15 استارتاپ بلاکچینی برتر سوئیس در سال 2018

کشور سوئیس یکی از کشورهایی است که فضای مقرراتی بسیار مناسبی را برای شرکت‌‌های بلاکچینی و رمز ارز ها فراهم آورده و همین مسئله باعث شده که شرکت‌‌های زیادی از سراسر دنیا در صف ورود به این کشور و استفاده از امکانات آن باشند. این مقاله به بررسی 15 شرکت بلاکچینی برتر سوئیس در سال 2018 می‌پردازد.

0 100

این گزارش به طور ویژه روی تازه‌‌واردان فضای بلاکچین تمرکز می‌‌کند.

این گزارش شامل استارتاپ‌‌هایی می‌‌باشد که عرضه اولیه کوین (ICO) خود را در سال 2018 به انجام رساندند (یا اینکه قصد دارند در ادامه سال جاری آن را انجام دهند)، در سال 2018 تاسیس شدند یا اینکه قادر بودند اولین مشتریان خود را (از طریق عرضه محصولات یا تبلیغات رسانه‌‌ای) در سال 2018 به دست آوردند.

هدف از گزارش این است که بررسی کاملی را از تازه‌‌واردان سوئیسی به فضای بلاکچینی برای سرمایه‌‌گذاران و بازیگران صنعتی فراهم آوریم. این بررسی از طریق لیست کردن استارتاپ‌‌های جدید و طبقه‌‌بندی کردن آنها به مختصر کردن چشم‌‌انداز رمز ارزها در سوئیس کمک می‌‌کند.

Swiss Blockchain Startup

هدف پژوهش:

BlockNovum شرکت‌‌های مذکور را به پنج دسته تقسیم می‌‌کند: فنی، سازمانی، مالی، خرده‌‌فروشی و سرگرمی و شخصی.

  • فنی: پروژه‌‌هایی که راه‌‌حل‌‌ یا سرویس‌‌های فنی را برای فناوری بلاکچین فراهم می‌‌آورند. اینها شامل پروتکل‌‌های جدید، لایه‌‌های بلاکچینی، ذخیره فایل، رایانش، امنیت اینترنتی، هوش مصنوعی (AI)، پلتفرم‌‌های فنی و زیرساخت‌‌های مرتبط با بلاکچین می‌‌باشند.
  • مالی: پروژه‌‌ها و سرویس‌‌هایی که بر روی کاربردها و موارد استفاده مالی تمرکز دارند. این دسته‌‌بندی شامل رمز ارزهای جدید، صرافی‌‌ها، سیستم‌‌های پرداخت، سرویس‌‌های بانکداری، بازارهای پیش‌‌بینی، سرویس‌‌های تامین سرمایه و سرمایه گذاری‌‌، داده‌‌های مرتبط با سرمایه گذاری‌‌ و پلتفرم‌‌های اطلاعاتی، دارایی‌‌های توکن‌‌شده و غیره است.
  • سازمانی: پروژه‌‌هایی که تمرکزی سازمانی داشته و معمولا مشکلات مربوط به هماهنگی، ردیابی، سامان‌‌دهی مردم، منابع یا داده‌‌های مختلف را برطرف می‌‌کنند. بنابراین، این دسته‌‌بندی از موارد کاربردی مربوط به اداره کردن امور، چرخه عرضه، اینترنت چیزها (IoT)، توزیع محتوا، انرژی و غیره تشکیل شده است.
  • خصوصی: این دسته‌‌بندی شامل استارتاپ‌‌هایی است که کاربردهایی را برای استفاده‌‌های شخصی در زندگی روزمره فراهم می‌‌آورند. بنابراین، این بخش موارد مربوط به تایید مراحل، شبکه‌‌های اجتماعی، پیام‌‌رسانی، داده‌‌های شخصی و رسمیت دادن به پول، تبلیغات و بهداشت شخصی را در بر می‌‌گیرد.
  • خرده‌‌فروشی و سرگرمی: آخرین دسته‌‌بندی شامل سرویس‌‌هایی است که بر روی خرده‌‌فروشی یا سرگرمی تمرکز دارند. استارتاپ‌‌های بلاکچینی در این طبقه‌‌بندی سرویس‌‌هایی را در مورد بازارها، گیمینگ، واقعیت مجازی، موسیقی، ورزش، هنر، آموزش، بلیط‌‌دهی و غیره ارائه می‌‌دهند. به علاوه، تمرکز این پژوهش به طور ویژه بر روی پروژه‌‌هایی بوده است که در کشور سوئیس تاسیس شده و فعالیت می‌‌کنند. شرکت‌‌هایی که در کشور سوئیس قرار دارند یا ICO خود را بر اساس مقررات کشور سوئیس به انجام رسانده‌‌اند در این تحقیق حضور دارند.

به صورت کلی، BlockNovum 78 پروژه‌‌ مبتنی بر بلاکچین را شناسایی کرد که با معیارهای مد نظر همخوانی داشتند. این نکته را به یاد داشته باشید که دارایی‌‌های کریپتو/استارتاپ‌‌های “قدیمی‌‌تر” و بزرگ‌‌تر که ICO خود را در سال 2017 یا قبل از آن انجام دادند در این پژوهش جای نگرفته‌‌اند. بنابراین نمی‌‌توانید شرکت‌‌هایی مانند اتریوم، Ambrosus، Modum، Lykke، Cardano، Shapeshift و غیره را در این بررسی پیدا کنید.

یافته‌‌ها و موارد انتخاب‌‌شده مربوط به 15 استارتاپ برتر:

BlockNovum در گزارش خود 78 استارتاپ‌‌ را در دسته‌‌بندی‌‌های خاص قرار داده و توصیف مختصری را برای آنها فراهم آورده است. در میان تمامی استارتاپ‌‌های مطرح‌‌شده، BlockNovum 15 پروژه را انتخاب کرد که دارای بیشترین پتانسیل سرمایه گذاری‌‌ بودند. این گلچین بر اساس تناسب محصول-بازار، امکان موفقیت موارد استفاده، تیم تاسیسی و تجربه آنها، سطح توسعه، کیفیت وب‌‌سایت/وایت پیپر/MVP و نوع کاربرد توکن شکل گرفته است.

باید به این نکته اشاره کرد که چندین استارتاپ در پژوهش پیش رو اخیرا به صورت عمومی درآمدند یا اینکه در مراحل اولیه توسعه خود می‌‌باشند. بنابراین، این پروژه‌‌ها هنوز هم نمی‌‌توانند به صورت کامل ارزیابی شوند و در لیست بررسی باقی خواهند ماند. در نتیجه، این لیست نباید به عنوان بررسی نهایی در نظر گرفته شود و در آینده برای افراد علاقه‌‌مند بروزرسانی خواهد شد.

برای توضیح دادن پژوهش بازاری BlockNovum و پیشنهادهای سرمایه گذاری‌‌، یک مثال ارزیابی از استارتاپ‌‌های مختلف در دو لیست بلند و کوتاه در گزارش آمده است. تحلیل لیست اول شامل استارتاپ‌‌های “فنی” و “مالی” و لیست دیگر شامل مثال‌‌های مربوط به “Proxeus” است. این نوع پژوهش عمدتا برای سرمایه‌‌گذارانی شکل گرفته است که به بررسی جامعی از بازار و ارزیابی چندین استارتاپ هماهنگ با معیارهای خود نیاز دارند. در نتیجه، پروژه‌‌های موجود در لیست کوتاه‌‌تر را می توان به خوبی تحلیل و با استفاده از پژوهش سرمایه گذاری‌‌ و پیشنهادهای BlockNovum ارزیابی کرد.

برای مشاهده گلچین 15 استارتاپ بلاکچینی برتر، مقاله کامل را در این صفحه مشاهده کنید: BlockNovum Market Screening – سوئیس، 2018

15 استارتاپ بلاکچینی سوئیس در سال 2018

ESSENTIA.ONE

Essentia One

Essentia یکی از چهارچوب‌‌های غیرمتمرکز می‌‌باشد که کنترل کامل شناسه، داده و دارایی‌‌های کاربران را در اختیار آنان قرار می‌‌دهد. ماموریت ما این است که غیرمتمرکزسازی کاملی را در دستان کاربران قرار دهیم که از طریق هم‌‌کنش‌‌پذیری داخل چین، خارج از چین و چند چینی در میان کاربران، دستگاه‌‌ها و اشخاص ثالث صورت می‌‌گیرد.

MINDFIRE

Mindfire

Mindfire از یک توکن مبتنی بر بلاکچین یعنی Mindfire Token (MFT) بهره می‌‌گیرد که برای تشویق استعدادهای برتر و فراتر از موارد پیشین طراحی شده است و به افراد اجازه می‌‌دهد با استفاده از مفاهیم و ایده‌‌های نوین خود به خوبی در مرکز توجه قرار گیرند.

PROXEUS

Proxeus

Proxeus یکی از ابزارهای قدرتمند می‌‌باشد که سطح بالاتری از دیجیتال‌‌سازی را با استفاده از ادغام کردن بلاکچین و سیستم‌‌های کنونی فراهم می‌‌آورد. Proxeus یک کارآفرین بلاکچینی با بیش از یک دهه تجربه در ایجاد کسب و کارهای دیجیتالی می‌‌باشد. Proxeus فناوری مخصوص به خود را به وجود آورده است که به این شرکت اجازه می‌‌دهد با استفاده از رمزارز خود با نام XES اپلیکیشن‌‌های بلاکچینی را به صورت صنعتی درآورد.

DIFINITY

DFINITY

DIFINITY یک شبکه کامپیوتری جهانی مبتنی بر بلاکچین می‌‌باشد که قادر است اپلیکیشن‌‌های تجاری را در مقیاس بزرگ میزبانی کند. این شبکه شامل چندین نوآوری در فضای بلاکچین می‌‌باشد. شبکه DIFINITY با استفاده از یک شبکه تطابق‌‌پذیر با نام Blockchain Nervous System) BNS) به صورت خودنظارت‌‌گر درآمده است.

VETRI

vetri

VETRI تغییر گسترده‌‌ای را در نحوه مدیریت داده‌‌های شخصی و شیوه درآمدزایی شرکت‌‌ها فراهم می‌‌آورد.

PIKCIOCHAIN

pikciochain

PikcioChain یک گذرگاه اطلاعاتی کامل می‌‌باشد که افراد و سازمان‌‌های مختلف را دور یکدیگر جمع می‌‌کند تا داده‌‌های مورد نظر را با اعتماد هرچه تمام‌‌تر بخرند، بفروشند و مبادله کنند. Pikcio جهت ذخیره، تایید و قطعی کردن داده‌‌ها طراحی شده است، در حالی که این اطمینان را به ما می‌‌دهد که اطلاعات موجود کاملا در اختیار منبع داده‌‌ها خواهد بود. Pikcio به کاربر اجازه می‌‌دهد نحوه به اشتراک گذاشتن داده‌‌ها و مقصد آن را تعیین کند، در حالی که امکان دریافت پول را در ازای داده‌‌ها فراهم‌‌ می‌‌آورد.

SGAME PRO

sgame pro

Sgame Pro اولین سرویس‌‌ بازی‌‌های موبایل می‌‌باشد که کاربران می‌‌توانند در حال بازی کردن محبوب‌‌ترین بازی‌‌های دنیا به استخراج توکن‌‌های رمز ارزی بپردازند.

ELOCATIONS

eLocations

eLocations یک متاپلتفرم آنلاین است که همان کاری را برای صنعت جهانی خرده‌‌فروشی انجام می‌‌دهد که Trivago برای صنعت مسافرت از پیش می‌‌برد. هدف ما این است که به یک بازارگردان خرده‌‌فروشی برای کاربران، مالکین و کارگزاران تبدیل شویم.

SWISSEREALCOIN

swissrealcoin

مکانیزم SwissRealCoin به گونه‌‌ای طراحی شده است که یک توکن رمز ارزی را با مزایای کامل ارزهای کریپتویی طراحی کند و در همان حال معایب را با استفاده از ارزش ذاتی و رشد مداوم پوشش دهد.

SMARTVALOR

smartvalor

SMART VALOR در Crypto Valley سوئیس قرار دارد و یکی از استارتاپ‌‌های بلاکچینی است که به منظور فراهم آوردن امور مالی رمز ارزی نامحدود طراحی شده است. SMART VALOR در نظر دارد بازاری غیرمتمرکز را برای سرمایه گذاری‌‌‌‌های توکن‌‌شده فراهم آورد که توسط کاستدی ایمن برای دارایی‌‌های رمز ارزی پشتیبانی می‌‌شود.

TEND

TEND

TEND یک شرکت بلاکچینی است که قصد دارد دنیایی از سرمایه گذاری‌‌‌‌های جدید و قابل توجه را بر اساس شور و مفهوم آنها به وجود آورد. بازاری شامل تجربیات مرتبط با سرمایه گذاری‌‌ برای تفکری رو به جلو، کاربرانی با تفکر مشابه که دوست دارند پول خود را با اهداف مشخص سرمایه گذاری‌‌ کنند و زندگی غنی‌‌تری داشته باشند. ما سرمایه گذاری‌‌‌‌هایی عالی و تجربیات مرتبطی را برای مشتریان خود فراهم می‌‌آوریم و در عین حال آنها را ترغیب می‌‌کنیم تا مرزهای شخصی خود را پشت سر بگذارند و به اهدافی جدید دست یابند.

ALETHENA

alethena

Alethena اولین سازمان ارزیابی دارایی‌‌های بلاکچینی در سوئیس است. پشتکار قابل اعتماد و ارزیابی‌‌های به دست آمده از طریق فراهم آوردن روش‌‌های حرفه‌‌ای، شفاف و عمیق به وجود می‌‌آیند. Alethena با افتخار فراوان میراث کشور سوئیس را در بر گرفته و بالاترین استانداردهای بی‌‌طرفی و استقلال را برای خود تعریف کرده است. شیوه‌‌های مقیاس‌‌پذیر و غیرمتمرکز همان هدفی می‌‌باشد که می‌‌توانیم با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در آینده‌‌ای نه چندان دور به دست آوریم.

SWISSBORG

swissborg

پروژه SwissBorg در نظر دارد مدیریت دارایی‌‌ها را با استفاده از شیوه‌‌های انجمن‌‌محور مبتنی بر اتریوم متحول کند. کاربران قادر خواهند بود دارایی‌‌های رمزارزی خود را با کمک مشاورین و الگریتم‌‌های یادگیری عمیق بهینه سازند.

EUREKA

EUREKA

EUREKA یکی توکن مبتنی بر اتریوم می‌‌باشد که برای بهبود پلتفرم انتشاراتی ScienceMatters حیاتی خواهد بود.

METACO

metaco

Metaco در سال 2014 تاسیس شد و به یک متخصص تمام‌‌عیار در امر کمک به بانک‌‌ها و نهادهای مالی شامل بانک‌‌های ملی تبدیل شده است و در عین حال سرمایه گذاری‌‌‌‌های زیادی را بر روی آخرین‌‌ فناوری‌‌‌‌ها و سیستم‌‌های بلاکچین انجام می‌‌دهد. راه‌‌حل‌‌های رمز ارز این شرکت را کاملا می‌‌توان در فرآیندهای اصلی بانک‌‌های مختلف به کار برد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.