گزارش جامع کمیسیون اقتصادی اوراسیا در مورد وضع چارچوب‌های مقرراتی برای رمز ارزها

کمیسیون اقتصادی اوراسیا در نظر دارد به‌‌کارگیری و نوآوری صنعت رمز ارزها را در کشورهای این کمیسیون تا حد توان بهتر سازد و به همین منظور گروهی از متخصصین را گرد آورده است تا شرایط مناسبی را برای شرکت‌‌های فعال در این حوزه فراهم آورند

0 82

کمیسیون اقتصادی اوراسیا، که به عنوان یکی از بخش‌‌های اجرایی اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) فعالیت می‌‌کند، گزارش جامعی را در مورد ارزهای رمزنگاری شده فراهم آورده است تا قانون گذاری آنها را ارتقاء دهد.

تاتیانا والووایا، وزیر اقتصادهای کلان در این کمیسیون، اذعان داشت که EAEU ( اتحادیه‌‌ای سیاسی و اقتصادی که توسط روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد ) سعی دارد تا سال ۲۰۲۵ یک بازار مالی یکپارچه را به وجود آورد. با فراگیر شدن صنعت رمز ارز ها و بلاکچین، EAEU باید آنها را به دقت بررسی کند.

بر اساس گزارش TASS، این کمیسیون گروهی از متخصصین را از چندین کشور دور هم جمع کرده است. تمرکز آنها بر روی تعریف کردن رمز ارز ها و همچنین مقررات مرتبط با آنها در کشورهای مختلف قرار دارد. بر طبق گفته‌‌های والووایا، چارچوب قانونی مشخص برای رمز ارز ها بسیار ضروری می‌‌باشد.

وی همچنین عنوان کرد که رمز ارز ها ممکن است دیر یا زود تاثیر عمده‌‌ای بر اقتصاد کلان داشته باشند.

همانطور که یکی از رسانه ها اخیرا گزارش داد، وزیر دارایی روسیه در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ رمز ارزی را عرضه کند که توسط کشورهای عضو EAEU پشتیبانی می‌‌شود. با این حال، این پروژه به احتمال بالا از بلاکچین استفاده نخواهد کرد؛ بر طبق گفته مقامات روسیه، ممکن است از واحد ارزی اروپا (ECU) برای این رمزارز استفاده شود؛ واحدی که قبل از جایگزین شدن با یورو در سال ۱۹۹۹ به صورت گسترده توسط اتحادیه اروپا به کار می‌‌رفت.

بزرگترین بانک بلاروس، Belarusbank روز ۲۸ ژانویه اعلام کرد که احتمالا یک صرافی رمز ارز را راه‌‌اندازی خواهد کرد و در عرض چند ماه کارت‌‌های مجازی (به جای کارت‌‌های اعتباری فیزیکی) ارائه خواهد داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.