۱۰ ماه پس از جریان سرقت ‌۵۴۰ میلیون دلاری، Coincheck معامله XRP را از سر می‌گیرد

Coincheck ، صرافی کریپتو، روز دوشنبه ۲۶ نوامبر اعلام کرد که معامله‌ جفت‌های XRP وFCT را از سر می‌گیرد. Coincheckدر بیانیه‌ای که توسط رئیس کمپانی، توشیهیکو کاتسویا (Toshihiko Katsuya) امضا شده و در وبسایتش منتشر کرده بود، اعلام کرد که از روز دوشنبه، سپرده‌ها و فروش این دو رمز ارز در کنار چند سرویس جانبی بازیابی خواهد شد.

0 82

در ماه ژانویه، دارایی‌های صرافی ژاپن به سرقت رفت. از این جریان به عنوان بزرگترین سرقت کریپتو در تاریخ یاد می‌شود که در آن تقریبا ۵۳۰ میلیون دلار توکنNEM از طریق هک به سرقت رفت و منجر به افزایش نظارت قانونی صرافی‌های کریپتو در ژاپن شد.

Coincheck خدمات خود را از سر می‌گیرد

یک گزیده ترجمه شده از بیانیه‌ی Coincheck که در اصل به ژاپنی نوشته شده می‌گوید:

“در رابطه با بازپرداخت غیر مجاز ارز مجازی NEM به علت دسترسی‌های غیر مجاز که در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۸ رخ داد، این شرکت به منظور بررسی علت حواله‌های غیر مجاز و حفاظت از دارایی مشتری خدمات خود را نسبتا به حالت تعلیق درآورد و یک برنامه بهبود کسب و کار را تنظیم کرد. ما در اجرای این طرح تلاش کرده‌ایم سیستم مدیریت کنترل و سیستم کنترل داخلیمان را بهبود ببخشیم. علاوه بر این، با همکاری کارشناسان خارجی که یک ممیزی امنیت گام به گام انجام دادند، خدماتی را که امکان دریافت، خرید و تبادل XRP و FCT را فراهم می‌سازند، مجددا ارائه می‌کنیم.”

طبق این بیانیه، ارائه‌ مجدد خدمات تجارت برای XRP وFCT موجب می‌شود کل رمز ارزها به طور فعال بر روی پلتفرم پشتیبانی شوند. ۹ رمز ارز که عبارتند از بیت کوین، بیت‌کوین کش، اتریوم، لایت کوین، اتریوم کلاسیک، لیسک وNEM در ارائه‌ خدمات اولویت دارند.

همچنین Coincheck نشان داد که با توجه به افزایش حجم ترافیک، این احتمال وجود دارد که دسترسی به پلتفرم و یا استعلام موقتا برای مشتری‌ها سخت باشد. به همین منظور در این بیانیه آمده است که این شرکت حق دارد در صورت افزایش حجم تراکنش‌ها، بدون اطلاع قبلی و به صلاحدید خود موقتا خدمات را به حالت تعلیق درآورد. علاوه بر این، به مشتریان توصیه می‌شود که در صورتی که مشکلات جدیدی کشف شود، ممکن است معامله‌ی XRP وFCT به حالت تعلیق درآید.

این حرکت نشان دهنده تغییر قابل توجهی در اقبال این صرافی است که توسط عدم اطمینان در مورد اینکه آیا طور کامل بازگشایی خواهد شد یا نه احاطه شده است. CCN در تاریخ ۱ نوامبر گزارش داد که اوکی ماتسوموتو (Oki Matsumoto)، رئیس Coincheck، در مورد احتمال بازگشایی مجدد منظور همراهی با کاربران جدید تردید دارد، زیرا این به توانایی پلتفرم برای کسب مجوز جدید از مرجع استانداردهای مالی ژاپن پس از انجام تعمیرات اساسی امنیتی و مدیریتی بستگی دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.