یک سایت خبری، بیت کوین را با تصویری از نخست وزیر سابق نیوزلند تبلیغ میکند

رسانه محلی استاف (Stuff) در 5 ژانویه خبر داد که یک وب سایت خبری که ادعا میشود جعلی است، یک مقاله مربوط به بیت کوین را که در آن جان کی (John Key) نخست وزیر پیشین نیوزیلند و بیت کوین قرار دارند را منتشر کرده است.

0 82

طبق گزارشات صورت گرفته این آگهی، بیت کوین (BTC) و شرکتی به نام “کریپتو ریوولت” (Crypto Revolt) را که طبق گفته برخی یک سایت جعلی کپی شده است، تبلیغ میکند. این مقاله توضیح میدهد که این تبلیغات تقلیدی از یک صفحه اخبار کسب و کار استاف است و “تظاهر میکند که با جان کی در مورد اشتیاقش به بیت کوین مصاحبه کرده است.”

علاوه بر این، به جای آرم استاف یک آرم “NZ Times” وجود دارد و همه لینکها به وبسایت کریپتو ریوولت پیوند دارد. منبعی که با این آگهی مواجه شد، اعلام کرد که آدرس وب مشکوک بوده و امکان دارد خود شرکت هک شده باشد.

طبق گزارش کوین تلگراف در دسامبر 2017، کی بعدها شایعات مربوط به سرمایه گذاری او روی بیت کوین را رد کرد. این ادعا که کی یک سرمایه گذار بیت کوین بود، در ابتدا از یک وب سایت خبری جعلی دیگر مطرح شد که لینک آن از طریق رسانههای اجتماعی منتشر شد.

پلیس نیوزیلند نیز در ماه سپتامبر پس از اینکه یک سرمایه گذار در جریان یک کلاهبرداری 21300 دلار خسارت دید در مورد کلاهبرداریهای آنلاین هشدار داد. در ماه نوامبر، موسسه بازارهای مالی نیوزیلند (FMA) نیز سه وبسایت متبط با کریپتوکارنسی را به لیست سیاه کلاهبرداریهای آنلاین اضافه کرد و سه نفر دیگر نیز در ماه دسامبر به این لیست اضافه شدند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.