۱۵ سرمایه‌گذار Regtech که تمام استارت‌آپ‌های Regtech باید آن‌ها را بشناسند

یکی از تکنولوژی‌هایی که با ظهور فین‌تک، بروز نمود، رگ‌تک است. شرکت‌های بسیاری در این زمینه سرمایه گذاری کرده‌اند و به سود قابل توجهی نیز دست پیدا کرده‌اند. در این مقاله ۱۵ مورد از این شرکت‌ها معرفی شده‌اند که می‌توانند به شرکت‌های استارتاپ رگ‌تکی کمک کنند.

0 149

به موازات فین‌تک که به صورت موفقیت‌آمیزی در حال رشد است، صنعتی در حال پیدایش و ظهور است که الزامات پیچیده‌ی گزارش‌دهی مرتبط با مقررات را خودکارسازی می‌نماید.

بر اساس آمارهای منتشر شده از CB Insights، استارت‌آپ‌های رگ‌تک، بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از طریق ۳۱۷ معامله، به میزان تقریباً ۳/۲ میلیارد دلار رشد داشته‌اند. استارت‌آپ‌های رگ‌تک، به عنوان حوزه‌ای که همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند، مورد استقبال قرار گرفته و تقاضاهایی که برای راهکارهای فین‌تک به‌وجود آمده است، توجه تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران را به خود معطوف نموده‌‌اند، که از جمله‌ی آن‌ها سرمایه‌گذارانی هستند که روی، مدیریت ریسک فروشندگان، امنیت اطلاعات/امنیت سایبری، سلامت و بهداشت، بررسی‌های پیش‌زمینه، مدیریت انطباق‌پذیری با مقررات و دولت، سرمایه گذاری نموده‌اند.

در این‌جا به ۱۵ سرمایه گذاری اشاره می‌شود که به صورت متمرکز روی صنعت رگ‌تک کار کرده‌اند:

Octopus Ventures

این شرکت سرمایه گذاری که در انگلستان است، روی انواع استارت‌آپ‌های فناوری سرمایه گذاری می‌نماید. اخیراً این شرکت با هدایت سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری روی پلتفرم آمریکایی بانکداری باز توکن، به سمت رگ‌تک حرکت کرده است و با یک سرمایه گذاری سری A در ماه آوریل، ۷/۱۵ میلیون دلار به‌دست آورده است. پلتفرم بانک‌داری باز استارت‌آپ مذکور، به بانک‌ها کمک می‌کند تا بتوانند الزامات در حال ظهورِ انطباق با قوانین مربوط به خدمات پرداخت در اروپا (PSD2) را برآورده نمایند.

SeventySix Capital

این شرکت سرمایه‌گذار آمریکایی، در بخش‌های مختلفی از کسب و کارها سرمایه گذاری می‌نماید. از جمله‌ی سرمایه گذاری‌های این شرکت، رگ‌تک است که با تصمیم واین‌کیمل، شریک مدیریتی این شرکت، در پلتفرم مالی کایند (KIND) سرمایه گذاری مالی شد که این پلتفرم، یک پلتفرم مقرراتی و انطباقی در صنعت و همچنین پلتفرمی برای دولت است که از طریق آن، کسب و کارها را نظارت می‌نماید. این شرکت سرمایه گذاری، همراه با لیندی اشنایدر، مشخص نمود که پتانسیل بالای رشد در صنعت و نیاز به جلو بردن این رشد بر اساس راه‌کارهای منطبق با مقررات، بازگشت سرمایه‌ی قابل ملاحظه‌ای را در پی خواهد داشت.

Summer Capital

این شرکت سرمایه گذاری، روی سرمایه گذاری در رگ‌تک، فین‌تک و شرکت‌های مبتنی بر دیتا در سرتاسر اروپا متمرکز شده است. به عنوان مثال، شرکت سامر روی سایبنتیکس (Sybenetix) سرمایه گذاری نموده است که یک استارت‌‌آپ‌های رگ‌تکی است و بقای در بازار و نرم‌افزارهای نظارت میزان تطابق با مقررات را برای بانک‌ها، مدیران دارایی‌ها، صندوق‌های ذخیره‌سازی تأمینی، و قانون‌گذاران، ارائه می‌نماید.

Carrick Capital Partners

این شرکت سرمایه گذاری مشترک، روی بخش‌های مختلفی از کسب‌وکارها سرمایه گذاری می‌نماید، که شامل بخش‌هایی نیز می‌شود که روی مسائل انطباق با مقررات تمرکز دارند. یک نمونه از سرمایه گذاری‌های آن‌ها، بی‌داینامیکس (Bay Dynamics) است که یک شرکت تحلیل ریسک سایبری است و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند ریسک‌های سایبری خود را اندازه‌گیری نموده، اعلام کرده و کاهش دهند. این شرکت، نرم‌افزار تحلیلی با نام Risk Fabric ® را ارائه نموده است که تجزیه و تحلیل اطلاعات امنیت را خودکارسازی می‌سازد.

EQT Ventures

این شرکت اروپایی، سرمایه گذاری سهام عدالت در شرکت‌های فناوری را در دامنه وسیعی از صنایع مورد تمرکز خود قرار داده است. مشارکت‌های EQT، در زمینه رگ‌تک، شامل شرکت‌هایی همچون توکن و هکروان، می‌شوند. این استارت‌آپ‌ها کم و بیش با انطباق‌پذیری با قوانین پرداخت آنلاین، کاهش ریسک و امنیت سایبری، درگیر شده‌اند.

Insight Venture Partners

این شرکت آمریکایی سرمایه‌گذار، روی دامنه وسیعی از صنایع، سرمایه گذاری می‌نماید که شامل استارت‌آپ‌های رگ‌تکی برای برخی حوزه‌ها نیز می‌شود، برخی از این حوزه‌ها، اپلیکیشن‌های مدیریتی، بهداشت، و مالی هستند. به عنوان مثال، دیجیتال هاربر (DigitalHarbor) اپلیکیشنی برای خدمات مدیریتی و خدمات مالی دارد که پلتفرمی را برای کاربری‌های ترکیبی و هوشمند در اختیار کاربران می‌گذارد و این پلتفرم، شامل راه‌کارهای منطبق با قوانین و مدیریت ریسک برای آن خدمات است.

 JMI Equity

این شرکت سرمایه گذاری آمریکایی، برای ارائه‌ی بسیاری از خدمات، از رگ‌تک استفاده می‌نماید، که شامل موارد مدیریتی، بهداشت، امنیت و انطباق‌پذیری، مالی و بیمه می‌شود. سبد سرمایه گذاری این شرکت، چندین نرم‌افزار و استارت‌آپ فناوری را در بر دارد که راهکارهایی اساسی برای این بخش‌های کسب‌وکار مهیا می‌کنند و اپلیکیشن‌های انطباق‌پذیری و امنیتی ارائه می‌دهند که انواع تراکنش‌ها، نگهداری سوابق، و فعالیت‌های بخش عمومی را تسهیل می‌نمایند.

Aquiline Capital Partners LLC

این تیم، به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی، اصولاً روی استارت‌آپ‌های مرتبط با خدمات مالی سرمایه گذاری می‌نماید و استارت‌آپ‌هایی را در بر می‌گیرد که خدمات و راه‌کارهای رگ‌تکی را برای بانک‌ها، موسسات اعتباری، بیمه، مدیریت سرمایه گذاری، و فناوری مالی ارائه می‌نمایند. استارت‌آپ‌های مختلف موجود در سبد سرمایه گذاری آن‌ها به تضمین انطباق‌پذیری برای صندوق‌های سرمایه گذاری تأمینی و سایر انواع سرمایه گذاری‌ها، صورت‌حساب‌ها، بازاریابی، خدمات مالی و غیره کمک می‌نماید.

Sageview Capital

این شرکت سرمایه گذاری مشترک آمریکایی، خود را به عنوان یک “شریک درازمدت برای رشد” معرفی می‌نماید که به شرکت‌های با اندازه‌ی کوچک تا متوسط در برخی زمینه‌ها مانند فناوری، خدمات مالی، و خدمات کسب‌وکار کمک می‌نماید. سبد سرمایه گذاری گسترده‌ی این شرکت، شامل استارت‌آپ‌های رگ‌تکی و شرکت‌هایی است که به موضوع انطباق با قوانین جهت مدیریت منابع مالی، پرداخت‌ها و تراکنش‌‌ها و غیره می‌پردازند.

Accel Partners

اکسل پس از سرمایه گذاری بر روی آن‌چه که امروزه به برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا تبدیل شده‌اند (Facebook, Slack, Dropbox, Venmo و غیره)، بخش‌های کسب و کار خود را گسترش داده و سرمایه گذاری روی استارت‌آپ‌های رگ‌تکی را نیز آغاز کرده است. در بین این استارت‌آپ‌ها می‌توان از استارت‌آپ تحلیل ریسک OpenGamma نام برد که امور داخلی بازار محصولات را تسهیل نموده است.

 Warburg Pincus

این شرکت سرمایه گذاری جهانی بزرگ، با تمام شرکت‌ها با اندازه‌های مختلف کارکرده و گستره‌ی وسیعی از صنایع را در بر می‌گیرد. در بین برخی از این شرکت‌ها، حوزه‌های مختلفی چون انرژی، بهداشت، و خدمات مالی دیده می‌شوند و در کنار این حوزه‌ها، چندین استارت‌آپ رگ‌تکی و کسب و کارهایی هستند که واربرگ پینکوس به آن‌ها کمک کرده تا بتوانند برای رشد و توسعه خود سرمایه گذاری نمایند.

HarbourVest

این شرکت سرمایه گذاری بین‌المللی با دارابودن دفاتری در سرتاسر جهان، اخیراً بیشتر روی رگ‌تک سرمایه گذاری نموده است. این شرکت، اساساً گزینه‌هایی برای سرمایه گذاری اولیه، ثانویه و مشترک، ارائه می‌نماید تا به شرکت‌ها کمک کند که بتوانند سرمایه گذاری نمایند و همچنین خدمات مشاوره‌ی استراتژیک و جهت‌گیری برای توسعه کسب و کار را نیز ارائه می‌نماید. این شرکت، به تعدادی از شرکت‌های رگ‌تکی در زمینه‌های مختلفی کمک کرده تا بتوانند به مرحله‌ی بعدی در مسیر رشد خود برسند.

Digital Currency Group

این تیم، گروهی منحصربه‌فرد از سرمایه‌گذاران است که روی خلق فناوری‌های بیت‌کوین و بلاکچین تمرکز نموده‌اند، و با توسعه در زمینه‌های خاصی مانند انطباق با مقررات، پرداخت‌ها، امنیت، هویت، قراردادهای هوشمند و غیره، به استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها کمک می‌نماید. توجه و تمرکز این گروه،‌ عمدتاً روی رشد بیشتر اپلیکیشن‌های مختلفی است که در خصوص بلاکچین توسعه می‌یابند، و استانداردها و فرایندی را برای تسهیل انطباق‌پذیری با قوانین ارائه می‌نمایند که باعث استقبال عمومی گسترده‌تر از این فناوری می‌شود.

TTV Capital

این شرکت سرمایه گذاری مشترک آمریکایی‌الاصل، روی فناوری‌های مالی و راه‌کارهایی تمرکز دارد که بتوانند در تمامی انواع بخش‌های خدمات مالی، به اثربخشی، انطباق با قوانین و امنیت منجر شوند. این راه‌کارها مختص بانک‌ها، پرداخت‌ها، بازارهای سرمایه گذاری، تحلیل داده‌ها و امنیت هستند. برخی از شرکت‌هایی که توسط این شرکت مورد حمایت قرار گرفته‌اند عبارتند از: Bill.com, Bitpay, Cardlytics, DefenseStorm, FTrans, GreenDot, iKobo, and SmartAsset.

Balderton Capital

این شرکت سرمایه گذاری، اصولاً با سرمایه گذاری‌های اولیه در استارت‌آپ‌های اروپایی در حوزه‌ی سلامت، فناوری، موبایل و مشتری، سر و کار دارد. برخی از سرمایه گذاری‌های آن در استارت‌آپ‌های رگ‌تک شامل استارت‌آپ‌هایی هستند که راه‌کارهایی چون پلتفرم رأی‌گیری الکترونیکی، پرداخت‌های آنلاین، سوابق پزشکی و مراکز داده‌ای را ارائه می‌نمایند. سرمایه گذاری روی ComplyAdvantage‌ یک سرمایه گذاری اخیر روی رگ‌تک بود که در آن بیش از ۸ میلیون دلار برای رشد این شرکت، سرمایه گذاری مالی انجام شد.

نکته‌ای در خصوص رگ‌تک

با توجه به اینکه بخش‌های بیشتری از کسب و کارها و مسائل مربوط به انطباق همچنان در این حوزه‌ها در حال ظهور و پیدایش هستند، می‌توان نتیجه گرفت که این ۱۵ شرکت سرمایه گذاری، تازه سطح اولیه‌ای از دورنمای سرمایه گذاری در زمینه رگ‌تک را لمس کرده‌اند. هم‌چنان‌که در دهه‌ی بعدی، تقاضا برای کسب‌و‌کارهای دیجیتال، هم از منظر مشتریان و هم برای کسب‌و‌کارها رشد می‌نماید، رگ‌تک، به صورت موازی با فین‌تک و اینشورتک، همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.