۳۵ کشور عضو FATF، موظف به تنظیم مقررات و نظارت بر معاملات رمز ارز شدند

کارگروه ویژه‎ی اقدام مالی (FATF) طی نشستی که در روز در ۲۲ فوریه در فرانسه برگزار شد، استانداردهای نظارتی بر معاملات رمز ارزها را تدوین کرده و از کشورهای عضو درخواست می‏کند که تأمین‎کنندگان سرویس‎های مالی رمز ارز را ملزوم به انجام اقدامات مؤثر در جهت کاهش ریسک پولشویی و تأمین مالی تروریسم، از طریق الزام به ثبت نام و کسب مجوز کنند. FATF همچنین از مقامات مالی کشورهای عضو خواست که مقررات حاکم بر معاملات رمزارز را همانند مقررات بانک‎ها تنظیم و بر اجرای آن نظارت کنند.

0 94

کارگروه ویژه‎ی اقدام مالی، ملزومات خود برای نظارت بر سرویس دهندگان رمز ارزها را نهایی کرد. گزارش شده که این گروه بین دولتی از تمامی ۳۵ کشور عضو خود درخواست نموده تا مقررات حاکم بر معاملات رمز ارز را همانند مقررات بانک‎ها تنظیم کنند.

تنظیم و نظارت همانند بانک‎های تجاری

استانداردهای نظارت بر معاملات رمز ارزها در نشست کارگروه ویژه‎ی اقدام مالی (FATF) که در ۲۲ فوریه در فرانسه برگزار شد، مورد بحث قرار گرفت. نشریه‎ی Business Koreaگزارش داد که تنظیم‎گر ارشد اقتصادی کره جنوبی، کمیسیون سرویس‎های اقتصادی ، روز سه شنبه پس از شرکت در این نشست اظهار داشت که FATF استانداردهای نظارتی بر معاملات رمز ارز را محکم‎تر می‎کند. این نشریه توضیح داد:

FATF از مقامات مالی کشورهای عضو خواست که مقررات حاکم بر معاملات رمز ارز را همانند مقررات بانک‎ها تنظیم کنند.

این خبرگزاری به نقل از کارگروه ویژه‎ی اقدام مالی اعلام کرد که این اقدامات “برای جلوگیری از سوء استفاده از رمز ارزها برای انجام معاملات غیر قانونی” ضروری است.

35 Countries Urged to Regulate Cryptocurrency Exchanges Like Commercial Banks

FATF سازمانی بین دولتی‎ست که در سال ۱۹۸۹ تأسیس شده و استانداردهای نظارتی را تنظیم و اجرای مؤثر اقدامات قانونی، نظارتی و عملیاتی را برای مبارزه با پول شویی، تأمین مالی تروریسم و سایر تهدیدهای مربوط به یکپارچگی سیستم مالی بین‎المللی را ترویج می‎کند. در حال حاضر ۳۵ کشور به همراه هنگ کنگ، کمیسیون اروپا و شورای همکاری خلیج فارس عضو این سازمان هستند.

کشورهای عضو عبارتند از: آرژانتین، استرالیا، اتریش، بلژیک، برزیل، کانادا، چین، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، هند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، لوکزامبورگ، مالزی، مکزیک، هلند، نیوزیلند، نروژ، پرتغال، فدراسیون روسیه، سنگاپور، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، انگلستان و ایالات متحده آمریکا.

ملزومات برای کشورهای عضو

FATF در این نشست اعلام کرد که “الزامات اجرایی دقیق برای تنظیم مؤثر و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات مالی مجازی” را نهایی کرده است. این اقدامات به‎طور رسمی به‎عنوان بخشی از استانداردهای FATF در ماه ژوئن به تصویب رسید. کارگروه ویژه‎ی اقدام مالی توضیح داد:

به منظور اجرای توصیه‎های FATF، کشورها می‎بایست دارایی‎های مجازی را به عنوان دارایی، درآمد، وجوه، وجوه یا سایر دارایی‎ها و یا سایر ارزش‎های مربوطه درنظر بگیرند

 

35 Countries Urged to Regulate Cryptocurrency Exchanges Like Commercial Banks

علاوه‎ بر این، ” کشورها باید اقدامات مربوطه را مطابق توصیه های FATF به دارایی‌های مجازی و ارائه دهندگان خدمات مجازی اعمال کنند”. این کارگروه به طور دقیق، تأکید می‎کند که کشورهای عضو باید این تأمین‎کنندگان را ملزوم به “شناسایی،ارزیابی، و انجام اقدامات مؤثر در جهت کاهش ریسک پول شویی و تأمین مالی تروریسم ” و علاوه بر این “ملزوم به ثبت نام و کسب مجوز” کنند. با این وجود FATF تصریح می‎کند که ”

یک کشور مجبور نیست سیستم ثبت نام یا مجوز دهی مجزایی را بر اشخاص حقیقی و حقوقی که قبلاً به‎عنوان مؤسسات مالی ثبت نام یا کسب مجوز نموده و مجاز به تأمین سرویس‎های مالی رمز ارز هستند ، تحمیل کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.