یکی از بدافزارهای Torrent قادر است آدرس‌‌های کریپتو را با یکدیگر عوض کند

بدافزارها تاکنون مشکلات زیادی را برای کاربران کریپتو به وجود آورده‌‌اند. یکی از این بدافزارهای جدید از طریق فایل‌‌های Torrent‌‌ دانلود می‌‌شود و قادر است آدرس والت کاربران را با آدرس‌‌های جعلی عوض کند تا عمل سرقت صورت گیرد.

0 85

بر اساس گزارش مجله Bleeping computer در روز 12 ژانویه، یکی از بد‌‌افزارهای جدید که به عنوان فایل فیلم در وب‌‌سایت (The Pirate Bay (TPB به اشتراک گذاشته شده است، این قابلیت را دارد که آدرس‌‌های وب را دستکاری کند و آدرس‌‌های بیت کوین و اتریوم را عوض کند.

این بدافزار – که ابتدا به عنوان ابزار تبلیغاتی برای Google Ads به شمار می‌‌رفت – چندین عمل را انجام می‌‌دهد، که بعضی از آن‌ها توسط محقق این انتشاراتی، لاورنس آبرامز پیدا شدند.

وی هشدار داد، “چیزی که در ابتدا یک نرم‌‌افزار تبلیغاتی برای گوگل به شمار می‌‌رفت کارهای بسیار بیشتری را انجام می‌‌دهد”.

این بدافزار خود را به عنوان فایل فیلم در TPB نشان می‌‌دهد، مخصوصا در فیلم The Girl in the Spider’s Web که قابل دانلود است.

در واقع، همراه با قابلیت دستکاری نتایج جستجو در گوگل، این بدافزار می‌‌تواند آدرس‌‌ والت‌‌های مختلف را با یکدیگر جایگزین کند. این امر زمانی اتفاق می‌‌افتد که کاربران از گزینه copy+paste در ویندوز استفاده می‌‌کنند، چیزی که قبلا نیز در چندین بدافزار دیگر مشاهده شده است:

“این روش هیچ علامت خاصی را از خود نشان نمی‌‌دهد تا کاربر به آن شک کند”. Bleeping Computer ادامه داد:

از آنجا که آدرس والت‌‌ها مجموعه‌‌ای طولانی از حروف و اعداد تصادفی هستند، بیشتر کاربران متوجه تفاوتی نمی‌‌شوند که میان آدرس کپی شده و آدرس فرستاده شده وجود دارد.

ویژگی‌‌های دیگر به شیوه‌‌ای راحت‌‌تر قابل تشخیص هستند، مانند بنرهای تقلبی که در صفحه‌‌های ویکیپدیا ظاهر می‌‌شوند و کاربران را ترغیب می‌‌کنند بیت کوین یا اتریوم‌‌های رایگان را به آدرس‌‌های خود منتقل کنند.

بدافزارهای مربوط به رمز ارزها با وجود بازار خرسی در سال 2018 افزایش چشم‌‌گیری داشتند و بسیاری از سرمایه‌‌ها چند روز یا حتی چند ساعت پس از جمع‌‌آوری کاملا به سرقت رفتند. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، شناسایی بدافزارها تا آخر ماه سپتامبر 2018 نسبت به سال قبل از آن تقریبا 500 درصد افزایش یافته بود.

هفته گذشته، تحقیقات جدید نشان دادند که 4 تا 5 درصد از رمزارز مونروی در گردش با استفاده از بدافزارها استخراج شده‌‌ است. بر اساس آمار فعلی، ارزش کلی این مونروها برابر با 56 میلیون دلار است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.