یک بیلیون انسان بدون ID: دیجیتالی شدن این شرایط را تغییر می‌‌دهد

هویت دیجیتال یک راه آسان برای شناسایی افراد و استفاده‌‌ی آن‌‌ها از خدمات آنلاین و دولتی است. تاکنون کشورهایی مثل چین، بریتانیا و ایالات متحده از این ID‌‌ها استفاده کرده‌اند و خدمات متنوعی را به وسیله‌‌ آن ارائه می‌‌کنند.

0 93

در ایالات متحده، مردم داشتن ID را یک چیز عادی می‌دانند. معمولا اثبات این که چه کسی هستید کار سختی نیست. با یک گواهی‌‌نامه رانندگی و یا پاسپورت مشکل حل می‌‌شود. ولی این امر برای تقریبا ۱ بیلیون نفر که هیچ نوع هویت قانونی‌‌ ندارند صدق نمی‌‌کند. به دلیل نبود هویت قانونی کمک‌‌های دولتی، حفظ سلامت، خدمات مالی، بازار کار، توانایی حفظ امنیت مایملک و پیدا کردن شغل غیر ممکن می‌‌شود.

خبر خوب این که همین طور که فعالیت‌‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ما آنلاین می‌‌شود، دولت‌‌ها و مشاغل در سطح جهان نیز از هویت دیجیتال استفاده می‌‌کنند. هویت‌‌هایی که می‌‌تواند از راه دور و به وسیله‌‌ی کانال‌‌های دیجیتال اعتباربخشی شود. آن‌‌ها سطوح پذیرش و نتایج را ترکیب کرده و با ساخت هویت دیجیتال تا سال ۲۰۳۰، ۶% به رشد GDP اقتصاد نوظهور و ۳% به رشد GDP اقتصاد پیشرفته کمک می‌‌کند.

تقریبا ۱۰۰ روش برا استفاده از این ID‌‌ها در ۷ اقتصاد برتر جهان شاهد بوده‌ایم: برزیل، چین، اتیوپی، هند، نیجریه، بریتانیا و ایالات متحده. با در نظر گرفتن ۳ فاکتور، برای هر استفاده‌‌ای، تاثیر اقتصادی در سال ۲۰۳۰ را برآورد کرده‌ایم: سهامی که ممکن است تحت تاثیر باشد، سهام تدریجی تاثیر متقابل که ممکن است ID دیجیتال را قبول کند، و پتانسیل تولید ارزش در هر تاثیر متقابل.

برای مثال جلوگیری از تقلب در لیست حقوق بر پایه‌‌ی محصولات کلی دستمز‌‌ها، درصد کارکنانی که بر اساس ID دیجیتال لیست حقوق می‌‌گیرند و تقلبی که ممکن است در لیست حقوق هر کارمند موجود باشد. بانک جهانی برآورد کرده که ID دیجیتال می‌‌تواند قابلیت دسترسی به خدمات مالی و ۱۰۰ بیلیون ساعت خدمات دولت الکترونیک (شامل برنامه‌‌های حفاظت اجتماعی مانند سودهای بی‌‌کاری و بیمه‌‌ی ازکارافتادگی) را برای بیش از ۷/۱ بیلیون انسان بدون بانک فراهم کند.

بر خلاف ID‌‌های کاغذی مثل گواهی‌‌نامه‌‌ها و پاسپورت‌‌ها، یک ID دیجیتال می‌‌تواند با هزینه‌‌ی کم به طور آنلاین اعتبارسنجی شود. به طور مثال، هر فرد با ID دیجیتال می‌‌تواند توانایی‌‌های فردی کارمند فعلی یا آینده‌‌اش را امتحان کند. می‌‌توان مالیات پرداخت، سود دولتی دریافت مرد یا به هر گونه خدمات دولت الکترونیک دست یافت و پول و هزینه را ذخیره کرد، تقلب و مالیات را کاهش داد.

تکنولوژی صحیح ID دیجیتال با قوانین صحیح و سیاست‌‌های صحیح، می‌‌تواند افراد را از خطر سو استفاده در امان بدارد و گنجایش بیلیون‌‌ها اقتصاد دیجیتال را دارا باشد. ID خوب به افزایش اعتماد و حفظ حریم خصوصی نیاز دارد. یک سیستم با طراحی فکرشده و ویژگی‌‌های حریم خصوصی مانند حداقل کردن داده و به همان نسبت، پردازش‌‌های کنترل‌‌شده و مدیریت قوی، به همراه قوانین سخت‌‌گیرانه، برای جلوگیری از خطرها ضروری است.

تاکنون برنامه‌‌های ID دیجیتال در شرکت‌‌های دولتی و خصوصی در سطوح مختلف از تک متغیره تا حتا بالای ۹۰ درصد مانند هند و اتیوپی اجرا شده است. با پیش‌‌زمینه‌‌ی موجود می‌‌توان گفت فهم فرصت‌‌ها، چالش‌‌های طبیعی و درک پاسخ سهام‌‌داران ضروری است. راه حل‌‌ها همیشه واضح نیستند و با تحقیق‌‌های بیشتر باید مرزهای آن مشخص شود، با این حال هویت دیجیتال، پیشگام تولید ارزش در جهان و عامل افزایش رشد خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.