پلتفرم Bakkt : ناجی رمز ارزها یا وال استریت؟

Bakkt رمز ارز را نجات نخواهد داد. رمز ارز به آهستگی و با روندی طبیعی و بدون دخالت Bakkt درحال رشد کردن است. اما رمز ارزها این قابلیت را دارند که مردم را از خدمات وال استریت بی نیاز کنند. اما Bakkt در صورت موفقیت می‌تواند ناجی وال استریت باشد و در حال حاضر نیز توجه بزرگان رمز ارز و جهان سرمایه داری را به خود معطوف کرده است.

0 91

Bakkt رمز ارز را نجات نخواهد داد، بلکه ناجی وال استریت خواهد بود.

Bakkt چگونه وال استریت را نجات می‌دهد؟

Bakkt پلتفرم جالبی است، زیرا به متخصصان مالی اجازه خرید، فروش و تبادل رمز ارزها را با استفاده از زیرساخت‌های بازرگانی طبقه بندی شده براساس نیازهای ویژه معامله گران می‌دهد. این پلتفرم قصد دارد مانند نسخه تقویت شده کوین بیس با مشتقات، خدمات سرمایه گذاری و ابزارهای پیشرفته ای باشد که سرمایه گذاران بزرگ برای مدیریت منابع مالی به آنها نیازمندند. مهمتر از همه، Bakkt تمامی خط مشی‌های نظارتی و عملیاتی خرید و فروش رمز ارزها از جمله نگهداری، امنیت، بیمه و تسویه تمام معاملات را در نظر می‌گیرد.

در واقع این پلتفرم به نهادها و سرمایه گذاران بزرگ، امکان تراکنش “امن” را با قوانین، مقررات و انتظارات شفاف می‌دهد و در برخی موارد، به بازرگان‌ها خدماتی مانند کارت‌های اعتباری و پردازش پرداخت را ارائه می‌کند. Bakkt تمام بازار خود را از ابتدا با یک هدف تشکیل می‌دهد: احاطه بر بازارهای رمز ارز، درست مانند شرکت New York Stock Exchange که بازار سهام را به سلطه خود درآورده است.

اگر شما تابحال از رمز ارزها استفاده کرده باشید، متوجه این موضوع شده‌اید که Bakkt کاملا غیر ضروری و اضافی است. هنگام خرید سهام، تسویه یک معامله، خرید یک CDO یا مشارکت در مشتقات و دیگر محصولات مالی به وال‌استریت نیاز دارید. شما نیاز به یک کارگزاری و به یک شرکت سرمایه گذاری نیازمندید، به عبارت دیگر شما به شخصی در داخل وال استریت نیاز دارید.

تقریبا هر کسی قادر است یک کیف پول بیت کوین دانلود کند. قصد ثبت نام در جمینی (Gemini) یا کوین بیس را دارید؟ کار بسیار آسانی است. اگر بتوانید نحوه استفاده از یک دسته‌ چک را بیاموزید، در نتیجه نحوه استفاده از کیف پول بیت کوین را نیز می‌دانید. اگر می‌دانید چگونه آنلاین غذا سفارش بدهید، می‌توانید نحوه ثبت نام برای یک صرافی رمز ارز را نیز یاد بگیرید. شما برای انجام این کارها به وال استریت نیاز ندارید.

این نکته اصلی رمز ارزهاست، که هرکسی قادر به استفاده از آن می‌باشد.

آیا وال استریت مهم است؟ بله کاملا. وال‌استریت نقشی حیاتی در اقتصاد جهان دارد. وال استریت مقادیر اندکی از پول را از افراد بسیاری جمع آوری می‌کند و آن را به صندوق‌های بزرگ اختصاص می‌دهد. دولت‌ها، شرکت‌ها، کشاورزان و بانک‌ها از این وجوه برای رشد، پول سازی و ایجاد شغل استفاده می‌کنند. سرمایه گذاران نیز برای این ممکن کردن چنین کاری، پاداش کوچکی دریافت می‌کنند.

در عوض، وال استریت سود کمی می‌گیرد و اطمینان حاصل می‌کند که همه از یک معامله منصفانه بهره ببرند. شرکت‌های تسویه مالی، شوراهای‌های حل و فصل، حسابداران، متخصصان، معامله گران، کارگزاران و افراد بسیار دیگری از این عمل سهمی را دریافت می‌کنند.

در واقع وال استریت اینگونه شروع به کار کرد. در سال ۱۷۹۲، بازار سهام ایالات متحده به شدت آشفته و مملو از کلاهبرداری بود. یک گروه از معامله گران در یکی از خانه‌های وال استریت توافق‌نامه ای برای معامله با یکدیگر بر اساس هزینه‌های ثابت و شفاف امضا کردند. آنها شرکت‌های کوچکی را در اطراف وال استریت راه اندازی کرده تا به آنها برای حل و فصل، تسویه حساب‌های مالی، صدور گواهینامه و تمام فعالیت‌های قانونی و اداری بطور منظم و موثر کمک کنند.

با گذشت زمان، این خانه به مرکز مالی ایالات متحده و منبع سودی عظیم برای موسسات مالی تبدیل شد.

رمز ارزها سود را از بین می‌برند

رمز ارزها خدمات وال استریت را منسوخ کرده اند.

هنگامی که دارایی شما رمزنگاری و روی یک بلاک چین ثبت می‌شوند، دیگر نیازی به دفاتر پایاپاى یا موسسات توزیع‌ نخواهید داشت. هنگامی که توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند، کاربر پسند و صرافی‌های غیر متمرکز ارائه دهند، نیاز شما به کارگزاران بازاریابی از بین می‌رود. هنگامی که برنامه های توزیع شده مالی از حمایت لازم برخوردار شوند، دیگر نیازی به شرکت‌های تجاری نخواهید داشت.

شما دیگر برای خدمات قانونی و اداری مانند تسویه حساب‌ها، پردازش پرداخت‌ها، صدور گواهینامه و معاملات مالی خود نیازی به وال استریت نخواهید داشت.

شما ممکن است به هیچ وجه به وال استریت نیاز نداشته باشید.

در نگاه کلی اقتصاد می‌تواند به شبکه ای از افراد حرفه ای و شرکت‌های کوچکی تبدیل شود که توسط فن آوری به یکدیگر متصل هستند، مانند آنچه در سایت AirBNB قابل مشاهده است. در حال حاضر جنبشی در بخش فینتک (فناوری مالی) مشاهده می‌شود که از شرکت‌های بوروکراتیک و منسوخ دور شده و در مسیر رقبایی همچون شرکت‌های Capital Personality، SoFi، Circle و دیگر شرکت‌های تازه تاسیسی که بعضا تابعه وال استریت هستند، حرکت می‌کند.

رمز ارزها این روند را سرعت می‌بخشند.

Bakkt بهترین شانس وال استریت برای بقا است

Bakkt قادر به تغییر این روند نیست، اما می‌تواند از آن پیشی بگیرد. Bakkt می‌تواند فناوری‌هایی ایجاد کند که قراردادهای هوشمند را مفید تر ساخته و به ایجاد شبکه‌هایی که کارآفرینان و شرکت‌های رمز ارز متصل می‌سازد کمک کند. این امر می‌تواند زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از رمز ارزهای عظیم را توسعه دهد. Bakkt از تصویر و اعتبار برای ایجاد اعتماد عمومی به رمز ارزها استفاده می‌کند.

این نقل قول مشهور ماهاتما گاندی (Mahatma Gandhi) را در نظر بگیرید:

پلتفرم Bakkt : ناجی رمز ارزها یا وال استریت؟

Bakkt قصد مبارزه ندارد

پلتفرم Bakkt برعکس آنچه گاندی درمورد قدرت های بزرگ گفته است، عمل می‌کند. یعنی بجای نادیده گرفتن، خندیدن و یا مبارزه با رمز ارزها سعی دارد در این میدان پیروز شود. این پلتفرم توسط تعدادی از با نفوذ ترین افراد در جهان هدایت و توسط برخی از بزرگترین حامیان رمز ارزها پشتیبانی می‌شود. این پلتفرم دیدگاه جسورانه و مشارکتی قوی داشته و توجه تمام بازار رمز ارز را به خود معطوف کرده است. توجه تمام دنیا به این پلتفرم است.

آیا موفق خواهد شد؟

بخاطر نجات وال استریت هم که شده باید پیروز شود، در غیر این صورت وال استریت ناپدید خواهد شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.