۲۶ شرکت و پنج بانک بزرگ فرانسوی آزمایش KYC مبتنی بر بلاکچین را انجام می‌‌دهند

طبق گزارش شرکت خدمات و بانک RCI Bank and Services) RCL)که در روز ۳ دسامبر منتشر شد، ۲۶ شرکت و پنج بانک بزرگ فرانسوی موفق به انجام آزمایش “مشتری خود را بشناس” (KYC) بر اساس بلاکچین شده‌‌اند.

0 95

شرکت خدمات و بانک RCI که یک شرکت تامین مالی و بیمه‌‌ خودروی فرانسوی است، با مشارکت کنسرسیوم بلاکچین R3 اطلاعاتی درباره یک راه حل بلاکچین متمرکز بر دانش مشتری ارائه کرد.

براساس گزارش مطبوعات، آزمایش اثبات مفهوم (PoC) با همکاری انجمن Française des Trésoriers d’Entreprise

(AFTE)، یک شبکه محلی از کارشناسان خزانه داری و امور مالی انجام شده است.

همانطور که توسط یکی از شرکت کنندگان آزمایش، یعنی شرکت خدمات و بانک RCI و عضو کنسرسیوم R3 اعلام شد، شرکت کنندگان آزمایش قادر به اجرای درخواست‌‌های KYC در یک شبکه مشترک بودند، بانک‌‌ها مجبور بودند برای دسترسی به داده‌‌ها درخواست بدهند، کلاینت‌‌های سازمانی می‌‌توانستند دسترسی را تأیید یا لغو کنند و تمام داده‌‌ها در بلاکچین ثبت شده بود.

طبق گزارش‌‌ها، راه حل KYC کردای R3 پنج بانک فرانسوی از جمله کنگلومرای مالی BNP Paribas و Société Générale را در بر می‌‌گیرد. این آزمایش، شرکت‌‌هایی که در زمینه‌‌های مختلف مانند بیمه، مشاوره، صنایع خودرو سازی و صنایع غذایی و خرده فروشی تخصص داشتند را برجسته کرد. از این شرکت‌‌ها می‌‌توان به شرکت بیمه‌‌ی آلیانز فرانس (Allianz France) و بیمه‌‌ی ناتیکسیس (Natixis) اشاره کرد.

طبق گزارش رسانه‌‌ی فین‌‌تک بریتانیایی فین‌‌تک فیوچرز (FinTech Futures)، ایگناسیو سانچز میرت (Ignacio Sánchez-Miret)، رئیس کمیسیون فین‌‌تک AFTE، اظهار داشت که راه حل Corda KYC به دو هدف عمده از جمله: “از بین بردن شکاف موجود و رمزگشایی بلاکچین برای شرکت‌‌ها” و همچنین ” همراه ساختن بانک‌‌ها، بیمه گذاران و شرکت‌‌ها برای همکاری در یک سطح، ” دست یافته است.

در اوایل ماه نوامبر، BNP Paribas با مشارکت با دومین بانک بزرگ اسپانیا،  Vizcaya Argentaria (BBVA) Banco Bilbao، در وام سندیکایی مبتنی بر بلاکچین ۱۵۰ میلیونی شرکت کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.