3 رمز ارز مستقل از بیت کوین در سال 2019 (PAL، TRX و WAVES)

سال 2018 در مقایسه با سال 2017، ناامیدکننده بود. بازار کم‌‌رونق، وارد نوسان کامل شد و اکثر رمز ارزها، بیش از 80 درصد از ارزش خود را از دست دادند. بیت کوین‌‌، شروع از بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده، شامل آن ارزهایی که برخی از بزرگترین پیشرفت‌‌های سال 2018 را داشتند، جدا شد. WAVES، ترون و پال، سه ارز رمزنگاری شده‌‌ای هستند که در این بازار کم‌‌رونق، استقامت کردند. این 3 پروژه، فراتر از انتظارات ظاهر شدند و حتی یک استقلال مهم از BTC (بیت کوین‌‌) را به نمایش گذاشتند.

0 102

استقلال رمز ارز پال، WAVES و ترون

حتی در طول بازار کم‌‌رونق، رویدادهای مهمی در بسیاری از پروژه‌‌های کریپتو وجود داشتند. هنگامیکه بسیاری از پروژه‌‌های کریپتو، در حال فروپاشی بودند، پال، ترون و WAVES، همگی، پیشرفت‌‌های کلانی داشتند.

TRX (ترون) که تا 31 دسامبر سال 2017، جزو 15 ارز رمزنگاری شده‌‌ برتر نبود، سال بسیارمهمی را در زمینه‌‌ی پیشرفت داشت. گروه TRX، 1 میلیارد توکن را مصرف کرد و شبکه‌‌ی اصلی خود را در ماه مه عرضه کرد. در ماه بعدی، با انتشار Odyssey 2.0، شبکه‌‌ی اصلی، بیشتر توسعه داده شد.

در نظر گرفته شده است که Odyssey 2.0، یک بلاکچین عمومی باشد که برنامه‌‌های کاربردی غیرمتمرکز را پشتیبانی می‌‌کند. ترون نیز به منظور افزایش پیشرفت و استفاده از ترون در باز‌‌ی‌‌ها، یک بودجه‌‌ی بازی 100 میلیون دلاری را اعلام کرد. این پیشرفت‌‌ها در طول زمان اوج بازار کم‌‌رونق، ذات گروه ترون و تعهد آن‌ها را به وضوح نشان می‌‌دهد. مؤسس آن، جاستین سان (Justin Sun)، یک فرد دارای صراحت کلام، فرهیخته و حامی بلاکچین است که رهبری عالی‌‌ برای پروژه‌‌ی ترون بوده است.

WAVES، (قابل‌‌توجه‌‌ترین رمز ارز در زمینه‌‌ استقلال از BTC بوده است. قیمت 2386.90 دلاری بیت کوین‌‌ که در چند ماه اخیر، دچار رشدی 0.05- درصدی بود، در این ماه، به تنهایی بیش از 40 درصد را جبران کرد. WAVES، بنابر ادعای خود، سریعترین پلتفرم بلاکچین به همراه راه‌‌حل‌‌های واقعی برای معامله در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) و اجرای قراردادهای هوشمند است.

WAVES به جای هم‌‌راستا شدن با اکثریت بازار در پیروی از کاهش قیمت BTC، عملا از 1.45 دلار به ازای هر کوین در 14 نوامبر به 2.35 دلار در 14 دسامبر افزایش یافت. نکته‌‌ شگفت‌‌انگیزتر این نیست که ارزش دلار افزایش می‌‌یابد، بلکه این است که در طول همان مدت، ارزش WAVES از 25250 ساتوشی به 72138 ساتوشی تغییر می‌‌کند. با این که ارزش BTC، تقریبا 50 درصد کاهش یافت، ارزش WAVES، در مقایسه با بیت کوین‌‌، تقریبا 200 درصد افزایش می‌‌یابد.

پال (شبکه‌‌ی پال)، به دلیل ارزش بازار بسیار کم خود، در این فهرست، ” moonshot ” در بین رمز ارزها در نظر گرفته خواهد شد. از لحاظ ارزش بازار، WAVES دارای رتبه‌‌ی 22 و ترون دارای رتبه‌‌ی 9 است. ارزش بازار اندکی کمتر از 2 میلیون دلار پال ، کمتر از یک‌‌صدم ارزش بازار WAVES و یک‌‌چهارصدم ارزش بازار ترون می‌‌باشد. این موارد، جنبه‌‌های متعددی هستند که پال را باارزش می‌‌سازند.

پال از میان بیش از 60 داوطلب، برای عضوی از مرکز رشد پی‌‌پال (PayPal Incubator) بودن انتخاب شد. عرضه‌‌ی شبکه‌‌ی اصلی آن، به انتهای ماه دسامبر، یعنی 3 ماه پیش از زمان‌‌بندی تغییر کرد. پال با پروژه‌‌های بزرگی مانند NEM، کوانتوم (QTUM)، دیجیکس (DGX) و مدیبلاک (MEDX) شریک شد. CEO (مدیرعامل) و مؤسس آن، Val Ji-hsuan Yapwas، در فهرست 30 ثروتمند زیر 30 سال آسیای فوربز (Forbes) قرار گرفت. داشتن یک ارزش بازار کمتر از 2 میلیون دلار، جالب توجه بود، اما گذر از خطوط قرمز به وسیله‌‌ی یک مدیرعامل ممتاز طی چند ماه، باارزش است.

در سال 2018، اگر شما مدت طولانی‌‌ در پروژه‌‌های بلاکچین، ICOها و بیت کوین‌‌ می‌‌بودید، بازارهای ارز رمزنگاری‌‌شده، ظاهر بسیار بدی می‌‌داشتند. آن افرادی که در حال سلف‌‌فروشی در بازار بودند، از سود خوبی بهره‌‌مند شدند، اما تمام جریانات، در نهایت تغییر کردند. تا سال 2019، پروژه‌‌های رویکردی که شرایط بازار را نادیده گرفتند و کماکان ادامه دادند، باید در مرکز توجه HODL (نگاه داشتن ارز تا رسیدن به کسب سود) فرد باشند.

پال (شبکه‌‌ی پال)

پال با یک ارزش بازار کمتر از 2 میلیون دلار و حجم چشمگیر، در قیمت 0.00451 دلار و 0.96- درصد، نسبتا جذاب به نظر می‌‌رسد. در اوایل امسال، گروه PAL، از میان 3 گروه دیگر، برای عضوی از مرکز رشد پی‌‌پال سنگاپور بودن انتخاب شد. این پاداش بلندآوازه و شهرت به واسطه‌‌ی پی‌‌پال، روابط بلندمدت پال در منطقه‌‌ی آسیا را نشان می‌‌دهد. پی‌‌پال، به اندازه‌‌ی کافی برای قرار دادن آن در برنامه‌‌ی مرکز رشد خود تحت تأثیر قرار گرفته بود، اما چرا؟

به مدیرعامل و مؤسس پال، Val Ji-Hsuan Yapwas، جایزه‌‌ی 30 ثروتمند زیر 30 سال آسیای فوربز اعطا شده بود. این جایزه به وسیله‌‌ی فوربز، بیشتر سبب ارتقاء شهرت ارائه‌‌شده به این ارز رمزنگاری‌‌شده توسط پی‌‌پال می‌‌شود. به نظر می‌‌رسد که فناوری و شهرت زیربنای پال، حتی در زمانیکه مدل بلاکچین آن، معمولا بر ایالات متحده متمرکز می‌‌شود، عمدتا در آسیا است. فوربز و پی‌‌پال، به پال و مؤسس/ مدیرعامل آن علاقمند شده‌‌اند.

گذر از خطوط قرمز در یک بازار کم‌‌رونق، بدان معناست که گروه، بسیارمتعهد است. در اصل، شبکه‌‌ی اصلی پال، برای عملیاتی شدن در یک‌‌چهارم سال 2019، زمان‌‌بندی شده بود. این تاریخ، به پایان ماه دسامبر تغییر یافته بود. اگر تاریخ تکرار شود، ارزهای رمزنگاری شده، به عنوان رویکردهای شبکه‌‌ی اصلی خود، در ارزش، گرایشی به متمایل بودن به افزایش دارند. انتشار ماه ها زودتر شبکه‌‌ی اصلی پال، اطمینان گروه به پلتفرم خود را نشان می‌‌دهد.

مشارکت‌‌ها، در فضای بلاکچین، مطلوبیت و آگاهی از پروژه ایجاد می‌‌کنند. تعجبی ندارد که پال، با بسیاری از پروژه‌‌های کلیدی بزرگ شریک شده است. قابل‌‌توجه‌‌ترین آن‌ها، شامل NEM، کوانتوم، دیجیکس و مدیبلاک می‌‌باشند. اهمیت مشارکت‌‌های پال، پس از عرضه‌‌ی شبکه‌‌ی اصلی آن و براساس استفاده‌‌ی شرکاء از شبکه‌‌ی پال مشخص خواهد شد.

وجود شرکاء قابل توجه، یک مؤسس و مدیرعامل فوق‌‌العاده مهم، یک گروه اختصاص داده شده به گذر از خطوط قرمز، یک انتشار شبکه‌‌ی اصلی زودهنگام، انتخاب شدن به وسیله‌‌ی پی‌‌پال و فوربز و داشتن یک ارزش بازار کمتر از 2 میلیون دلار، پال را یک هدف دستیابی باارزش برای سال 2019 می‌‌سازد.

TRX (ترون)

اخیرا ترون، به وسیله‌‌ی چند خبر تأثیرگذار از بازار کم‌‌رونق، مجددا وارد 10 رمز ارز برتر از لحاظ ارزش بازار شد. به تازگی، شرکت ترون، یک بودجه‌‌ی بازی 100 میلیون دلاری را اعلام کرد. ارائه‌‌ی چنین پشتیبانی مالی عالی‌‌ برای توسعه‌‌ی dAppها (برنامه‌‌های کاربردی غیرمتمرکز) در بلاکچین Odyssey 2.0 شما، تعهد شرکت شما به پلتفرم را نشان می‌‌دهد. این میزان از پشتیبانی مالی، به وضوح، پذیرش و توسعه در پلتفرم را به پیش خواهد راند. بسیار عجیب است که ترون، قادر به اختصاص این میزان پول در طول زمان اوج بازار کم‌‌رونق می‌‌باشد. به نظر می‌‌رسد که ترون، برای پیشرفت dApp در سال 2019 و به کارگیری عمده‌‌ی احتمالی آماده شده است.

در ماه می، ترون، شبکه‌‌ی اصلی خود را عرضه کرد. Odyssey 2.0، در ماه ژوئن و هنگامیکه ترون، 1 میلیارد توکن را مصرف کرد، عملیاتی شد. این 1 میلیارد توکن، در زمان مصرف توکن، به میزان 50 میلیون دلار ارزشیابی شده‌‌اند. مهمترین پیشرفت‌‌ ترون در کل امسال، ترکیب شبکه‌‌ی اصلی و Odyssey 2.0 بود. ترون، حتی با وجود بازارهای ارائه‌‌دهنده‌‌ی شرایط دشوار برای مثبت ماندن درباره‌‌ی آن‌ها، به برنامه‌‌ی کاری خود پایبند ماند.

مدیرعامل شرکت ترون، جاستین سون، شخصیت بسیار تأثیرگذاری در فضای کریپتو است. او مؤسس ترون است و تاکنون، جامعه و پروژه‌‌ی خود را به یک مسیر به خوبی برنامه‌‌ریزی‌‌شده هدایت کرده است. اخیرا وی اظهار کرد که توسعه‌‌دهندگان ETH (اتریوم) و EOS را از پلتفرم در حال زوال آن‌ها “نجات” خواهد داد. این امر، احتمالا بخشی از برنامه‌‌ای است که او در زمان اعلام یک بودجه‌‌ی توسعه‌‌ 100 میلیون دلاری، درصدد آن بود.

ترون، با وجود یک مؤسس بسیار پیشرفت‌‌گرا و فعال ملحق شده به یک گروه که در سراسر سال با خطوط قرمز مواجه شده و از آن‌ها فراتر رفته است، ارزش آن را دارد که به آن توجه نماییم.

ترون، با وجود یک ارزش بازار بیش از 800 میلیارد دلاری، بیشترین ارزش بازار را در این فهرست دارد. در حال حاضر، قیمت آن به ازای هر ارز رمزنگاری شده، 0.01319 دلار و % 0.11- می‌‌باشد. با این حال، با وجود یک ارزش بازار 800 میلیون دلاری، پیشرفت‌‌های فنی بسیارتأثیرگذاری حاصل می‌‌شوند. TPS (میزان معاملات به ازای هر ثانیه) آن، بسیار بیشتر از TPS اتریوم به میزان 2000 TPS می‌‌باشد.

WAVES

قابل‌‌توجه‌‌ترین جنبه‌‌ها درباره‌‌ی WAVES در ماه اخیر، استقلال آن از تغییر قیمت BTC بوده است. گرایش داشتن به همراه BTC به افزایش یا کاهش، برای اکثریت رمز ارزها، عادی بوده است. با این وجود، پروژه‌‌های اخیر بیشتری، مستقل‌‌تر از تغییر قیمت بیت کوین‌‌ گشته‌‌‌‌اند. WAVES، یکی از پیشگامان بازار در این استقلال بوده است.

در 30 روز گذشته، قیمت هر ارز رمزنگاری شده‌‌ WAVES، از 1.45 دلار به 2.39262 دلار، یعنی %1.73+، افزایش یافته است. افزایش قیمت به واحد ساتوشی، ایمن‌‌گاه بسیار هیجان‌‌انگیزتری است، زیرا در طول همان مدت، قیمت آن، از 25.250 ساتوشی به 72.138 ساتوشی تغییر کرد. در ماه گذشته، قیمت BTC و اکثر آلتکوین‌‌ها در بازار کریپتو سقوط کرد. با این وجود، WAVES، برحسب ارزش دلار و از همه مهمتر، ارزش BTC، رو به بالا رفت.

WAVES، یک صرافی غیرمتمرکز و پلتفرم قراردادهای هوشمند است. WAVES به سرعت خود افتخار می‌‌کند، اما قابلیتی که بیشتر مرا مجذوب می‌‌کند، پلتفرم چندوجهی آن است. رمز ارزهای بسیاری برای هدفی منحصربفرد ایجاد می‌‌شوند. پلتفرم WAVES، به چیزی بسیار بیشتر از تنها یک صرافی غیرمتمرکز یا تنها یک پلتفرم قراردادهای هوشمند توسعه یافته است. در حالیکه اکثر پلتفرم‌‌های قرارداد هوشمند، با کاهش قیمت BTC در هفته‌‌های اخیر، بدتر از آن عمل ‌‌کرده‌‌اند، چندوجهی بودن به عنوان یک ارز رمزنگاری شده، امکان گرایش به افزایش قیمت را برای WAVES فراهم کرده است.

چرا WAVES، بهترین گزینه برای ایردراپ‌‌هاست (AirDrop)؟

WAVES، یک ارزش بازار 252 میلیون دلاری دارد و پس از استقلال خود از BTC در چند ماه گذشته، برای یک سال 2019 قوی آماده می‌‌شود. WAVES با چند وجهی بودن می‌‌تواند هنگامی که یک کسب و کار (ICOها) در حال تجربه کردن تغییرات تنظیمی به منظور تمرکز بر DEX خود می‌‌باشد، به عنوان نقطه‌‌ی اتکا عمل نماید. WAVES، ارزش بازاری دارد که بیش از 100 برابر بزرگتر از ارزش بازار پال است، زیرا پلتفرم‌‌های آن، بسیار پیشرفته‌‌تر هستند.

نگاهی به سال 2019

بازارهای خرسی کریپتو، گرایشی به یک تا دو سال دوام آوردن دارند. بازارهای گاوی، به طور آماری، کمتر از 3 ماه دوام آورده‌‌اند. این امر بدان معناست که بازار خرسی، لزوما پایان‌‌یافته نیست. با این وجود، با نزدیک شدن و گذر halving (نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین‌‌)، بازارهای کریپتو، به عنوان یک واحد کامل، عموما نوسان کرده‌‌اند. نصف شدن پاداش استخراج BTC، کمتر از 540 روز دیگر اتفاق می‌‌افتد.

ممکن است بازارها، فردا، این هفته یا حتی امسال، به بازارهای گاوی تغییر نکنند. با این وجود، بسیار محتمل است که آن‌ها زمانی به پررونق‌‌ترین بازارها تغییر کنند که عموم، به کمترین میزان، انتظار آن را دارند.

رمز ارزهایی که در طول این مدت بازار خرسی، بر ساخت یک پروژه تمرکز کردند، احتمالا ارزهایی خواهند بود که کماکان وجود دارند و در بازار گاوی بعدی، پیشرفت می‌‌کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.