گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت Changlley

شرکت Changlley یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های آنلاین فعلی دنیا به شمار می‌رود. در ادامه گفت‌وگوی انجام‌شده با مدیر این شرکت، ایلیا بره (Ilia Bere)، را می‌خوانید.

0 101

مدیرعامل شرکت Changlley (ایلیا بره (Ilia Bere) )

سلام ایلیا! ممنونیم که به ما اجازه مصاحبه را در این روز هیجان‌انگیز داده‌اید. قبل از شروع ممکن است که خودتان را معرفی کنید و بگویید چطور با مبحث رمز ارزها و بلاک چین آشنا شدید؟

با کمال میل! از شما ممنونم که این مصاحبه را ترتیب دادید. قبل از ورود به زمینه کریپتو، من در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کردم و به مدت 10 سال نیز در توسعه کسب‌وکارها و بخش مدیریت ارسال حوزه ICT مشغول بودم. تجربه‌های زیادی را در مدیریت محصولات شاخه موبایل ،تکنولوژی‌های بدون تماس ، سیستم‌های پرداخت و وفاداری، دستگاه‌های مشتری، خودکارسازی، تحصیلات و همچنین توسعه اجتماعی کسب کرده‌ام.

در میانه‌های سال 2017 یکی از دوستانم از من خواست تا برای توسعه وب‌سایت Changlley با او همکاری کنم، من هم اندکی کوتاه پس‌ازآن به گروه پیوستم. نقش من در ابتدا مدیر اجرایی با تمرکز زیاد روی محصولات بود، بنابراین هم‌زمان نقش صاحب کالا را نیز در گروه ایفا می‌کردم. به‌طورکلی با کنترل کیفیت خدمات رسانده شده به مشتری، تاثیرگذاری بر مسیر سرویس معاملات و ارتباط‌ با همکاران بیشتری توانستیم یک مسیر درست را برای هدف شرکت مشخص کنیم. رسیدن به سمت مدیر کلی شرکت با وجود مسئولیت‌های جدیدتر و سنگین‌تر، برای من یک روند طبیعی بود.

خب، می‌توانید به صورت خلاصه در یک دقیقه عملکرد Changlley را برای ما شرح دهید؟

Changlley یک صرافی رمز ارز غیر کاستدی (Custody) است. ما نقش واسط را بین کاربر و بیش از 130 صرافی ایفا می‌کنیم. هدف اصلی راه‌اندازی Changlley آسان‌سازی فرایند معاملات برای افرادی است که می‌خواهند در زمینه رمز ارز سرمایه‌گذاری کنند. امکانات Changlley بسیار زیاد است و در آن تراکنش‌های سریع، عدم وجود محدودیت و پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته صورت می‌گیرد.

ما همچنین ابزارهایی نظیر ای پی آی (API) ، پرداخت‌های سفارشی و دکمه‌های پرداخت را برای هر نوع رمز ارزی که قصد معرفی شدن و بالا بردن سرمایه خود را دارد، در اختیار صاحبان سرمایه قرار می‌دهیم. در سیستم وابسته (Affiliate) ما مکانیزم سهم 50 درصدی نیز وجود خواهد داشت.

گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت Changlley

سرمایه‌گذاران چه کسانی هستند و چگونه با Changlley آشنا شده‌اند؟

هدف اصلی ما کم کردن موانع موجود در دنیای رمز ارز است. کل پروژه با ایده آسان‌سازی روش‌های معاملات و همگانی بودن میزان دسترسی آن برای کاربرانی که می‌خواهند روی رمز ارز سرمایه‌گذاری کنند ، شکل گرفت.

اولین نمونه ارائه‌شده از Changlley به‌عنوان یک نوع استارتاپ در سال 2013 ، توسط تیم MinerGate راه‌اندازی شد. در سال 2014 Changlley به‌عنوان یک سرویس‌دهنده صرافی مستقل با تیم جدا کار خود را ادامه داد و سرانجام نسخه بتا تست خود را در سال 2015 عرضه کرد.

چگونه خود را با دیگر صرافی‌های ارز فیات/رمز ارز مقایسه می‌کنید؟

باید بگوییم که Changlley تنها بستری برای معاملات کریپتو/کریپتو است، بنابراین ما خود را با معاملات F2C مقایسه نمی‌کنیم. تمامی گزینه‌های معاملات F2C ارائه‌شده توسط شرکت‌های Simplex و Indacoin راه‌اندازی و پشتیبانی شده‌اند و با وجود همکاری این دو شرکت ما توانستیم به مشتریان امکان خرید رمز ارزها را توسط ارزهای فیات مثل یورو و دلار بدهیم. کل فرایند خرید این نوع ارزها بر پایه دو شرکت نامبرده انجام می‌شود. حذف تبدیل رمز ارزها به ارزهای فیات نوعی شکست برای Changlley محسوب می‌شد، بنابراین این پروسه را به شکلی دیگر در وب‌سایت گنجانیدم.

گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت Changlley

بزرگ‌ترین چالش‌های موجود در تاریخ شرکت چیست و تاکنون به چه دستاوردهای بزرگی رسیده‌اید؟

با نگاه به تجربه یک‌ساله در تیم Changlley، باید بگویم که مهم‌ترین چالش موجود، تضمین بهترین کیفیت برای محصولات است. ما باید همواره از این نظر درجه‌یک باشیم و درجه‌یک رفتار کنیم، باید در قیاس با سایر شرکت‌هایی که شاید ماه‌ها جواب مشتری خود را هم نمی‌دهند یا پولشان را به مدت چند روز در حساب‌های خود می‌خوابانند، پاسخگویی مشتری خود باشیم. البته فراز و نشیب‌هایی هم داشتیم اما در زمینه ارائه خدمات معاملاتی به موفقیت رسیده‌ایم:تمرکز بیشتر روی بخش آموزش ، زیرساخت و امنیت، پشتیبانی 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته و ارتقا سطح کیفی عملکرد سیستم‌ها.

آیا قصد گسترش کسب‌وکار خود را برای محصولات و خدمات جدید دارید؟ اگر این‌طور است می‌توانیم در مورد ماهیت آن‌ها باخبر شویم؟

حتما! این موقع از سال برای ساخت و اولویت‌دهی به ایده‌هایی که در کل سال 2018 داشتیم بهترین زمان ممکن است. به‌طورقطع کسب‌وکار فعلی و محصولات خود را گسترش می‌دهیم و به دنبال ارتقا هدف خود یعنی افزایش بهره‌وری و بهبود تجربه کاربری خواهیم بود. حدس می‌زنم که توسعه خدمات خاص برای استیبل کوین‌ها ، آلتکوین‌ها و ارزهای فیات دیگر در راه باشد.

در میان تغییرات کوچک، ما به دنبال پیاده‌سازی گزینه نرخ ثابت برای انجام هر معامله در وب‌سایت Changlley نیز هستیم. همان‌طور که اشاره شد، نرخ خدمات ما همواره نوسان داشته و ثابت نبوده، نشان دادن رقم تخمین زده‌شده و اعلام این نکته که ممکن است قیمت تراکنش تغییر کند نیز در پی این روند از بین خواهد رفت. در حال حاضر برخی از همکاران توانسته‌اند از طریق ای پی آی ما به نرخ‌های ثابت دست پیدا کنند، اما هنوز به نقطه‌ای نرسیدیم که پیاده‌سازی آن را عملی کنیم.

آیا به دنبال مشارکت با سایر شرکت‌ها هستید؟ آیا در حال حاضر نیز با شرکت‌های دیگر همکاری دارید؟

شرکت Changlley به دنبال توسعه ارتباط و همکاری‌هایی است که برای تجربه کاربری کاربران رمز ارزها و بلاک چین مفید خواهند بود، حال چه این همکاری در بخش کیف پول الکترونیکی، خدمات معاملاتی و یا توکن و رمز ارز باشد. ما در شروع سال 2019، با بیش از 300 شرکت مختلف مثل اگزودوس (BRD ,(Exodus، لجر (Ledger) ، ترزور(Edge، Coinbasements ,(Trezor، بایننس، Coinomi ، Huobi و شرکت‌های دیگری که نقش اساسی در صنعت رمز ارز داشته‌اند ، همکاری داشته‌ایم.

ازآنجایی‌که ما به صورت بین‌المللی کار می‌کنید، علاقه داریم تا شرکای بیشتری را در شرکت LATAM بخش آسیا و آفریقا جذب نماییم. به‌طورکلی به دنبال همکاری‌های استراتژیک برای افزایش جایگاه Changlley و رساندن آن به رتبه‌های برتر خواهیم بود.

به نظر شما بازار رمز ارز در سال 2019 به کدام سو حرکت می‌کند و توسعه‌های جدید در این زمینه چیست؟

به‌طور قطع استیبل کوین‌ها و توکن های امنیتی نقش کلیدی را در صنعت رمز ارز ایفا خواهند کرد. اگر استیبل کوین فیس‌بوک را در نظر بگیرید، به نظر بیشتر شبیه به یک محصول B2C است که می‌تواند تغییرات جدیدی را در روند عرضه و توسعه سایر شرکت‌ها به وجود آورد.

همچنین انتظار دارم که ICO دچار نوعی احیا شده و به نسخه‌ای دیگر ارتقا یابد. از بین رفتن ICO غیرقابل‌باور است، چرا که همیشه پروژه‌ها نیاز به رشد و ارتقا دارند.

اگر بخواهید شخص، پروژه و یا شرکت دیگری را در حوزه کریپتو مورد ستایش قرار دهید، دوست دارید از چه کسانی نام ببرید؟

اولین فردی که به ذهن من می‌رسد، آندرسن هورویتز به دلیل عملکرد کلی او در صنعت رمز ارز (Andressen Horowitz) است. همیشه دوست دارم ببینم چه امکانات و خبرهای جدیدی از بایننس و CZ ، که خود از پیشگامان بلاک چین در جهان است، به گوش می‌رسد. همچنین Simplex را نیز تحسین می‌کنم، چون این شرکت توانسته به بسیاری از مردم در حرکت به سوی دنیای رمز ارزها کمک کند.

چگونه می‌توانیم با Changlley در ارتباط باشیم یا کسب‌وکار شما را حمایت کنیم؟

می‌توانید در شبکه‌های توییتر، مدیوم، تلگرام، ردیت و فیس‌بوک ما را دنبال کنید. خوشحال می‌شویم که نظرات شما را در مورد Changlley بدانیم و در مسیر رشد و ارتقا ، آن را به کار ببریم.

از وقتی‌که در اختیار ما قرار دادید، کمال تشکر را داریم.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.