‏تعرفه برق استخراج رمز ارز ها در اتاق بازرگانی رای نیاورد!

پیشنهادات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در خصوص صنعت رمز ارز و تعرفه برق مورد نیاز برای این صنعت، به تصویب اعضای هیات نمایندگان نرسید.

0 107

اتاق بازرگانی تهران در بیانیه‌ای درباره به رسمیت شناختن صنعت تولید رمز ارزها خواستار آن شده بود که مکانیزم بورس انرژی، مبنای ‏تعرفه گذاری برای برق مورد نیاز استخراج رمز ارز ها باشد.

در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که صبح امروز (سه شنبه) برگزار شد، بیانیه ای قرائت شد که براساس آن تعرفه برق مورد نیاز صنعت رمز ارزها مانند سایر صنایع کشور از جمله فولاد و پتروشیمی در نظر گرفته شود. در ادامه این بیانیه آمده بود: همزمان با تاکید بر اصلاح ساختار پرداخت یارانه های انرژی، باید شرایط برای رقابت همه صنایع برابر باشد.

در مقدمه این بیانیه با بیان اینکه تعرفه برق تعیین شده برای ماینینگ تصریح شده بود:

سیال بودن بسیار بالای این صنعت باعث شده تا چسبندگی بالایی وجود نداشته باشد و احتمال مهاجرت سرمایه گذاران به کشورهای منطقه از جمله گرجستان وجود دارد.

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده بود: مقایسه قیمت برق استخراج رمز ارز با قیمت برق صادراتی درست نیست، زیرا اوج تقاضای برق در سال کمتر از ٣٠٠ ساعت است و برای استفاده از ظرفیت های بلااستفاده مانده کشور، باید استخراج کنندگان رمز ارز را به سمت استفاده از مزیت این موضوع ترغیب کنیم.

مجید صدری رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال درباره این بیانیه توضیح داد که برای تهیه این پیشنهادات با انجمن بلاک چین ایران، انجمن برق دانشگاه صنعتی شریف و غیره تهیه شده بود. با این حال اعضا به این بیانیه رای ندادند و به تصویب نرسید.

افروز بهرامی رییس صندوق ضمانت صادرات و عضو هیات نمایندگان درباره این بیانیه گفت: این بیانیه تنها مربوط به تعرفه برق است و اشاره به بازگشت ارز حاصل از صادرات آن و همچنین نقش آن برای واردات اشاره ای نکرده است. مقرر شد این بیانیه پس از بررسی بیشتر و برخی اصلاحات بار دیگر برای تصویب در هیات نمایندگان مطرح شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.