سکه NEM یا XEM چیست و چگونه می‌توان آن را خرید؟

رمز ارز (NEM (XEM یکی از ارزهای دیجتال معروف می باشد، این رمز ارز با نام اختصاری (New Economy Movement (NEM به معنای جنبش تازه اقتصادی از NXT منشعب شده است و در اصل یک ارز رمزنگاری شده P2P و یک تکنولوژی بلا کچین است که عملکرد ابتدایی ارزهای رمزنگاری‌ شده پیشگام را بهبود می‌دهد. پروتکل بلاک چین NEM از الگوریتم اثبات اهمیت proof-of-importance بهره می‌جوید و برای مدیریت هر نوع دارایی شامل ارزها، زنجیره های تامین، دفاتر اسناد رسمی و ثبت اموال، یک پلتفرم می سازد. پلتفرم NEM همچنین امکان ساختن زیر زنجیره‌ها و سفارشی‌سازی آن‌ها را محیا کرده و به کاربران اجازه می‌دهد بلاک چین خود را راه بیاندازند و به طور کلی ذخیره سکه‌های این پلتفرم و استفاده از کیف پول‌های برداشت‌کننده می‌تواند یک سهام‌داری خوب برای علاقه‌مندان باشد.

0 744

(NEM (XEM با ویژگی منحصر به فرد و تکنولوژی پیشرفته‌اش، یکی از شایسته‌ترین رمز ارزها در بازار است. تمام چیزی که باید درباره (NEM (XEM بدانید در این مقاله وجود دارد.

چگونه (NEM (XEM بخریم؟ یک راهنمای قدم به قدم

اولین قدم در پروسه خرید سکه NEM، تنظیم و ایجاد یک کیف NEM است که بتواند سکه های NEM را بعد از خریداری ذخیره کند. این کیف همچنین می‌تواند برای فروش سکه‌های XEM، یا زمانی که سکه‌ها نیاز به انتقال به یک بورس را دارند، استفاده شود.

قدم اول؛ یک کیف دیجیتالی (NEM (XEM بسازید

همانند دیگر ارزهای رمزنگاری‌ شده، اینجا هم توصیه می‌شود یک کیف از وبسایت ارز انتخاب کنید. در مورد NEM، کیف پیشنهاد شده، کیف نانو است که می توان آن را مستقیما از وبسایت NEM دانلود کرد. کیف نانو با ویندوز، لینوکس، OSX و موارد دیگر سازگار و مطابق است.

وقتی که کیف دانلود و اجرا شد، می توانید نام و رمز عبور خود را وارد کنید. اگر این موارد را بعدا فراموش کنید، ممکن است تمام سکه های کیف خود را از دست بدهید. ساخت کلید‌های شخصی مرحله بعدی است و به محض اینکه پروسه کامل شد، نیاز به ذخیره در مکانی امن به همراه یک پشتیبان از کیف وجود دارد (کلید شخصی، مجموعه ای از اعداد و حروف است که به دارنده کیف اجازه می دهد تا کیف را در هر کامپیوتری باز کند). گم کردن کلید شخصی ممکن سبب از دست رفتن تمام سکه‌های XEM شود.

قدم دوم؛ خریدن سکه (NEM (XEM

وقتی که کیف ایجاد شد، دو راه برای خرید سکه های XEM وجود دارد. اولین گزینه برای خرید (NEM (XEM، ارزهای فیات خواهد بود، گزینه دوم هم قطعا بیت کوین و اتریوم هستند.

خرید NEM با ارزهای فیات

در حال حاضر صرافی‌های زیادی نیستند که اجازه خرید XEM با ارزهای فیات را بدهند. هرچند شما می توانید در HitBTC، XEM/USD پیدا کنید.

برای جفت XEM/USD، بیشترین میزان خرید و فروش در بورس Hitbtc وجود دارد که حجم مبادلات این جفت در آن به ۰.۶۸ درصد کل مقادیر می رسد. با دانستن این موضوع، خرید و فروش سکه‌های XEM با بیت کوین، نقدینگی بسیار بیشتری در صرافی‌های پیشتاز ایجاد می‌کند.

خرید NEM با بیت کوین یا اتریوم

معمول‌ترین راه برای خرید XEM از طریق صرافی‌هایی است که اجازه خرید XEM با بیت کوین یا اتریوم را می‌دهند.

 1. یک حساب در Coinbase باز کنید و اتریوم یا بیت کوین بخرید. راه دیگر برای خرید بیت کوین از طریق LocalBitcoin است.
 2. حالا که از طریق یکی از صرافی‌های بالا، اتریوم یا بیت کوین خریده‌اید، به HitBTC یا Cryptopia بروید و یک حساب باز کنید.
 3. اتریوم یا بیت کوین خود را از صرافی قبلی برداشت کنید و به حساب HitBTC یا Cryptopia بریزید. برای انجام این کار، روی تب “سپرده ها” (deposit) کلیک کنید و اتریوم یا بیت کوین را جستجو کنید، سپرده را انتخاب کنید، آدرس سپرده بیت کوین یا اتریوم را کپی کنید و سپس آن را در بورسی که می خواهید از آن برداشت کنید پیست (paste) کنید. این پروسه ممکن است تا یک ساعت طول بکشد (در بورس های مختلف این زمان متفاوت است).
 4. بعد از تکمیل این مراحل، در پلتفرم HitBTC به دنبال XEM/BTC بگردید و معامله را صورت دهید.
 5. حالا بعد از اینکه XEM خریدید، به دنبال یک کیف دیجیتالی بگردید که NEM را پشتیبانی می‌کند و سکه‌ها را به کیف منتقل کنید. برای کیف‌های NEM اینجا را کلیک کنید.

اینجا چند صرافی مشهور که XEM ارائه می‌کنند را می بینیم:

 • HitBTC
 • POLONIEX
 • Coinbase

حجم معاملات هم باید در پروسه انتخاب لحاظ شوند. هنگام فروش سکه‌ها، هر بورسی که حجم معاملات کمتری داشته باشد طبیعتا زمان بیشتری را صرف انجام مبادله خواهد کرد.

سکه (NEM (XEM چیست؟

جنبش تازه اقتصادی (New Economy Movement (NEM)) در اصل انشعابی از NXT بود که در تابستان ۲۰۱۴ و قبل از انتشار پلتفرم اصلی در پایان سه ماه اول سال ۲۰۱۵ و پیش از آنکه یک کد پایه کاملا جدید برای آن نوشته شود، جای خالی انشعاب NXT را پر می‌کرد.

تکنولوژی بلاک چین NEM به عنوان یک سیستم هوشمند دارایی (Smart Asset System) شناخته می‌شود و اولین بلاک چین هوشمند دارایی در سطح جهان به حساب می آید.

NEM یک ارز رمز P2P و یک تکنولوژی بلاک چین است که عملکرد ابتدایی رمز ارزها پیشگام را بهبود می‌دهد. NEM برای مدیریت هر نوع دارایی شامل ارزها، زنجیره‌های تامین، دفاتر اسناد رسمی و ثبت اموال، یک پلتفرم می‌سازد. سیستم هوشمند دارایی NEM سفارشی‌سازی استفاده از بلاک چین NEM را ممکن می سازد، که شامل ویژگی‌هایی مثل فضاهای اسمی شبیه به دامنه و کنترل کامل روی بلاک چین است.

فضاهای اسمی، یک سیستم نام‌گذاری دامنه است که شامل دامنه‌های با سطح بالا و زیردامنه‌ها می‌شود و به اشخاص یا کسب‌و‌کارها اجازه می‌دهد تا زیردامنه‌های چندگانه‌ای را بسازند که tile را شکل می‌دهند.

tileها دارایی‌هایی سفارشی در بلاک چین NEM هستند که زمانی به شبکه NEM فرستاده می‌شدند و کارمزد ویژه علاوه بر کارمزدهای عادی معاملات را ایجاد می‌کردند.

ویژگی‌ها و امکانات سکه NEM

پروتکل بلاکچین NEM از الگوریتم اثبات اهمیت (proof-of-importance) (POI) استفاده می‌کند. در این الگوریتم، اهمیت هر کاربر بر اساس تعداد سکه‌های او و تعداد معاملات سنجیده شده و در کیف NEM او ذخیره می‌شود. در نهایت به عنوان میزان پشتیبانی هر کاربر از شبکه به حساب می‌آید.

برای این که کاربران بتوانند سکه‌های XEM برداشت کنند، در کیف برداشت‌کننده (harvester’s wallet) آن‌ها باید حداقل ۱۰ هزار سکه XEM سرمایه‌گذاری شده باشد و با در نظر گرفتن حداکثر میزان تعداد سکه‌ها، که ۸،۹۹۹،۹۹،۹۹۹ XEM است، نتیجه می‌گیریم که در مجموع ۸۹۹،۹۹۹ حساب با ارزش بالاتر از صفر می تواند وجود داشته باشد. در دنیای NEM، یک برداشت‌کننده همانند یک استخراج‌کننده است و کارمزدهای تراکنش‌های ایجاد شده از یک بلاک جدید را دریافت می‌کند.

یک ویژگی دیگر که در دنیای NEM وجود دارد، وجود برداشت محول‌شده (delegated harvesting) است. برداشت‌کنندگان می‌توانند برداشت را به شخص دیگری محول کنند تا برداشت‌کننده دیگر بتواند کارمزدهای معاملاتی کسب کند.

ویژگی‌هایی که مختص NEM هستند در موارد زیر خلاصه شده اند:

 • معماری دو لایه: اتصال محدوده باقی شبکه همراه با معاملاتی که بدون نیاز به دانلود بلاک چین ذخیره شده‌اند و سرعت تراکنش‌ها را تقویت می‌کنند.
 • ساخته شده با روش توسعه تست محور (Test Driven Development) که از کدهای غیرضروری و ناکارآمدی‌ها جلوگیری می‌کند.
 • الگوریتم اثبات اهمیت: به آن‌هایی که به NEM علاقمند هستند، اجازه برداشت می‌دهد.
 • معامله‌های بسیار سریع یک دقیقه‌ای: از معاملات بیت کوینی خیلی سریع‌تر هستند.
 • قابلیت محول کردن برداشت‌ سکه‌های XEM
 • به کارگیری تکنولوژی چند امضایی روی پلتفرم NEM، به این معنا که چند کاربر باید یک معامله را قبل از به‌روز شدن روی بلاک چین، امضا کنند. این موضوع خیلی مهم است زیرا که سکه‌های XEM نمی‌توانند از یک کیف خرج شوند، مگر آن که کیف دیگری هم آن را امضا کند.

NEM.io یک سازمان غیر‌انتفاعی است که در سنگاپور تاسیس شده است. این سازمان خود را وقف توسعه تکنولوژی بلاک چین NEM و ارتقا یک اکوسیستم برای کاربران NEM و توسعه‌دهندگان مرتبط با آن شامل دولت‌ها، صنایع و آکادمی‌ها کرده است.

کیف‌های دیجیتالی سکه NEM

یک کیف ارز رمز، یک کیف مجازی است که ارزهای رمز‌نگاری‌ شده را ذخیره می‌کند. دارندگان سکه می‌توانند به وسیله آن، ارزهای رمزنگاری‌شده را دریافت یا ارسال کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند رمز ارزها را بدون یک کیف دیجیتالی شخصی ذخیره کنند یا به فروش برسانند اما این موضوع احتمال سرقت سایبری را برای ذخیره‌کنندگان سکه بالا می‌برد.

همانند باقی موارد مرتبط با رمز ارزها، داشتن کیف مناسب بسیار مهم است. برای آن‌هایی که به دنبال تجارت XEM هستند، یک کیف گرم مناسب‌ترین نوع کیف خواهد بود.

کیف‌های گرم به اینترنت متصل هستند و امکان انتقال آسان سکه‌های XEM را فراهم می‌کنند که برای افرادی که به دنبال سود کوتاه مدت و خروج هستند بسیار مهم خواهد بود. برعکس این مورد، کیف‌های سرد آفلاین هستند و برای ذخیره سکه‌های XEM در مدتی طولانی‌تر ایده آل محسوب می‌شوند. برای آن‌هایی که به دنبال ذخیره XEM در مدتی طولانی‌تر هستند، توصیه می‌شود یک hit wallet هم داشته باشند تا بتوانند سکه‌ها را به منظور تسهیل در فروش و ذخیره آن به کیف سرد منتقل کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.