یک زن جوان قدرتمند پشت نام ساتوشی

در ادامه بررسی پرونده کریگ رایت، در ارتباط با ادعاهای مطرح شده مبنی بر کلاهبرداری او از اموال شریکش، Dave Kleiman، ردپایی از یک چهره جدید پیدا شده است که احتمال می‌رود او هم جزو گروهی باشد که به عقیده برخی گروه خالقان بیت کوین هستند. طبق آخرین اسنادی که از این شخص به دست آمده، او یک زن جوان و مرموزی است که نقش مهمی در این پرونده بازی خواهد کرد.

0 117

دفاتر ثبت دادگاه نشان می‌‌دهند که قاضی بروس راین‌‌هارت (Bruce Reinhart) از فلوریدا احکام مربوط به گواهی اخیر کریگ رایت را دوباره باز کرده است و دعوی بر علیه کریگ رایت (Craig Wright) در این هفته و 5 آوریل ادامه پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، وکیلی که اموال کلیمن را ارائه کرده، 2136 سند مربوط به دیو کلیمن (Dave Kleiman) را در 4 آوریل ثبت کرده است. بسیاری از اسنادی که در طی سال‌‌های گذشته به دادگاه ارائه شده‌‌اند به زن اسرار‌‌آمیزی به نام اوین تی انگوین (Uyen T Nguyen) ارجاع داده‌‌اند.

دادخواهان در حال نظارت دقیق بر دعوی کلیمن علیه رایت هستند. دعوی کلیمن علیه رایت که به عنوان مورد 9:18-cv-80176 بخش جنوبی دادگاه فلوریدا نیز شناخته می‌‌شود، یکی از 10 پرونده‌‌ بحث برانگیز تاریخ ایالت فلوریدا است. دلیل آن هم این است که این داستان احتمالا حاوی اطلاعاتی درباره یکی از جذاب‌‌ترین رازها در دنیای کریپتو است. دعوی در 14 فوریه 2018 شروع شد و موضوع آن اتهام به کریگ رایت 47 ساله برای کمک به ساخت بیت کوین‌‌ به همراه دیوید کلیمن، متخصص امنیت کامپیوتر در جنوب فلوریدا (که اکنون در قید حیات نیست) است. اکنون شکات (خانواده کلیمن) رایت را به کلاهبرداری در میراث کلیمن متهم می‌‌کنند. در شکایت شاکیان در پرونده 9:18-cv-80176 آمده است که «رایت برنامه‌‌ی مفصلی برای به دست آوردن بیت کوین‌‌ و مالکیت معنوی دیو و W&K چیده بود».

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged 'Satoshi Affair'

سایت new.bitcoin.com از کشف اخیر خبر داده است که می‌‌‌‌گوید چطور اموال کلیمن و دادستان دوین فریدمن نشان می‌‌دهند که داستان ساتوشی ناکاموتو به پیشرفت‌‌های پرونده مرتبط است. در این اکتشاف آمده است که رایت قرار بود طبق سوگندنامه 4 آوریل اخراج شود و ایرا کلیمن هم در 8 آوریل برکنار شود. رونوشت این اکتشاف توضیح می‌‌دهد که چطور اموال کلیمن شامل هزاران سند متعلق به دیو کلیمن بوده است و در 2 آوریل خانواده او 2136 سند ارائه کرده‌‌اند.

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged 'Satoshi Affair'

مورد مرموز زن جوانی به نام اوین تی انگوین

در بسیاری از اسنادی که در گذشته ارائه شده است و به تازگی طی 30 روز گذشته ثبت شده‌‌اند، نشان داده شده است که رابطه پیچیده‌‌ای بین رایت و کلیمن در طول سال‌‌های اولیه بیت کوین‌‌ وجود داشته است. علاوه بر این، این دو در رشته‌‌ای طولانی از شرکت‌‌هایی مانند W&K، Co1n Ltd و چند شرکت دیگر دخیل بوده‌‌اند. علاوه بر این، کلیمن و رایت با یکدیگر قراردادی به نام Tulip Trust امضا کردند و قرار است این معاهده در سیشل قرار دارد و حاوی حدود 1 میلیون بیت کوین‌‌ است. در انبوهی از مدارک ثبت‌‌شده توسط وکیل کلیمن و قطعه‌‌ای از مدارک این زمینه، به یک نام به‌‌خصوص اشاره شده است: اوین تی انگوین. طبق داده‌‌های بررسی‌‌شده، انگویان یک زن ویتنامی 26 ساله و مدیر چند شرکت متعلق به کلیمن و رایت است. در اسناد دیگر، از او به عنوان منشی این دو نام برده شده است و برخی بر این باورند که شاید انگوین سومین یا چهارمین نفر شرکت‌‌کننده در نظریه گروه ساتوشی ناکاموتو باشد.

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged 'Satoshi Affair'

جستجو به دنبال اطلاعات مربوط به اوین تی انگوین بسیار دشوار است، اما او درست قبل از اینکه رایت حساب قدیمی توییتر خود را در طول هفته اول ماه می 2016 و پس از تصادف گوین اندرسن حذف کند، رد پایی از خود نشان داده است. چند توییت و پست قدیمی در توییتر و ردیت نشان می‌دهد که حامی شناخته‌‌شده‌‌ی بیت کوین‌‌ که به « Bitcoin Belle» شناخته می‌شود، در آن هفته اطلاعاتی درباره این زن جوان به اشتراک گذاشته است. طبق این پست‌‌ها، این دختر از انگوین خوشش نمی‌‌آمده و به نظر هم می‌‌رسد که در آن زمان چیزهای خیلی بیشتری از دیگران می‌‌دانسته است. با این حال از آن زمان تا کنون همه توییت‌‌های Bitcoin Belle که درباره رایت بوده از وب حذف شده‌‌اند. انگوین و امضای او در هزاران سندی که به تازگی به دادگاه ارائه شده وجود دارد و یک سند خاص دیگر به نام Exhibit 11 نشان می‌‌دهد که انگوین احتمالا در قبال یک وام مسکن به رایت 650 هزار بیت کوین‌‌ قرض داده باشد. با این حال کارشناسان امنیتی Wizsec تحقیقاتی را منتشر کردند که اعلام می‌‌کند آدرس‌‌های BTC نام برده در آن سند خاص متعلق به کاربران تصادفی Mt. Gox و همچنین کیف پول ذخیره فیزیکی بوده است. در واقع Wizsec عنوان می‌‌کند که همه اسناد ثبت شده در دادگاه با آدرس منحصر به فرد به احتمال زیاد متعلق به رایت، کلیمن و انگوین نیستند.

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged 'Satoshi Affair'

هم رایت و هم انگوین در Mt. Gox حساب‌‌های معاملاتی داشتند. حساب Mt. Gox رایت در آوریل 2013 و حساب انگوین هم بعدا در همان سال ثبت‌‌نام شده بودند. طبق گفته Wizsec، رایت در سال 2013 هزاران دلار BTC برای انگوین فرستاده و کارشناسان امنیتی هم عنوان می‌‌کننده که همه BTCهای ارسال شده به انگوین ار حساب رایت بیرون آمده است. گزارش Wizsec جزییات آدرس‌‌های ثبت شده در دعوی کلیمن علیه رایت را هم ارائه کرده و گفته تنها یک وجه مشترک دارند: «در برخی جاها مقادیر چشمگیری بیت کوین‌‌ در این آدرس‌‌ها داشته‌‌اند».

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged ‘Satoshi Affair’

طبق این آرشیو توییت‌‌ها، اوین تی انگوین در سال 2015 و ماه می 2016 تحت کنترل حساب کریگ رایت بوده است.

درخواست به مقامات: ناتوانی در اعتماد

ردپای دیگر این زن مرموز که وابستگی‌‌های قوی به رایت و کلیمن داشته است، در ویدیویی پیدا شده که در 10 ژوییه سال 2014 در اولین کنفرانس بیت کوین‌‌ در ملبورن استرالیا گرفته شده است. این کنفرانس پیش از اینکه رایت ادعا کند او ساتوشی ناکاموتوست رخ داد و در دقیقه 9 ویدیو از رایت به طور ویژه درباره استرالیا سوال می‌‌شود.

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged 'Satoshi Affair'

پس از این سوال رایت پوزخندی زده و می‌‌گوید استرالیا خانه چیز بسیار بزرگ‌‌تری در ارتباط با اکوسیستم بیت کوین‌‌ است. با این حال حرف رایت توسط یک دستیار خانم قطع می‌‌شود که می‌‌گوید الان زمان مناسبی برای بحث درمورد آن نیست و در پایان هم به زور سوال را برایش جواب می‌‌دهد. انگوین ظاهرا زاده آمریکاست و برای مدت زیادی در حومه لس آنجلس زندگی کرده است. در طول حضور آنلاین او در توییت‌‌های Bitcoin Belle در هفته اول ماه می، انگوین پروفایل حساب فیسبوک و حساب‌‌های آنلاین دیگرش را در همان هفته حذف کرد. با این حال طبق گفته armchair sleuths، انگوین پیش از حذف کردن پروفایلش این سند را در 31 مارس در حساب فیسبوکش پست کرده است.

Uyen T Nguyen: The Powerful Young Woman Behind the Alleged 'Satoshi Affair'

دقیقا روشن نیست که اوین تی انگوین در پرونده فلوریدا درباره یک میلیون بیت کوین‌‌ چه نقشی ایفا خواهد کرد. اما احتمال دارد انگوین هم مانند جف گارزیک (Jeff Garzik)، توسعه‌‌دهنده بیت کوین‌‌ در چند هفته آینده احضار شود و احتمالا پاسخگوی سوالاتی درباره نام خود در سندهای بی‌‌شمار هم کلیمن و هم رایت باشد.

نقش او به وضوح از اهمیت زیادی برخوردار بوده چرا که نام او به عنوان مامور رسمی W&K Info درج شده است و قدرت انحلال شرکت در 18 ماه بعد را داشته است. این سه نفر (کلیمن، رایت و انگوین) در بسیاری از سوابق آنلاینی که به شرکت‌‌های موسوم به «Design By Human Ltd» و «Moving Forward in Business Limited» ربط دارد آمده است. دارایی دیو کلیمن و اسناد او احتمالا بیشتر به رابطه این زن 26 ساله با رایت اشاره خواهند کرد. وکیل قانونی کلیمن بر این باور است که اطلاعات ساتوشی و شرکای نام‌‌برده به این مورد قانونی ارتباط دارند. سال گذشته نشریه آرستکنیکا نامه‌‌ای به آدرس موجود انگوین فرستاد و تلاش کرد تا به او دست پیدا کند اما هیچگاه موفق به انجام این کار نشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.