10 شرکت برتر فناوری بلاکچین‌‌ که باید به آن‌‌ها توجه کرد

شبکه‌‌های بلاکچین‌‌ که یک لجر دیجیتالی تغییرناپذیر هستند، داده‌‌های بسیار زیاد شامل میلیون‌‌ها تراکنش اقتصادی را ذخیره می‌‌کنند. لجر دیجیتالی نامتمرکز بلاکچین‌‌، غیرقابل دستکاری و تصرف است، یعنی نمی‌توان هیچ تقلبی در تراکنش ثبت‌‌شده‌‌ در آن اعمال شود. تمام تراکنش‌‌هایی که در لجر بلاکچین‌‌ ثبت می‌‌شوند، از تراکنش قبلی برچسب زمانی به همراه دارند. شرکت‌‌های مختلفی در بازار هستند که از این فناوری بیشترین بهره را می‌‌برند و این مطلب فهرستی از 10 شرکت مشهور ارائه می‌کند.

0 238

بلاکچین‌‌ که با استفاده از ارز رمزنگاری شده بیت کوین برای ثبت تراکنش مالی برنامه‌‌ریزی شده است، می‌‌تواند به صورت مجازی هر چیزی را ثبت کند. اسناد ثبت‌‌شده‌‌ای که در شبکه بلاکچین‌‌ ذخیره می‌‌شوند، برای تایید عموم آزاد هستند و این مسئله به واسطه ماهیت نامتمرکز آن است. بنابراین داده‌‌ها و اطلاعات ذخیره‌‌شده در شبکه بلاکچین‌‌ در کامپیوتر هیچ فرد خاصی ذخیره نمی‌‌شود و کامپیوترهای متعددی سراسر جهان آن را در اختیار دارند. این ویژگی باعث می‌‌شود تا دسترسی هکرها به داده‌‌ها از طریق یک شبکه، نود یا کامپیوتر غیرممکن باشد. داده‌‌های ذخیره‌‌شده در بلاکچین‌‌ به سادگی از طریق اینترنت برای تمامی افراد قابل دسترسی خواهد بود. از این رو، بلاکچین‌‌ دو ویژگی ضروری را نشان می‌‌دهد، مورد اول این است که هیچ نهادی نمی‌‌تواند شبکه بلاکچین‌‌ را کنترل کند و مورد بعدی این که بلاکچین‌‌ هیچ اختلالی را در خود ندارد.

شرکت‌‌های مختلفی در بازار هستند که از این فناوری بیشترین بهره را می‌‌برند و در این مطلب به فهرستی از 10 شرکت مشهور اشاره می‌‌کنیم:

1- ریپل

ripple

ریپل که توسط برد گارلینگ‌‌هاوس در سال 2012 ساخته شد، به عنوان یکی از شرکت‌‌های اصلی در فضای بازار رمزنگاری‌‌شده و بلاکچین‌‌ خود را اثبات کرده است. ریپل خدمات فراونی دارد که شامل زیرساخت پرداختی خود با عنوان RippleNet می‌‌شود. ریپل‌‌نت ارائه‌‌دهندگان پرداخت، بانک‌‌ها و صرافی‌‌های دارایی دیجیتال را قادر می‌‌سازد تا پول را در جهان منتقل کنند. ریپل با فناوری بلاکچین‌‌ نوآورانه خود به بانک‌‌ها اجازه می‌‌دهد تا در یک زمان آنی، پرداخت‌‌ها را انجام دهند. ارائه‌‌دهندگان خدمات از دارایی دیجیتالی بومی XRP استفاده می‌‌کنند زیرا XRP به کاهش هزینه‌‌های نقدینگی کمک می‌‌کند. به علاوه XRP شرکت‌‌ها را قادر می‌‌سازد تا پرداخت‌‌های فوری را برای ذی‌‌نفع‌‌های خود ارسال کنند. در حال حاضر بیش از هفتاد بانک در سراسر جهان در حال آزمایش و برنامه‌‌ریزی برای به‌‌کارگیری نوآوری‌‌های فنی و خلاقانه ریپل هستند.

2- STEEM

steem

STEEM که توسط ند اسکات ساخته شد، بر اساس یک ایده موازی با یوتیوب فعالیت می‌‌کند، به جز اینکه ناشران به تولیدکنندگان محتوا با استفاده از ارز رمزنگاری ‌‌شده پول پرداخت می‌‌کنند. این دارایی دیجیتالی بومی با عنوان STEEM شناخته می‌‌شود. STEEM را می‌‌توان به سادگی به اتر و بیت کوین تبدیل کرد. ضمن اینکه STEEM روی ساخت یک شبکه اجتماعی با عنوان Steemit سرمایه گذاری کرده است و این شبکه برای نشان دادن آینده پولی‌‌کردن محتوا ساخته شده ‌‌است. Steemit 920 هزار کاربر دارد که ماهانه 1.5 میلیون پست ارسال می‌‌کنند. سوددهی STEEM برای ناشران همه‌‌جا اثبات شده است. در گزارش‌‌ها آمده که استیم به تولیدکنندگان محتوای خود چیزی بالغ بر 40 میلیون دلار آمریکا پاداش پرداخت کرده است.

3- مشاوران Hashcash

hashcash

مشاوران Hashcash که توسط راج چاودهاری تاسیس شد، یک شرکت واقع‌‌شده در کالیفرنیا است که در مدت زمان کوتاهی، اثر خود بر دنیای کریپتو و بلاکچین‌‌ را گذاشته است. مشاوران Hashcash با تکیه بر قدرت بالای بلاکچین‌‌ به شرکت‌‌ها این امکان را می‌‌دهد تا در یک زمان فوری، پرداخت‌‌ها را در بین کشورهای مختلف صورت دهند. این شرکت برای راه‌‌حل‌‌های صرافی کریپتو با برچسب سفید خود که میلیون‌‌ها استارت آپ را ایجاد کرده، مشهور است. ضمن این که مشاوران Hashcash محصولات فین‌‌تک مثل HC Remit, HC Corporate Payment, HC Market Maker, و HC Commerce را ارائه می‌‌کند. این محصولات تراکنش‌‌های مالی را در یک لحظه تکمیل می‌‌کنند. این راه‌‌حل‌‌های پرداختی برای واریز وجه و خدمات مبتنی بر پرداخت عالی هستند. دارایی دیجیتالی بومی آن‌‌ها، HCX را می‌‌توان برای کاهش هزینه دریافت پرداخت‌‌ها و انجام اثربخش تراکنش‌‌های سراسر جهان به کار برد. مشاوران Hashcash همچنین PayBito ارائه می‌‌کنند که یک صرافی کریپتو بوده و به سرمایه‌‌گذاران اجازه خرید و فروش بیت کوین و اتریوم و همچنین دارایی‌‌های دیجیتالی دیگر را می‌‌دهد.

4- IntellectSoft

intellectsoft

IntellectSoft که در سال 2007 تاسیس شد، اثر قابل قبولی در فناوری بلاکچین‌‌ داشته است. همراه با ارائه خدمات متعدد مثل توسعه سفارشی نرم‌‌افزاری، آن‌‌ها خدمات مشاوره‌‌ای ارائه می‌‌کنند که فناوری‌‌های نوظهور مثل بلاکچین‌‌، اینترنت‌‌اشیاء، واقعیت‌‌افزوده و موارد مشابه را هدف قرار داده‌‌اند. این شرکت با تجربه 11 ساله خود، همکاری‌‌های زیادی با سازمان‌‌ها داشته تا بتواند برای کمک به نرم‌‌افزار و صرافی‌‌های رمزنگاری شده، نرم‌‌افزارهای سفارشی به کار بگیرد. آن‌‌ها یک پایگاه مشتری از شرکت‌‌هایی دارند که توسط 500 کسب و کار برتر Fortune شناخته شده وIntellectSoft در آن DLT نوآورانه و شبکه‌‌های بلاکچین‌‌ خود را به کار گرفته ‌‌است.

5- آلتوروس

altorous

آلتوروس از Cloud Foundry، که یک پلتفرم نرم‌‌افزار ابری متن باز است و چارچوب‌‌های بلاکچین‌‌ را آسانتر و سریعتر کرده، رونمایی می‌‌کند. آلتوروس همچنین به مشتریان شرکتی خود کمک می‌‌کند تا سوددهی راه‌‌حل‌‌های مبتنی بر بلاکچین‌‌ خود را طراحی، توسعه و ارزیابی کنند.

6- شبکه سلسیوس

celsius

شبکه سلسیوس که با عنوان نسل بعدی خدمات مالی توصیف شده، می‌‌تواند مسبب ساخت اولین اجتماع جهانی قرض دادن و قرض گرفتن لقب بگیرد. با استفاده از فناوری‌‌های شامل بلاکچین‌‌ باز، توافق و لجرهای توافقی، شبکه سلسیون در زمینه مدیریت دارایی برای خود نام و نشانی دست و پا کرده‌‌است. تمام کاربرانی که از خدمات آن‌‌ها استفاده می‌‌کنند، می‌‌توانند برای ارزهای رمزنگاری ‌شده خود قرض بگیرند، ذخیره کنند و سود به دست آورند. خود سازمان هم به کاربران خود برای نگهداری ارزهای رمزنگاری شده در شبکه سلسیوس 5 درصد و برای مشارکت در وام‌‌های دلاری 9 درصد پاداش می‌‌دهد. شبکه سلسیوس را می‌‌توان با عنوان بانک شبکه ارزهای رمزنگاری شده توصیف کرد.

7- LeewayHertz

leewayhertz

محل اصلیLeewayHertz که در سال 2007 تاسیس شده، سان‌‌فرانسیسکو است. آن‌‌ها یکی از شرکت‌‌های پیشرویی هستند که نرم‌‌افزار تجاری برای آیفون ساخته‌‌اند. تیم LeewayHertz برای ارائه پلتفرم‌‌های جدیدی که به صورت گسترده در IoT، بلاکچین‌‌ و شبکه‌‌های ابری حضور دارند، بی‌‌وقفه کار می‌‌کند. این سازمان نرم‌‌افزارهای بلاکچین‌‌ توسعه می‌‌دهد که شامل نرم‌‌افزارهای نامتمرکز، قراردادهای هوشمند و دفتر کل توزیع‌‌شده می‌‌شود.

8- Techracers

techracers

Techracers که در سال 2012 تاسیس شد، رشد چشمگیری را به خود دید که در سال 2017 به سازمان برای انتقال به آمریکا کمک شایانی کرد. Techracers یک راه‌‌حل سفارشی انتها به انتها و یک شبکه برای مشتریان خود ایجاد می‌‌کند. با یکپارچگی، پذیرش و فهم شبکه‌‌های بلاکچین‌‌، آن‌‌ها ICOهای خود را آغاز می‌‌کنند و در حسابرسی‌‌های قرارداد هوشمند، توسعه این قراردادها و توسعه بلاکچین‌‌ خصوصی هم شرکت خواهند داشت. همچنین آن‌‌ها صرافی‌‌ها و کیف‌‌های رمزنگاری شده سفارشی محسوب می‌‌شوند.

9- OmiseGo

go

OmiseGo که یک شبکه مالی مبتنی بر اتریوم است، شبکه‌‌های عمومی با عنوان OMG ارائه می‌‌کند. این شبکه همراه با صرافی نامتمرکز، تراکنش‌‌های همتا به همتای دارایی‌‌ها در زمان واقعی را تسهیل می‌‌کند. شبکه OMG می‌‌تواند از طریق SDK متن باز به دیگر کیف‌‌های دیجیتالی ارائه‌‌دهنده متصل شود. از طریق این SDK متن باز، تراکنش‌‌های کیف به کیف فیات و ارزهای رمزنگاری‌‌شده همراه با دیگر خرید و فروش‌‌های دارایی از پروتکل‌‌های مختلف بلاکچین‌‌، می‌‌توانند ممکن شود. OmiseGo همچنین اولین توکن اتریومی شد که به ارزش بازاری بیش از یک میلیارد دلار آمریکا رسید.

10- Blockchangers

blockchangers

Blockchangers به یک فلسفه باور دارد، و آن هم تنها راه دوری و حذف کلاهبرداری ارزهای رمزنگاری شده از طریق درگیر کردن دولت و قانونگذاری آن‌‌ها است. Blockchangers بر اساس باور اولیه خود مبنی بر بررسی و قانونگذاری نهایی دولت‌‌ها در ارزهای رمزنگاری شده، خدمات فناوری مختلفی مثل کلاس‌‌، کارگاه، خدمات توسعه و مشاوره به مشتریان خود ارائه می‌‌کند. این شرکت به صورت بی‌‌وقفه برای حذف تمام کلاهبرداری‌‌های کریپتو که متاسفانه این روزها در دنیای تجاری و مالی تبدیل به یک تهدید جدی شده‌‌اند، کار می‌‌کند. همچنین آن‌‌ها بزرگترین کنفرانس بلاکچین‌‌ با عنوان روز بلاکچین‌‌ اولسو (Oslo Blockchain Day) را میزبانی می‌‌کنند که بانک‌‌های PwC و DNB به همراه چندین سازمان مشهور دیگر در آن شرکت دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.