معرفی و بررسی کوین Enjin

Enjin یک پلتفرم اجتماعی گیمینگ در جهان است که بیش از 19 میلیون کاربر در 250000 انجمن‌‌‌‌ بازی دارد. کوین Enjin یک توکن است که روی پروتکل بلاک چین‌‌‌‌ اتریوم (Ethereum) اجرا می‌گردد. این پروتکل به عنوان یک رمز ارز قابل تنظیم و برای استفاده در پلتفرم‌های بازی تولید شده است. علاوه بر کاربردهای دیگر کوین‌های Enjin، آنها برای دادوستد کالاها و دارایی‌های مجازی در پلتفرم Enjin استفاده می‌‌‌‌شوند.

0 132

مرحله پیش‌‌‌‌فروش کوین Enjin در ماه‌های سپتامبر و آگوست 2017 اتفاق افتاد که باعث درآمد 12 میلیون دلاری شد و فروش جمعی عمومی آن در اکتبر 2017 اتفاق افتاد که درآمد 23 میلیون دلار دیگری را به همراه داشت.

معرفی و بررسی کوین Enjin

کوین Enjin چگونه کار می‌کند؟

کوین Enjin یک کوین بر پایه اتریوم است که برای استفاده در موارد مختلفی از وب‌سایت‌ها و بازی‌های آنلاین طراحی شده است. هدف Enjin این است که تبدیل به یک کوین شود که توسط تمام انجمن‌‌‌‌های بازی‌‌‌‌‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد و انتقال دارایی‌های مجازی را در میان پلتفرم‌ها ساده‌‌‌‌تر کند.

وایت پیپر یا همان معرفی نامه کسب‌ و کار کوین Enjin بیان می‌کند که ENJ “یک رمز ارز (توکن ERC20) و یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که ارزش و ابزارهای رمز ارز موردنیاز را در اختیار توسعه‌دهنده‌های بازی، تولیدکننده‌های محتوا و انجمن‌‌‌‌های بازی قرار می‌‌‌‌دهد تا از آنها برای به‌کارگیری و مدیریت کردن کالاهای مجازی استفاده کنند.”

این پلتفرم کاربران را قادر می‌سازد تا کارهای زیر را انجام دهند:

  • ساختن آیتم‌های موجود در بازی، پول و کوین‌های مجازی با استفاده از ENJ به عنوان پول مادر
  • تبدیل کردن آیتم‌های ساخته‌شده به ENJ
  • دادوستد دارایی‌های موجود در بازی
  • دادوستد دارایی‌ها بین بازی‌ها و انجمن‌‌‌‌های مختلف
  • راه‌اندازی یک فروشگاه مجازی که ENJ و تمام کوین‌های مرسوم را می‌پذیرد

ویژگی‌ها

کالاهای مجازی

کوین Enjin به جامعه بازی اجازه می‌‌‌‌دهد تا دارایی‌های مجازی را تولید و توزیع کنند. توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های مختلف قادر هستند با استفاده از کوین Enjin به عنوان یک واحد پولی مادر، واحد پولی یکتا برای جامعه خود ایجاد کنند.

درگاه پرداخت

SDK مربوط به کوین Enjin یک درگاه پرداخت یکپارچه و غیرمتمرکز است. این درگاه ایجاد سبدهای خرید، صورتحساب‌ها، بازپرداخت‌های سفارشی‌شده و بسیاری از موارد دیگر را ساده‌‌‌‌تر می‌‌‌‌کند. همچنین یک ابزاره برای پذیرفتن پرداخت‌ها توسط کوین Enjin و/یا کوین سفارشی‌شده وجود دارد که می‌تواند در وب‌سایت شما قرار گیرد.

تنها هزینه دریافتی برای هر تراکنش که بوسیله این درگاه پرداخت انجام می‌شود، همان هزینه کوچک مربوط به اتریوم است.

شما می‌توانید با استفاده از کیف پول هوشمند پرداخت‌های خودکار یا حق اشتراک بازی‌ها و وب‌سایت‌هایی که در لیست پلتفرم‌های مورداطمینان قرار دارند را انجام دهید.

کیف پول هوشمند

کیف پول هوشمند Enjin جایی است که کالاهای مجازی مربوط به هر یک از پلتفرم‌های مورداطمینان در آن ذخیره می‌شود. این کیف با آدرس اتریوم کاربر هماهنگ می‌شود.

شما می‌توانید از طریق این کیف پول، کوین‌ها و آیتم‌های خارج از رسانه بازی را با آیتم‌های موجود در کیف‌های هوشمند دیگر مبادله کنید. این کیف هوشمند به شما اجازه می‌دهد که درخواست برای تراکنش‌ها را از طریق Transaction Request ارسال کنید که این درخواست می‌تواند توسط دریافت‌کننده رد و یا پذیرفته شود. همچنین شما قادر هستید تا قوانین و شرایطی را تعیین کنید که بطور خودکار تراکنش‌های ناخواسته را ممنوع کند.

Efinity

تیم کوین Enjin در سال 2018 اعلام کرد که برای معرفی Efinity به بازار برنامه‌‌‌‌ریزی کرده است. Efinity یک راه‌حل شبکه‌ای است که برای انجام موثر مقیاس‌‌‌‌بندی طراحی شده است و از چندین کانال بازی تشکیل شده است. یک بازی در Efinity می‌تواند تعداد بالایی از تراکنش‌ها را بصورت سریع و ارزان اجرا کند.

ویژگی‌های دیگر

علاوه بر ویژگی‌های بالا، کوین Enjin شامل فروشگاه‌ کالاهای مجازی، سرویس‌های حق اشتراک، سندهای تضمینی و یک سیستم لیست کننده آیتم‌ها، سرورها، تیم‌ها و/یا بازی‌ها است.

عرضه کوین Enjin (ENJ)

مقدار کل عرضه 1 بیلیون کوین Enjin است که بیشتر از 760 میلیون آن در گردش است. 80 درصد از ENJ بین شرکت‌‌‌‌کننده‌‌‌‌های فروش جمعی توزیع شده است و بقیه آن به تیم‌ها، مشاورین و برنامه‌های تشویقی اختصاص داده شده است.

زمانی که یک دارایی ایجاد می‌شود، ارزش ENJ معادل آن از اکوسیستم حذف می‌شود. این مورد تعداد کوین در گردش اکوسیستم را کاهش می‌دهد و منجر به افزایش ارزش توکن‌‌‌‌های ENJ می‌شود.

خرید ENJ

ENJ در چندین صرافی رمز ارز شامل Binance، Bithumb، Bittrex، Kucoin، UPbit، Ethfinex، HitBTC دادوستد می‌شود. معمول‌ترین آنها BTC و ETH است، اما ENJ می‌تواند با USD و USDT نیز معاوضه شود.

ذخیره‌سازی ENJ

ENJ را می‌توان در هر یک از کیف‌های پول هوشمند سازگار با ERC20 ذخیره کرد. MyEtherWallet یک کیف پول هوشمند معروف دسکتاپی است، در حالی که Ledger Nano S یک کیف پول هوشمند سخت افزاری عامه‌پسند است.

توصیه می‌شود که شما از کیف پول هوشمند رسمی Enjin استفاده کنید. این کیف هوشمند با سیستم‌های اندرید و IOS سازگار است و همچنین BTC، ETH، LTC و همه کوین‌های ERC20، ERC721، ERC1155 را پشتیبانی می‌کند.

نتیجه‌گیری

کوین Enjin با امید به جلوگیری از کلاهبرداری در صنعت بازی و کالاهای مجازی و همچنین فراهم کردن یک تجربه بهتر برای گیمرها، بلاک چین‌‌‌‌ را به بازار کالاهای مجازی و بازی اضافه می‌کند. اما Enjin راه درازی تا تبدیل‌شدن به یک کوین جهانی برای همه پلتفرم‌ها و انجمن‌‌‌‌های بازی دارد.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.