۱۰ روش استفاده از BNB ( بایننس کوین )

BNB توکن صرافی بایننس است که ICO آن همزمان با ایجاد صرافی شکل گرفت و تا کنون همانند خود صرافی بایننس رشد قیمتی زیادی داشته است و موارد استفاده‌ زیادی نیز برای آن ایجاد شده است تا BNB یک توکن کاربردی باشد. در این مقاله ۱۰ روشی که شما می‌توانید از توکن های BNB استفاده کنید، برای شما نوشته شده است.

0 307

رتبه بایننس کوین (BNB) اخیرا بالاتر رفته و از نظر سرمایه بازار، این ارز در جایگاه چهاردهمین ارز رمزنگاری شده با ارزش دنیا قرار دارد.

در چشم‌‌انداز امروز بلاک چین، نقش بسیاری از کریپتوکارنسی ها، شرط‌‌بندی روی خدمات می‌‌باشد و هنوز برای موارد استفاده واقعی و محصولات به کار نرفته است. Binance از روز اول تلاش کرده تا یک صرافی ایجاد کند که به بهترین نحو ممکن به بیشترین تعداد افراد خدمت کند و ارز رمزی را بسازد که به محض راه‌‌اندازی قابل استفاده باشد.

تعریف مورد استفاده برای ارزهای رمزنگاری شده می‌‌تواند به تفسیرهای مختلفی منجر شود. برخی دوست دارند که مورد استفاده را به عنوان قابلیت مورد معامله قرار گرفتن در یک اکوسیستم بلاکچین که از آن کریپتو استفاده می‌‌کند دسته‌‌بندی کنند. برخی دیگر بیشتر به دنبال موارد استفاده پولی کوین ها و توکن های بلاکچین در زندگی واقعی می‌‌باشند.

با توجه به این تعاریف متفاوت، بایننس تلاش کرده است که تا جایی که ممکن است کاربردها و موارد استفاده بیشتری برای BNB در نظر بگیرد. آن‌ها می‌‌خواهند که با افزایش پیشنهاد ارزش BNB، انصاف را در حق حامیانشان رعایت کنند. و در مدت زمان ۱۵ ماه از زمان راه اندازیشان، موارد استفاده مختلفی را برای BNB در نظر گرفته‌‌اند که نمونه‌‌هایی از آنها در ادامه آورده می‌شود.

پرداخت کارمزدهای معامله ارز رمزنگاری شده در بایننس (با مزایای تخفیف)

هر معامله‌‌ کننده حرفه‌‌ای حتما در حرفه خود با بایننس کوین مواجه شده است. دلیل این امر این است که وقتی بایننس در سال گذشته صرافی خود را راه اندازی کرد، یک مورد استفاده عالی برای BNB فراهم کرد. استفاده از BNB برای پرداخت کارمزدهای تراکنش این امکان را برای کاربران فراهم کرد که بتوانند در مقایسه با نرخ متداول بقیه صرافی ها، ۵۰٪ تخفیف دریافت کنند.

همانطور که در کاغذ معرفی کسب و کار (Whitepaper) بایننس ذکر شده است، این تخفیف اخیرا به ۲۵ درصد رسیده ، اما هنوز برای کسانی که به معامله ارز رمزنگاری شده می‌‌پردازند و سردرمدار تامین موارد استفاده برای ارزهای رمزنگاری شده هستند، این مقدار عالی به نظر می‌‌رسد. استفاده از BNB برای تامین سرمایه معاملات بایننس برای کسانی که با بایننس سروکار دارند همچنان موضوع مهمی باقی خواهد ماند.

هزینه های کالاها و خدمات در بسیاری از موسسات

اما اگر از دیدگاه جامع‌‌ و کامل‌‌تری به مساله نگاه کنیم متوجه می‌‌شویم که اگر بایننس کوین بخواهد به عنوان یک کریپتو ارزش بیشتری داشته باشد، باید موارد استفاده خود را به مواردی فراتر از صرافی Binance گسترش دهد.

یکی از نمونه های اصلی یک اپلیکیشن در دنیای واقعی برای BNB ، سرمایه گذاری اخیر بایننس در تراول ‌‌بای ‌‌بیت ( TravelbyBit )، یک استارت‌‌آپ استرالیایی است که بیش از ۱۵۰ موسسه اعم از فرودگاه بریزبن (Brisbane Airport) را با قابلیت پرداخت هزینه کالاها و خدمات با استفاده از رمزارزها مجهز ساخته است. این مشارکت خیلی زود استفاده از BNB را برای کسب و کارهای وابسته به TravelbyBit امکان پذیر خواهد کرد.

BNB به عنوان یک روش پرداخت در پلتفرم‌‌هایی که توسط استارت‌‌آپ‌‌های بلاکچینی مانند ارائه دهنده پایانه‌های فروش (دستگاه پوز) Pundi X، کمپانی پرداخت‌‌های بلاک چین Crypt.com و باشگاه خصوصی MORE ساخته می‌‌شوند نیز مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. همچنین از طریق کوین‌‌بیتز (Coinbates) می‌‌توانیم تخفیف‌‌ها را به صورت BNB نیز دریافت کنیم. انتظار می‌رود که با حمایت بیشتر Binance از نوآوران بلاکچین از طریق واحدهایی مانند بایننس لبز (Binance Labs) و بایننس لانچ‌‌پد (Launchpad)، موارد استفاده رشد بیشتری پیدا کنند.

تأمین پول در زمان نیاز

در میان تلاش‌‌های مداوم برای تضمین آزادی پول، باید کاربر را محور امور خود قرار دهیم. یعنی بپذیریم که زمان‌‌هایی خواهد بود که صاحبان بایننس کوین به پول نقد نیاز دارند. آزادی پول یعنی اجازه دهیم که هر فرد بدون نیاز به کسب اجازه از بایننس، از رمز ارزی که به نظرش مناسب است استفاده کند. در طول سال گذشته بایننس کوین‌‌ها برای برداشت پول نقد در دستگاه های خودپرداز رمزنگاری از طریق زلاکوین (Zelaacoin)، و همچنین تأمین وام از طریق نکسو (Nexo) و فروش کریپتو در ازای پول نقد از طریق دتر (Dether) مورد استفاده قرار گرفتند.

لذت بردن از بایننس کوین ها در خدمات رسانه‌‌های اجتماعی

هنگامی که BNB ارزش خود را در دنیای واقعی نشان داد، برای افرادی غیر از دوستان شما که به معامله کریپتو می‌‌پردازند، ارزش و اهمیت پیدا کرد. افرادی مانند آن دسته از دوستانتان که دوست دارند حتی از عادی‌‌ترین کارهایی که انجام می‌‌دهند نیز تصاویری زنده پخش کنند. رسانه‌‌های اجتماعی به بخش بزرگی از زندگی بسیاری از مردم دنیا تبدیل شده‌‌اند، بنابراین بایننس با کمال میل از BNB برای عملکرد‌‌های مختلف در پلتفرم‌‌های نوآورانه استفاده کرد.

به عنوان مثال، در شبکه‌‌ رسانه‌‌ اجتماعی کریپتو محور با نام اینوست‌‌فید (Investfeed) می‌‌توان از طریق API، BNB خریداری کرد. بایننس کوین به عنوان یک توکن هدیه در سرویس جریان مستقیم آپ‌‌لایو (Uplive) و سرویس چت آدامنت (ADAMANT) نیز استفاده می‌‌شود. حتی در مورد اینفلوئنسرهای رسانه‌‌های اجتماعی که فقط بواسطه معروف بودن در پلتفرم‌‌های اجتماعی خاص، BNB کسب کرده‌‌اند نیز وجود دارند. گاهی اوقات، شما فقط می توانید با دیدن موارد استفاده‌‌ای که مردم می‌‌توانند از BNB داشته باشند شگفت زده شوید.

دریافت حقوق و دستمزد

وقتی که موضوع کسب بایننس کوین مطرح می‌‌شود و موارد استفاده پیشتاز برای رمزنگاری موردنظر است، چندین شرکت هستند که نسبت به بایننس صحبت‌‌های قانع‌‌کننده‌‌تری کرده‌‌اند. حدود ۹ کارمند از ۱۰ کارمند بایننس بخشی از حقوق خود را به صورت BNB دریافت می‌‌کنند. ممکن است برای بسیاری از افراد (مانند مایکل آرینگتون (Michael Arrington) از آرینگتون ایکس‌‌آر‌‌پی کپیتال (Arrington XRP Capital) این موضوع جالب یا حتی شگفت انگیز به نظر برسد، اما این دقیقا همان رفتار و دیدگاهی است که در بایننس وجود دارد.

ذخیره در کیف پول‌‌های مختلف

حالا، جدا از مواردی که قبلا ذکر شد، با کوینی که به دست آورده‌‌ایم چکار کنیم؟ بایننس اخیرا به یک اپلیکیشن کیف پول تلفن همراه به نام تراست والت (Trust Wallet) دست پیدا کرده که این اپلیکشین دارای یک واسطه پاک، امنیت بیشتر و اتصالات مناسب به اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز است. نیازی به گفتن نیست که کیف پولی که مورد اعتماد صدها هزار عضو جامعه رمزنگاری باشد، SAFU، همان اپلیکیشین منتخب ما برای نگهداری وجوه است.

اما البته همچنان که ما به ترویج و ارتقاء آزادی پولی می‌‌پردازیم، آزادی مردم برای انتخاب کیف پول مورد نظر برای رمزنگاریشان را نیز تشخیص می‌‌دهیم. به لطف یک انجمن کاربر فعال برای کریپتوکارنسی‌‌هایمان، بسیاری از سازندگان اصلی کیف پول کریپتو از گنجاندن توکن‌‌های ما در کیف‌‌پول‌‌هایشان اطمینان حاصل کرده‌‌اند. بایننس کوین می‌‌تواند در کیف پول‌‌هایی مانند ترزور (Trezor)، ایدو (Eidoo)، انجین (Enjin)، جکس (Jaxx)،لجر (Ledger)، متال والت (Metal Vault)، بلوکس (Blox) و ریکوئست والت (Request Wallet) ذخیره شود.

معامله به عنوان یک آلتکوین (altcoin)

در حال حاضر، برای انواع معامله کنندگان کریپتو، به ویژه کسانی که تابحال از عملکرد بایننس کوین رضایت داشته‌‌اند، این یک گزینه آشنا است. به خاطر فعالیت هیجان انگیز بازار در صرافی هایی مانند بایننس، رمزنگاری زندگی تازه‌‌ای به مفهوم معاملات روز بخشیده است. اگر نگوییم میلیون‌‌ها نفر، اما می‌‌توان گفت که هزاران نفر از معامله‌‌گران، حتی در صرافی هایی غیر بایننس، ما را مورد حمایت خود قرار داده‌‌اند. در حال حاضر، بایننس کوین در حدود ۱۲ صرافی معروف، از جمله کومودو ( Komodo ) و کایبر.نتورک ( kyber.network )، مورد معامله قرار می‌‌گیرد.

HODL کردن رمز ارز ( نگهداری رمزارز بدون توجه به افزایش یا کاهش قیمت آن، HODLing )

اگر خودتان را بیشتر به عنوان فردی می‌‌شناسید که HODL می‌‌کند (یعنی ارزهای رمزنگاری شده را بدون توجه به افزایش یا کاهش قیمت آنها به این امید نگه می‌‌دارد که روزی ارزشمند شوند) ، بایننس کوین برای شما برنامه دارد. هنگامی که بورس رمز ارز غیر متمرکز بایننس راه اندازی شود، BNB به یک کوین محلی در بلاک‌‌چین زنجیره بایننس تبدیل خواهد شد تا به عنوان پرداخت برای هر انتقالی که در شبکه صورت می‌‌گیرد مورد استفاده قرار گیرد. آن موقع BNB کاربرد و منفعتی بیشتر از الان خواهد داشت که موجب افزایش بالقوه تقاضا می‌‌شود.

و حتی قبل از اینکه آن زمان برسد، بایننس متعهد است که کل عرضه BNB در بازار را کاهش دهد. بایننس متعهد است که از زمان راه‌‌اندازی، هر سه ماه یکبار ۲۰ درصد از سودش را برای خرید بایننس کوین ها خرج کند و این بایننس کوین‌‌ها را برای همیشه بسوزاند. عرضه همواره در حال کاهش ارز رمزنگاری شده که به طور مداوم توسط ۱۰ میلیون صاحب حساب بایننس استفاده می‌‌شود فقط به درد کسانی که خارج از اینجا HODL می‌‌کنند می‌‌خورد.

استفاده از بلاکچین‌‌ هایی که با بایننس کوین‌‌ها یکپارچه می‌‌شوند

بایننس به عنوان یک حامی فعال کل جنبش بلاکچین، موارد استفاده برای بایننس را حتی فراتر از شبکه فعلی و بلاک‌‌چین برنامه ریزی شده‌‌اش در نظر می‌‌گیریم. و انقدر خیرخواه هستیم که به جستجوی عملکردهای متقابلی که موجب ارتقا استفاده از BNB به روش‌‌های مختلف می‌‌شوند، بپردازیم. در حال حاضر، رمز ارز آن با بلاکچین‌‌های کیولینک (Qlink) و اسکای‌‌کوین (SkyCoin)، یکپارچگی اکوسیستمی دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.