گذر از بازار خرسی بر اساس سه اصل کلیدی

اوضاع بازار کریپتو نامساعد است و بسیاری از شرکت‌ها تعطیل شده‌اند. اما برخی دیگر با توسل به سه اصل، از مهلکه جان سالم به در برده‌اند: استفاده از مجموعه بزرگتری از استعدادها از طریق مشارکت‌ها، کنارگذاشتن اهداف بی‌حاصل و ساخت و بازاریابی محصولاتی که در دنیای واقعی کاربرد داشته باشند.

0 88

در حال حاضر اوضاع بسیار آشفته است. بازار کریپتو ۸۵ درصد (۱۲۰ میلیارد دلار) از زمان اوج خود (۸۰۰ میلیارد دلار) سقوط کرده و باعث آشوبی در این صنعت شده است.

به عنوان مثال، ETCDev، کارگاه توسعه‌دهندگانی که توسعه اتریوم کلاسیک را رهبری می‌کرد، اعلام کرده است که عملیات خود را متوقف می‌کند و به دنبال آن یک حمله ۵۱٪ موفق حدود ۵۰۰٬۰۰۰ دلار ETC را از بین برد. شرکت هایی نظیر Consensys و Steem به ترتیب به ترتیب ۱۳ و ۷۰ درصد کارکنان خود را در راستای آمادگی برای زمستان آینده تعدیل کرده و موشه هوگگ (Moshe Hogeg)، رئیس اجرایی Sirin Lab، که ۱۵۸ میلیون دلار از طریق ICO جمع‌آوری کرده است، در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که Sirin اکنون تنها برای شش تا ۱۲ ماه آینده بودجه در اختیار دارد.

با وجود این مسائل، برخی از شرکت‌ها نه تنها رمز دوام آوردن، بلکه رمز رشد کردن در بازار خرسی را کشف کرده‌اند. و این‌ها ۳ اصل کلیدی هستند که وجه تمایز آن‌ها است:

همکاری‌هایی که به شما بال و پر می‌دهند

اگر سال ۲۰۱۷ سال جمع‌آوری سرمایه بود، سال ۲۰۱۹ سال ساختن است. صنعت بلاکچین یک اکوسیستم غیرمتمرکز و متن باز و سرشار از مشارکت‌های بالقوه است.

niTROn Contentos ، یک پلتفرم جهانی محتوا که از Binance Labs و DHVC و IDG Capital سرمایه دریافت کرده است، همکاری خود را با RatingToken اعلام کرده است که وب سایتی برای اندازه‌گیری گرایش‌های آنلاین در توکن‌های مختلف، جهت تولید محصولی است که قادر به اندازه‌گیری کریپتو به روشی کاملا جدید است.

Tron

داشبورد تجزیه و تحلیل RatingToken – وب سایت RATINGTOKEN

در حال حاضر RatingToken قادر است تا گرایش‌های آنلاین پروژه‌های مختلف بلاکچینی با استفاده از معیارهایی مانند روندهای رسانه‌های اجتماعی، تجزیه و تحلیل GitHub و ممیزی قرارداد هوشمند اندازه‌گیری کند. بنابراین RatingToken بر ارزیابی ICOها و قراردادهای هوشمند متمرکز است.

با این حال، Dappها به سرعت در حال افزایش قدرت جذب هستند، چرا که از پتانسیل رساندن کریپتو به توده‌ها برخوردارند. به عنوان مثال، Dappهایی مانند TRONbet بیش از ۱۷۰ میلیون دلار در هفته گذشته تراکنش داشته‌اند و این رقم همچنان رشد می‌کند.

RatingToken و Contentos در همکاری جدید خود با استفاده از روند جدید Dappها پلتفرمی می‌سازند که به طور خاص بر ارزیابی Dappها تمرکز می‌کند. RatingDapp معیارهایی مانند حفظ کاربر و توزیع فعالیت کاربر را برای هر Dapp ارائه می‌کند. این معیارها در سایر وب‌سایت‌ها یافت نمی‌شوند. زک (Zac)، مدیر محصولات RatingDapp، اظهار داشت: «با این کار، توسعه‌دهندگان و کاربران می‌توانند تجسم بهتری از عملکرد یک Dapp داشته باشند». به عنوان مثال در TRONbet، کاربران فعال به آرامی رشد کردند و کاربران با فعالیت کم هفته گذشته افزایش داشته‌اند. این معیار نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان با موفقیت کاربران غیر دائم را جذب کرده و بنابراین و جامعه از این که پشت درهای بسته چه می‌گذرد دیدی کلی پیدا کرده است.

TRONbet

صفحه تجزیه و تحلیل RatingDapp – RATING DAPP BETA

این همکاری نه تنها امکان دسترسی به منابع Contentos شامل بیش از ۱ میلیون سازنده جهانی، بلکه همچنین منابع برنامه‌های محبوبی مانند LiveMe، Cheez و PhotoGrid را فراهم می‌آورد که ده‌ها میلیون کاربر در هر پلتفرم دارند. این امر امکان می‌دهد تا RatingDapp بلافاصله پس از عرضه در معرض دید چند میلیون کاربر قرار گیرد و پتانسیل ایجاد کشش را افزایش می‌دهد.

اندرو شو (Andrew Xu)، مدیر توسعه کسب و کار، گفت: «با شناسایی و همراه ساختن DAppهایی با عملکرد بالا، هدف ما این است که به طور مداوم رابطه بین پروتکل و جامعه خود را تقویت کنیم.»

شرکت‌ها با استفاده از مجموعه بزرگتری از استعدادها و جوامع از طریق مشارکت‌ها، خود را در موقعیت مطلوب‌تری قرار می‌دهند تا محصولاتی تولید کنند که شانس بیشتری برای استفاده انبوه دارند.

یک تمرکز ناب

بازار خرسی زمان مناسبی برای ارزیابی اهداف و اولویت‌ها است. این گاهی اوقات به معنی صرف نظر از پروژه‌های و منابع فعلی و تمرکز بر فعالیت‌هایی است که بیشترین تاثیر را در دستیابی به اهداف شرکت دارند. از طریق این فرایند، شرکت‌ها می‌توانند با انتخاب دقیق مواردی که باید بر آن تمرکز کنند، بالغ‌تر و پیچیده‌تر شوند.

Joseph Lubin

جوزف لوبین (Joseph Lubin) از بنیاد اتریوم آستریت استوایرز – ASTRID STAWIARZ/GETTY IMAGES برای جشنواره فیلم TRIBECA

با نام تجاری Consensys 2.0، شرکت Consensys تمرکز خود را بر عملیات و سودآوری ناب معطوف کرده است. در کنار توقف پروژه‌های کم کار، ابتکارهایی برای کاهش هزینه‌های سفر و داشتن استانداردهای بهتر برای سودآوری وجود دارند.

Sirin Labs با هدف ادامه پروژه، در حال بررسی برنامه‌هایی با سرمایه بالا مانند توسعه سخت‌افزار و تمرکز بر ساخت نرم‌افزارهایی است که می‌تواند بسیار زودتر و با هزینه کمتر به سود برسد.

حتی صرافی محبوب کره‌ای «Bithumb» ده درصد از کارکنان خود را به طور داوطلبانه کنار گذاشت. نماینده Bithumb طی یک مصاحبه اظهار داشت که این شرکت تلاش می‌کند تا منابع خود را بر توسعه تمرکز کند.

با شناسایی ضعف‌های مدل کسب و کار خود و اقدام به موقع برای رفع آن‌ها،‌ شرکت‌ها می‌توانند زمان قابل توجهی را صرفه‌جویی کرده و گزینه‌های بیشتری در مورد چگونگی دوام آوردن در زمان رکود داشته باشند.

بکارگیری، بکارگیری، بکارگیری

بکارگیری همه چیز است. یکی از دلایلی که مردم برای سقوط اخیر بازار محتمل می‌دانند، کاربرد مایوس‌کننده پروژه‌هایی است که سال گذشته میلیون‌ها دلار جمع‌آوری کرده بودند.

با این حال، شاهد روندی به سمت پروژه‌هایی هستیم که آهسته توسط عموم به کار گرفته می‌شوند.

به عنوان مثال، Tron در مقایسه با اتریوم،‌ تقریبا تعداد کاربران خود را به طور میانگین روزانه در ۳ Dapp برتر در پروتکل خود ۳ برابر کرده است. Tron با تلاش برای افزایش تعداد Dappها در پلتفرم خود، طی دو ماه گذشته رشدی ۵۰۰ درصدی در تعداد Dappها را شاهد بوده است.

ساخت و بازاریابی محصولاتی در دنیای واقعی کاربرد داشته باشند، برای توکن‌داران اعتماد به ارمغان آورده و جامعه را برای ساخت محصولات بیشتر بر پلتفرم خود ترغیب می‌کند. با افزایش استفاده، Dappها به تدریج در اکوسیستم بلاکچین ثبات بیشتری پیدا می‌کنند. مهم‌تر از آن،‌ این پتانسیل وجود دارد که شرکت خود را از بقیه جدا کرده و از بازار و همچنین نوسانات قیمت مصون بماند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.