گزارش‌های جدید بر استخراج غیرمتمرکز بیت کوین تاکید می‌کند

گزارش جدیدی که از سوی شرکت مدیریت دارایی Canaccord مستقر در کانادا منتشر شده است،‌ نشان می‌دهد که استخراج بیت کوین غیرمتمرکز شده و این مسیر همچنان رو به رشد است.

0 87

Canaccord که بخش‌های مرتبط با بلاکچین و رمز ارزها را با همکاری دیگر شرکت‌ها پیگیری می‌کند، در گزارشی تاکید کرده که میزان توزیع نرخ هش بیت‌کوین در طول پنج سال گذشته در حال افزایش بوده است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که یک بازار رقابتی با حضور رمز ارز های مختلف آسیب‌پذیری به مراتب کمتری در برابر حملات دارد.

چندین استخر استخراج در حال حاضر برای پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین فعال هستند که این تعداد از سال ۲۰۱۴ به طور مداوم روبه افزایش بوده است.

طبق داده‌های Canaccord در سال ۲۰۱۴ استخر Ghash.io حدود نیمی از بازار را کنترل می‌کند اما پنج سال بعد از آن زمان هیچ استخری بیش از ۱۹ درصد بازار را در اختیار ندارد. در حال حاضر نیز بزرگترین استخر استخراج بیت‌کوین Antpool است.

آمارهای مربوط به استخرهای استخراج براساس منابع مختلف، متفاوت می‌باشند. برای مثال براساس آماری که Blockchain.com اخیرا منتشر کرده است سهم Antpool از کل بازار ۱۰.۵ درصد است اما Bitaps این میزان را ۸.۵ درصد اعلام می‌کند.

به طور کلی، میزان نرخ هش بیت‌کوین از ماه نوامبر افزایش یافته است، به علت کاهش قیمت بیت‌کوین بسیاری از استخراج‌کنندگان فعالیت‌های خود را کاهش داده‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.