یک ابزار all-in-one مناسب برای توسع‌‌دهندگان TRON

TRON ظرف چند ماه گذشته گام‌‌های چشمگیری در صنعت بلاکچین برداشته است. ترون پس از اجرای رسمی نسخه‌‌ی آزمایشی و اصلی خود در ژوئن و ژوئیه سال جاری، به تلاش‌‌های خود ادامه داد و اولین نسخه‌‌ی ماشین مجازی ترون (TVM) را در آگوست ۲۰۱۸ منتشر کرد. از آن زمان تیم ترون برای ایجاد ابزارهای لازم برای استفاده توسعه‌‌دهندگان سرسختانه کار می‌‌کند. این مجموعه ابزار شامل TronGrid، TronBox، TronStudio و TronWeb است. هدف از این ابزارها کمک به توسعه‌‌دهندگان در ادغام آسان اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز نوآورانه با اکوسیستم ترون است. در این مقاله به تشریح یکی از این ابزارها پرداخته شده است.

0 266

علاوه بر این، تیم ترون ورژن ۳.۱ ترون را در ۸ اکتبر ۲۰۱۸ منتشر کرد. اجتماع ترون پس از اجرای این نسخه SR CryptoGuyInZA را برای فعال‌‌سازی ماشین مجازی ترون در نسخه‌‌ی اصلی آن انتخاب کرد. بر اساس اجماع صورت گرفته، ماشین مجازی بر روی نسخه‌‌ی اصلی فعال خواهد شد و توسعه‌‌دهندگان هم می‌‌توانند استفاده از قراردادهای هوشمند در نسخه‌‌ی اصلی را شروع کنند. این زمان هیجان‌‌انگیزی برای ترون است چون به طور رسمی وارد سپیده‌‌دمان عصر قراردادهای هوشمند می‌‌شود. ترون از اتریوم ۲۰۰ برابر سریع‌‌تر و از EOS 100 برابر ارزان‌‌تر است. توسعه‌‌دهندگان اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز و کاربران، این مخصوص شماست!

با همهمه رویدادهای این ماه (انتشار نسخه ۳.۱، فعال‌‌سازی TVM و معرفی ابزارهای توسعه) TRON موج بزرگی در درون این صنعت به راه انداخته است. ما در حال ورود به لحظه‌‌ای تاریخی هستیم که در آن توسعه‌‌دهندگان می‌‌توانند اپلیکیشن‌‌های واقعی بر روی این شبکه بسازند. بیایید نگاهی به این جعبه ابزار توسعه‌‌دهندگان بزنیم.

۱) TronWeb

هدف اصلی TronWeb متصل کردن توسعه‌‌دهندگان به بلاکچین است. این ابزار قصد دارد تجربه‌‌ی بدون خللی به امر توسعه بدهد. اگرچه این ابزار جدید توسط وب۳ اتریوم تحت تاثیر قرار گرفته است اما TronWeb فرایند اجرایی بسیار متفاوتی دارد. TronWeb نیازمند یک گره کامل و گره سالیدیتی است که بر روی HTTP API کار کنند. علاوه بر این، می‌‌توانید از TronWeb برای ارسال، خرید و فریز کردن توکن ترون و دیگر توکن‌‌ها استفاده کنید.

https://finmag.ir

۲) TronBox

TronBox چارچوب یا محیطی است که به توسعه‌‌دهندگان اجازه آزمایش و اجرای قراردادهای هوشمند را می‌‌دهد. این محیط از TronWeb API استفاده می‌‌کند. می‌‌توانید در این لینک پروژه‌‌ی نمونه‌‌ای را در مورد چگونگی بهره‌‌گیری از قراردادهای هوشمند در شبکه‌‌ی TRON مشاهده کنید.

۳) TronStudio

TronStudio یک IDE جامع است که با ماشین مجازی ترون آمیخته شده است. این ابزار یک گره کامل داخلی دارد که یک محیط محلی خصوصی‌‌ را برای توسعه‌‌دهندگان می‌‌سازد تا قراردادهای هوشمند خود را پیش از اجرا آزمایش کنند. توسعه‌‌دهندگان می‌‌توانند انتخاب کنند که دوست دارند از چه محیطی برای اجرای قراردادهای هوشمندشان استفاده کنند. اگرچه TronStudio با بسیاری از ویژگی‌‌های TronBox همپوشانی دارد اما ویژگی تعیین‌‌کننده‌‌ی TronStudio توانایی توسعه‌‌دهندگان برای تعامل با قراردادهای هوشمند سالیدیتی در یک محیط کاربر دوست است.

۴) TronGrid

TronGrid استفاده‌‌های موردی مشابهی با Infura و پلتفرم اتریوم در ارائه‌‌ی امکان دسترسی توسعه‌‌دهندگان به شبکه‌‌ی ترون دارد. TronGrid به توسعه‌‌دهندگان امکان اجرا و انتشار اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمندشان را می‌‌دهد. این ابزار با ارائه‌‌ی تعادل بار و سرویس میزبانی API به توسعه‌‌دهندگان در فضای ابری، باعث می‌‌شود آنان صرفه‌‌جویی زیادی در وقت بکنند. TronGrid یک شبکه آزمایشی جایگزین به نام «شاستا» (Shasta) ارائه می‌‌کند. در پایین تصویری از روش استفاده از شبکه آزمایشی شاستا در TronBox را مشاهده می‌‌کنید.

https://finmag.ir

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.