گوشی بلاک چینی‌‌ HTC فقط با کریپتو قابل خریداری است

HTC، سازنده گوشی‌‌های هوشمند واقع تایوان، اخیرا اعلام کرده است که گوشی هوشمند جدیدش با نام Exodus 1، برای خرید در دسترس است. در حال حاضر، فقط می‌‌توان این گوشی را پیش‌‌خرید کرد و حمل و نقل آن تا قبل از ماه دسامبر شروع نمی‌‌شود. با این حال، بزرگترین پیچیدگی در مورد اولین گوشی هوشمند مبتنی بر بلاک چین‌‌ این است که فقط با بیت کوین یا اتریوم قابل خریداری است.

0 74

Exodus 1 در اصل در ماه می ۲۰۱۸ در کنفرانس CoinDesk معرفی شد. از آن زمان، HTC به منظور گسترش اکوسیستم بلاک چین‌‌ از طریق ساخت اولین گوشی هوشمند جهان که حول محور این فناوری می‌‌چرخد به صورت بی وقفه کار می‌‌کند.  HTC امیدوار است که با به کارگیری بلاک چین‌‌، یک سیستم غیر متمرکز و امنیت بیشتری را برای محصول خود به ارمغان بیاورد.

با وجود اینکه HTC بیش از دو دهه تجربه دارد، وقتی مساله ساخت و فروش تلفن‌‌ها پیش می‌‌آید این شرکت در سال‌‌های اخیر با اپل و سامسونگ در حال رقابت بوده است. در حال حاضر، با ورود Exodus 1 به بازار، ممکن است HTC در نهایت بتواند در برابر بزرگترین رقبای خود بایستد.

طبق گزارش وب سایت HTC، قیمت Exodus 1 برابر با BTC 15/0 یا ETH 78/4 (1000 دلار) می‌‌باشد. Exodus 1 علاوه بر اینکه یک گوشی هوشمند است، از ویژگی کیف پول رمزنگاری خود –زاین (Zion)- نیز بهره‌‌مند است. این ویژگی به شما این امکان را می‌‌دهد که از آن به عنوان کیف پول سخت افزاری نیز استفاده کنید. علاوه بر این، کلیدهای رمزنگاری کاربران را ذخیره خواهد کرد و از آن در مقابل بقیه سیستم عامل‌‌ها محافظت می‌‌کند.

Exodus 1 برای ارتقاء تکنولوژی کریپتو و بلاک چین‌‌

فیل چن (Phil Chen)، کارمند ارشد HTC، اعلام کرد که این کیف پول به عنوان یک سیستم عامل کوچک عمل خواهد کرد که همراه با اندروید اجرا خواهد شد.

این امر اجازه می‌‌دهد که کیف پول جدا از بقیه سیستم باقی بماند که بدین ترتیب امنیت آن را افزایش می‌‌دهد. می‌‌توان از این کیف پول برای ذخیره سازی و همچنین معامله ارزهای رمزنگاری شده استفاده کرد و آن را جایگزین فلش‌‌هایی کرد که معمولا برای ذخیره سازی کریپتوها استفاده می‌‌شوند.

علاوه بر این، چندین اپلیکیشن غیر متمرکز ، مانند بازی مبتنی بر اتریوم به نام کریپتوکیتیز (CryptoKitties)، از قبل بر روی Exodus 1 نصب خواهد شد. همچنین، این گوشی می‌‌تواند به عنوان یک نود یا یک دستگاه محاسباتی مورد استفاده قرار گیرد. این گوشی توانایی حفظ شبکه‌‌های مختلف بلاک چین را دارد و برای انجام این کار به کاربران توکن‌‌هایی به عنوان پاداش تعلق خواهد گرفت.

چن اضافه کرد که تصمیم به فروش تلفن برای رمزنگاری این امکان را فراهم میکند که این محصول مستقیما به مخاطبان اصلی خود برسد. به این ترتیب، تنها کسانی که بیشترین استفاده را از این دستگاه ببرند آن را خریداری خواهند کرد. به طور همزمان، این گوشی موجب ترویج و ارتقاء این فناوری و همچنین ارز رمزها خواهد شد. همچنین در ۳۴ کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، هنگ کنگ، سنگاپور و غیره قابل دسترسی خواهد بود.

در نهایت، این شرکت تصمیم گرفت که اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی Exodus 1 است، زیرا ۱۰ سال از راه‌‌اندازی اولین گوشی مبتنی بر اندروید این شرکت گذشته است. با توجه به اینکه سال ۲۰۱۸ نیز بیت کوین دهمین سالگرد خود را جشن می گیرد، HTC معتقد است که این تنها زمان مناسب برای انجام این کار است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.