یک زن 23 ساله استرالیایی به جرم سرقت ۱۰۰۰۰۰ XRP بازداشت شد

0 57

یک زن ۲۳ ساله از سیدنی استرالیا که نام وی فاش نشده است، به جرم سرقت ۳۰۰٬۰۰۰ دلار ارز رمزنگاری شده دستگیر شد.

بر اساس گزارش روز چهارشنبه ZDNet، گفته می‌شود این زن ۱۰۰٬۰۰۰ XRP را در ماه ژانویه از کیف پولی متعلق به یک مرد ۵۶ ساله دزدیده است. ظاهرا او پس از  پس از ۱۰ ماه بازرسی و حمله پلیس به خانه‌اش دستگیر شده است.

پس از هک حساب ایمیل آن مرد، ظاهرا او برای دو روز به کیف پول ارز رمز خود دسترسی نداشته است. وقتی که وی موفق شد تا مجددا به کیف پول خود وارد شود، دریافت که XRP‌ها دزدیده شده‌اند.

گزارشی دیگر از سوی News Corp Australia بیان می‌کند که این زن XRP‌‌ها را به یک صرافی مستقر در چین منتقل و سپس به بیت‌کوین تبدیل کرده است.

در زمانی که این سرقت انجام شده، XRP حدودا ۳٫۵ دلار معامله می‌شده است. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، به دلیل سقوط شدید قیمت‌ها از آن زمان، XRP حدود ۰٫۴۵ دلار در زمان نگارش این مقاله ارزش دارد که باعث می‌شود ارزش فعلی وجوه سرقت شده در حال حاضر کمی‌ بیش‌تر از ۴۵٬۵۰۰ دلار باشد.

News Corp به نقل از بازرس ناظر آرتور کاستوگیانیس (Arthur Katsogiannis) فرمانده جوخه جرائم سایبری نیروی پلیس نیو ساوث ولز می‌نویسد:

«یک حساب ایمیل بیش از آن چیزی که مردم تصور می‌کنند ارزش دارد. کلاهبرداران به طور فزاینده‌ای ایمیل‌ها را هدف قرار می‌دهند تا رابطه فرد با حساب‌های مالی و سایر اطلاعات شخصی را کشف کنند.»

کاستوگیانیس افزود که حساب‌های ایمیل که شامل اطلاعات شخصی و مالی هستند باید «حداقل از احراز هویت دو مرحله‌ای» استفاده کنند.

News Corp اشاره می‌کند که آن زن به صورت مشروط آزاد شده و باید در روز ۱۹ نوامبر در دادگاه محلی حاضر شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.