۳ استخر استخراج پرطرفدار برای اتریوم

پس از خرید سیستم استخراج اتریوم باید به دنبال پیوستن به یک استخر استخراج باشیم که شامل عده‌ای استخراج کننده است که برای استخراج سریع‌تر با یکدیگر همکاری می‌کنند. در انتخاب این استخر باید نکات پراهمیتی از جمله کارمزد کمتر، عواید مطمئن‌تر و مکان سرور اصلی را مد نظر قرار داد. در این مطلب برای آسان شدن انتخاب شما بین استخرهای مختلف، سه استخر استخراج پرطرفدار برای اتریوم را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

0 9,948
  • بهترین گزینه ها برای استخر استخراج کدامند؟
  • پیوستن به یک استخر استخراج چه مزایایی دارد؟
  • استخرهای استخراج چقدر سودآور هستند؟

انتخاب بهترین استخر استخراج اتریوم

احتمالا شنیده اید که استخراج اتریوم می‌تواند یک کسب و کار سودآور باشد و شاید حتی از جمله کسانی باشید که سراغ خرید یک سیستم استخراج رفته‌اند؛ اگر این طور است گام بعدی شما پیوستن به یک استخر استخراج (mining pool) اتریوم است. استخر استخراج شامل تعدادی استخراج‌کننده یا ماینر است که برای استخراج اتریوم با یکدیگر کار می‌کنند. پیوستن به گروه باعث می‌شود فراریت بازده کار شما کاهش پیدا کند زیرا به جای مبالغ کل و یکجا که تنها پس از حل شدن یک بلوک به دست می‌آید، بازده شما به صورت خرد، در واحدهای کوچک‌تر و فواصل کوتاه تر حاصل می‌شود.

در هنگام انتخاب استخر استخراج بهتر است سراغ گروهی بروید که کارمزد کمتری می‌گیرد و عایدات مطمئن‌تری به دست می‌آورد، همچنین هنگام انتخاب مناسب‌ترین گروه باید به مکان سرور دقت کنید، زیرا هرچه سیستم استخراج شما به سرور نزدیک‌تر باشد، بازده بیشتری در کار استخراج نصیب شما می‌کند.

در این مقاله من به سه مورد از بهترین استخرهای استخراج اتریوم اشاره می‌کنم و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که بهترین گزینه برای عضو شدن کدام است.

  • اتپول / اترماین (ethpool/ethermine)
  • نانوپول (nanopool)
  • دوورف پول (Dwarfpool)

برای مشاهده فهرست کامل استخرهایی که امکان عضو شدن در آن‌ها وجود دارد می‌توانید به EtherChain مراجعه نمایید.

3 استخر استخراج پرطرفدار برای اتریوم
۳ استخر استخراج پرطرفدار برای اتریوم

شکل میزان نرخ هش در استخرهای استخراج مختلف

اتپول / اترماین

اتپول (Ethpool) و اترماین (Ethermine) دو وبسایت هستند اما در یک استخر با هم همکاری می‌کنند. این استخر با نرخ هش ۲۵ درصدی بزرگ‌ترین استخر در شبکه اتریوم محسوب می‌شود. اترماین در حال حاضر بیش از ۶۲,۰۰۰ عضو دارد که همگی از نرم افزار این گروه استفاده می‌کنند. اتپول نیز در حدود ۹۰۰ عضو دارد.

هر دو سایت اتپول و اترماین برای هر عایدی دریافتی از شما ۱ درصد کارمزد می‌گیرند. این رقم در میان استخرهای مختلف یکی از پایین‌ترین کارمزدها محسوب می‌شود.

اترماین به شما اجازه می‌دهد میزان برداشت از عایدات خود را روی کمترین حد تنظیم کنید و اگر بخواهید در فواصل زمانی بلند و نامنظم سود خود را برداشت کنید، می‌توانید آستانه آن را روی حداکثر تنظیم کنید که برابر با ۱۰ اتر است،  حداقل آستانه برداشت از عواید نیز ۰.۰۵ اتر می‌باشد.

نانوپول

نانوپول (Nanopool) سومین استخر استخراج است که ۱۳.۲ درصد از نرخ هش شبکه را در اختیار دارد و بیش از ۳۸,۰۰۰ نفر در آن عضویت دارند، کارمزدش هم از بیشتر رقبا کمتر بوده و تنها ۱ درصد می‌باشد. حداقل میزان پیش‌فرض برای برداشت از عایدات در نانوپول ۰.۲ اتر است اما استخراج‌کنندگان عضو این گروه می‌توانند به قسمت تنظیمات بروند و این مقدار را کم و زیاد کنند. رابط کاربری گروه نانوپول بسیار آسان و کار با آن راحت است و از این نظر برای تازه‌کاران مناسب می‌باشد.

برخی استخراج‌کنندگان می‌گویند نرخ هش آن‌ها در نانوپول بسیار کمتر از دیگر استخرهای استخراج یا استخراج‌‌کنندگان تنهاست (گفته شده گاهی تا ۱۰% کمتر است)، با این حال، در مجموع جامعه استخراج‌‌کنندگان به این گروه اعتماد دارد.

دوورف پول

گروه دوورف پول (Dwarfpool ) زمانی در کسب و کار خود پیشتاز بود اما حالا کوچک‌تر شده و ۴.۳ درصد از نرخ هش شبکه اتریوم را در اختیار دارد. این گروه هم همانند اتپول / اترماین و نانوپول در ازای عایدات از بلوک‌ها ۱ درصد کارمزد می‌گیرد.

در صورتی که عضو گروه دوورف پول باشید، برای برداشت عواید مانده حساب شما باید حداقل ۱.۰۱ اتریوم باشد. دوورف پول در هر روز ۶ وعده پرداخت دارد و در مجموع بهتر است عضو گروهی شوید که حداقل برداشت در آن کمتر باشد اما اگر سیستم استخراج قدرتمندی دارید یا از چندین استخراج‌کننده مختلف استفاده می‌کنید ممکن است حداقل برداشت چندان برای شما ملاک نباشد. استخر دوورف پول استخراج سکه‌های دیگر مانند مونرو  (Monero) و زی‌کَش (Zcash)، اکپَنس (Expanse) و راسل‌کوین (Groestlcoin) را هم پشتیبانی می‌کند.

نتیجه گیری

در حقیقت پیوستن به هر یک از استخرهای فوق به دور از خطا و اشتباه است. بزرگ‌ترین استخر‌ها عمدتا قابل اعتماد هستند و ساختار کارمزد مشابهی دارند. در نهایت مهم این است استخری را انتخاب کنید که استفاده از آن برای شما راحت است و زمانی که به سودآوری مستمر رسیدید باید به دنبال بهترین راه برای فروش اتریوم هایی باشید که استخراج می‌کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.