۷ صرافی ارز رمز‌نگاری شده و ۱۵۸ کیف پول در کره جنوبی هک شده‌اند

اداره پلیس کره جنوبی گزارشی از همه موارد هک ارز رمز‌نگاری شده و کیف پول‌ها در ۳ سال گذشته تهیه کرده است. بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی، ۷ مورد هک ارز رمز‌نگاری شده و ۱۵۸ مورد هک کیف پول شناسایی شده است که ۹۱ مورد آن متعلق به سال جاری بوده است. اما، تنها در ۶ مورد سارق دستگیر شده است.

0 48

گزارش پلیس کره در مورد هک صرافی های ارز رمز‌نگاری شده

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی، اداره ملی پلیس کره جنوبی در مورد موارد شناسایی شده هک که از سال ۲۰۱۶ در کشور رخ داده گزارشی تهیه نموده است.

این گزارش که قانون‌گذار چو وون جین ( Cho Won-jin ) از آن پرده برداشت « وضعیت و اقدامات مربوط به خسارت هک صرافی های ارز دیجیتال در سه سال گذشته » نام دارد و به دولت کره جنوبی ارسال شده است. Dtoday گزارش می‌دهد:

اطلاعات این گزارش نشان می‌دهند که «از سال ۲۰۱۶ هفت مورد هک صرافی ارز رمز‌نگاری شده وجود داشته است » و مبلغی که به طور غیر قانونی برداشت شده معادل ۱۱۲ میلیارد وون (تقریبا ۹۹ میلیون دلار) بوده است.

Boan News اشاره می‌کند که «مبالغ سرقت شده در صرافی های ارز رمزنگاری شده همه ساله افزایش یافته است». «مبالغ برداشتی غیر قانونی که در سال ۲۰۱۶ تنها ۳۰۰ میلیون وون کره (۲۶۵٬۲۸۲ دلار) بوده است در سال ۲۰۱۷ به ۴۰٫۵ میلیارد وون کره (۳۵٫۸ میلیون دلار) رسیده است و در دو مورد سرقت در سال ۲۰۱۸ مجموعا مبلغ ۷۱٫۳ میلیارد وون کره (۶۳ میلیون دلار) برداشت شده است.»

Korean Digital Times اضافه کرد:

از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، ۱۵۸ مورد هک کیف پول‌ شخصی ارز مجازی رخ داده که ۹۱ مورد آن متعلق به امسال بوده است. اما، تنها در ۶ مورد سارق دستگیر شده است.

بر اساس این گزارش، ۶۲ مورد هک کیف پول در سال گذشته گزارش شده است.

برای صرافی های ارز رمز‌ی، یک مورد در سال ۲۰۱۶ گزارش شده است. صرافی Ripple4y در ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۶ هک شد. در سال گذشته ۴ مورد هک بورس گزارش شده است. Yapizon در ۲۲ آوریل، Bithump در ۲۸ ژوئن، Coinis در ۲۳ سپتامبر و Youbit در ۱۹ دسامبر. Youbit در ابتدا Yapizon نام داشت که بعد از هک آوریل نام خود را تغییر داده بود. در سال جاری ۲ مورد هک گزارش شده است. Coinrail در ۱۰ ژوئن و Bithump در ۱۹ ژوئن هک شده‌اند.

بازرسی‌های دولتی موثر نبوده‌اند

دولت کره بازرسی‌های امنیتی از صرافی های ارز رمز‌نگاری شده فعال در کشور صورت داده است. ۱۰ مورد از این بازرسی‌ها بین سپتامبر و دسامبر سال گذشته و ۲۱ مورد بین ژانویه و مارس امسال صورت گرفته است. بنا بر گزارش news.bitcoin.com مشکلات امنیتی بسیاری کشف شده است.

در خصوص این گزارش و بازرسی‌های انجام شده از سوی دولت، Boan News به نقل از قانون‌گذار مین کونگ ووک (Min Kyung-wook) نوشته است:

ماهیت صرافی ارز رمز همواره در معرض خطرات سایبری قرار دارد… موارد هک حتی در صرافی هایی که دولت نظارت امنیتی انجام داده بود نیز رخ داد.

به طور دقیق‌تر، ۳ صرافی ارز رمز‌نگاری شده حتی پس از بازرسی دولت هک شدند. Youbit در اکتبر سال گذشته مورد بازرسی قرار گرفت ولی در ۲۷ سپتامبر هک شد. به طور مشابه، Coinrail در فوریه سال گذشته مورد بازرسی قرار گرفت ولی در ۱۰ ژوئن هک شد. Bithump، یکی از بزرگترین بورس‌های ارز رمز‌نگاری شده این کشور، آخرین قربانی هکرها بوده است. این صرافی دو بار توسط مسئولین مورد بازرسی قرار گرفت ولی در ۱۹ ژوئن هک شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.