34 میلیون دلار در کلاهبرداری‌‌های بازارهای کریپتو و فارکس از دست رفته است

سرمایه‌‌گذاران رمز ارز‌‌ بریتانیایی در یک سال گذشته حدود 34 میلیون دلار در پروژه‌‌های کلاهبرداری مختلف از دست داده‌‌اند. گفتنی است که این رقم در سال‌‌های قبل بسیار بیشتر بود. قانون‌‌گذاران مالی انگلستان بر این باورند که قانون‌‌گذاری مناسب می‌‌تواند مانع بسیاری از پروژه‌‌های کلاهبرداری شود و باید در این مسیر گام بردارند

0 87

بر اساس گزارش Financial Times در روز 20 مه، مرجع راهبرد امور مالی (FCA)، قانون‌‌گذار مالی اصلی کشور انگلستان، اعلام کرد که سرمایه‌‌گذاران رمز ارز‌‌ در این کشور بیش از 34 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری‌‌های صورت گرفته در بازار کریپتو و بازارهای تبادل ارز خارجی یا فارکس از دست داده‌‌اند.

بر اساس داده‌‌های موجود که سازمان FCA از مرکز ملی مبارزه با کلاهبرداری و جرایم اینترنتی انگلستان به دست آورده است، ضررهای فردی از 76,000 دلار به 18,500 دلار کاهش یافته است، در حالی که ضررهای کلی 14 میلیون دلار کمتر شده‌‌اند.

با این وجود، تعداد گزارشات سه برابر شده و به 1,834 عدد رسیدند و 81 درصد از آنها مربوط به کلاهبرداری می‌‌باشند.

بر اساس گزارش مذکور، سازمان FCA به دنبال ممنوع کردن “محصولات مشتقه پرمخاطره مرتبط با دارایی‌‌های رمز ارز‌‌ی” است. مارک استوارد، مدیر اجرایی FCA، هشدار داد:

کلاهبرداران ممکن است بسیار متقاعدکننده باشند، بنابراین در مورد تمامی شرکت‌‌هایی که قصد سرمایه‌‌گذاری در آنها را دارید به خوبی تحقیق کنید تا مطمئن شوید که معاملات خود را به شیوه‌‌ای مناسب انجام می‌‌دهند.

سازمان FCA اعلام کرده است که کلاهبرداران از رسانه‌‌های اجتماعی برای پیدا کردن سرمایه‌‌گذاران بالقوه استفاده می‌‌کنند. این نهاد قانون‌‌گذار همچنین خاطرنشان کرد که کلاهبرداری‌‌ها اغلب از تصاویر افراد معروف به همراه ماشین و ساعت‌‌های گران‌‌بها برای تبلیغ کار خود بهره می‌‌برند.

سال گذشته، شرکت مشاوره‌‌ای عرضه‌‌ اولیه کوین (Statis Group (ICOدر تحقیق خود به این نتیجه رسید که 80 درصد از ICO های برگزار شده در سال 2017 کلاهبرداری بوده‌‌اند. ضررهای مالی در آن سال برابر با 1.34 میلیارد دلار بودند.

همانطور که پیش از این توسط کوین‌‌تلگراف نیز گزارش شده است، مدارک جدیدی مبنی بر کلاهبردار بودن صرافی رمز ارز‌‌ بیت کوین Goxtrade پیدا شده است. بر اساس گزارشات، صرافی Goxtrade از اسامی و تصاویر واقعی اشخاص دیگر مانند امبر بالدت (Amber Baldet) استفاده کرده است تا محتوای صفحات وب‌‌سایت خود را تامین کند. این صرافی همچنین در میان شرکت‌‌ها و کسب و کارهای دفتر ثبت بریتانیا قرار ندارد.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.