می‌‌شود به شرکت‌‌کنندگان درباره نرم‌‌افزارهای بیت‌‌کوینی آموزش‌‌های لازم را می‌‌دهد.

این دوره نیازمند هیچ دانش پیشین درباره بیت‌‌کوین نیست اما دانش پایه‌‌ای درباره پایتون و زبان‌‌های یونیکس را نیاز خواهد داشت.

این دوره جنبه‌‌های ارزهای رمزنگاری‌‌شده مثل بیت‌‌کوین، قراردادهای هوشمند، فناوری‌‌های دفترکل توزیع شده و سیستم‌‌های توافقی را پوشش می‌‌دهد.

برای خلاصه‌‌کردن موضوعات پراکنده رمز ارز‌‌ها، آن‌‌ها فقط موارد استفاده بیت‌‌کوین و اتریوم را توضیح می‌‌دهند.

4- دانشگاه دوک آمریکا

5 دانشگاهی که دوره‌‌های آموزشی بلاکچین ارائه می‌‌دهند

دانشگاه دوک یک دوره با عنوان بلاکچین و نوآوری برای دانشجویان قبل از فارغ‌‌التحصیلی خود ارائه می‌‌کند که رایگان می‌‌باشد. این دوره با گروهی از دانشجویان، افراد حرفه‌‌ای و پروفسورها از طرف آزمایشگاه بلاکچین دوک دانشگاه دوک، برگزار می‌‌شود.

این کلاس هر دوشنبه برگزار شده و قصد آن دادن انگیزه به دانشجویان برای کشف این فناوری جدید می‌‌باشد. این کلاس گردهمایی‌‌ها، رویدادها، مباحثه‌‌ها و سمینارهایی را تنظیم می‌‌کند که در آن درباره فناوری بلاکچین، کریپتوگرافی، ارزهای رمزنگاری‌‌شده و موارد استفاده غیرمالی بلاکچین بحث می‌‌شود.

5- دانشگاه کالیفورنیا، برکلی، آمریکا

Blockchain-at-BERKELEY

یو سی برکلی واحدی تحت عنوان بلاکچین در برکلی برگزار می‌‌کند که توسط دانشجویان اداره شده تا بتواند ارتباطی بین ارزهای رمزنگاری‌‌شده/ بلاکچین با توده‌‌های عمومی برقرار کند.

این دوره هیچ مدرک یا گواهینامه‌‌ای نمی‌‌دهد، اما یادگیری این فناوری جدید بسیار ساده‌‌تر خواهد شد. آن‌‌ها کارگاه، سمینار و رویدادهایی را تنظیم می‌‌کنند و هر یکشنبه گردهمایی‌‌هایی برای بحث درباره برخی از وایت پیپرهای صنعت بلاکچین وجود دارد.

همچنین آن‌‌ها یک سیاست سختگیرانه برای حضور در کلاس دارند و دانشجویانی که حضور همیشگی نداشته باشند را حذف می‌‌کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.