کیف پول کاغذی اتریوم

برای نگهداری از اترهای خود کیف پول‌های گوناگونی وجود دارد، برخی از این کیف پول‌ها آنلاین هستند و خطر هک شدن آن‌ها وجود دارد، اما برخی دیگر که به کیف پول‌های سرد مشهور هستند، به صورت آفلاین بوده و می‌توانند به سادگی یک کد چاپ شده بر روی کاغذ و یا به پیچیدگی یک  USB رمزنگاری‌شده باشند. در این مطلب به آموزش چگونگی ایجاد یک کیف پول کاغذی برای نگهداری اتر خواهیم پرداخت.

0 1,399

راهنمای کیف پول کاغذی اتریوم

اگر صاحب مقداری اتریوم هستید و رمز ارز شما به صورت آنلاین نگهداری می‌شود، توصیه می‌کنیم در اولین فرصت آن را به یک کیف پول آفلاین انتقال دهید. کیف پول‌های آفلاین (offline wallet) که از آن‌ها با عنوان کیف پول‌های سرد (cold wallets) هم نام می‌برند می‌تواند به سادگی یک تکه کاغذ یا به پیچیدگی یک حافظه‌ی USB دارای پین حفاظتی باشد.

نگهداری اتریوم در کیف پول سرد باعث می‌شود از خطر هکرها در امان بمانید. هکرهایی که از طریق اینترنت به قربانی حمله می‌کنند و اموال دیجیتالی او را غارت می‌کنند. فراهم ساختن این امنیت هزینه اندکی دارد. البته همچنان برای استفاده از اتریوم خود باید آن را به یک کیف پول آنلاین یا صرافی انتقال دهید و در واقع این روش میزان نقدپذیری دارایی شما را کاهش می‌دهد ولی در عین حال اگر برنامه‌های بلند مدت دارید و می‌خواهید اتریوم خود را زمان زیادی نگه دارید، این مساله برای شما مشکل ساز نخواهد بود.

در این راهنما، نحوه ایجاد و استفاده از کیف پول کاغذی اتریوم را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم. روش ارائه شده با استفاده از سایت (MyEtherWallet (MEW است که یک گزینه مطمئن برای این کار است.

کیف پول خود را بسازید

ابتدا با وارد کردن آدرس myetherwallet.com در نوار آدرس، به « کیف پول اتر من » بروید. نام این سایت را در گوگل جستجو نکنید زیرا دزدان گاهی فضای تبلیغاتی می‌خرند و به روش فیشینگ یک سایت جعلی شبیه MEW می‌سازند و اگر به جای سایت اصلی از این سایت های قلابی استفاده کنید ممکن است پول شما به سرقت برود.

پس از ورود به سایت یک پسورد قوی وارد کنید و این رمز را در یک جای امن نوشته و نگهداری کنید. سپس روی « ساخت کیف پول جدید » (Create New Wallet) کلیک کنید.

کیف پول کاغذی اتریوم
کیف پول کاغذی اتریوم

سپس فایل Keystore (ذخیره کلید) خود را دانلود کنید و روی کامپیوترتان ذخیره نمایید. توصیه می‌کنیم یک بکاپ از آن تهیه نمایید. این مهم‌ترین مرحله است، زیرا وجوه شما ممکن است دزدیده شود یا اگر این فایل به دست فرد دیگری بیافتد هیچ راهی برای پس گرفتن حساب کاربری خود ندارید.

کیف پول کاغذی اتریوم
کیف پول کاغذی اتریوم

روی I understand. Continue ( متوجه هستم، ادامه بده) کلیک کنید. در این بخش یک کلید خصوصی به شما داده می‌شود. آن را در چند جای امن ذخیره نمایید و هرگز  آن را به کسی ندهید.

کیف پول کاغذی اتریوم
کیف پول کاغذی اتریوم

در پایان می‌توانید کیف پول کاغذی خود را پرینت کنید. آن را همانند اسناد ارزشمند خود نگهداری کنید.

کیف پول کاغذی اتریوم
کیف پول کاغذی اتریوم

این کیف پول اطلاعات مهمی‌دارد که شما به آن ها نیاز دارید که شامل:

  • رشته آدرس عمومی
  • کد QR آدرس عمومی
  • رشته کلید خصوصی
  • کد QR کلید خصوصی
  • آیکون شناساگر منحصر به فرد
  • محل نوشتن یادداشت هایی مانند مانده حساب

گذاشتن اتریوم در کیف پول

همانند تمامی‌کیف پول‌ها، می‌توانید با استفاده از آدرس عمومی ‌به کیف پول خود اتریوم بفرستید. پس از آماده شدن یا رشته آدرس عمومی‌خود را کپی و پیست کنید یا کد QR آدرس را اسکن نمایید.

برداشتن اتریوم از کیف پول

برای اینکه از کیف پول خود اتریوم ارسال نمایید به سایت myetherwallet.com بروید و روی Send Ether & Tokens (ارسال اتر و توکن) که در بالای صفحه قرار گرفته کلیک کنید.

کیف پول کاغذی اتریوم
کیف پول کاغذی اتریوم

می‌توانید با وارد کردن کلید خصوصی خود و یا آپلود فایل Keystore، اتریوم ارسال نمایید. در هر دو روش باید پسورد خود را وارد کنید و پس از تایید، می‌توانید مانند تمامی‌کیف پول‌ها به راحتی اتریوم را ارسال کنید. میزان مورد نظر خود برای ارسال و آدرس عمومی‌گیرنده را وارد کنید و محدودیت Gas را مشخص نمایید. در پایان کافی است Generate Transaction ( ایجاد تراکنش) را بزنید.

کیف پول کاغذی اتریوم
کیف پول کاغذی اتریوم

بررسی مانده کیف پول

برای مشاهده مانده حساب در کیف پول کاغذی اتریوم خود می‌توانید به سایت‌هایی مانند اترچین (Etherchain) و اتراسکن (Etherscan) بروید. در هر دو سایت می‌توانید با وارد کردن آدرس عمومی‌خود در نوار جستجوی واقع در بالای صفحه سمت راست، مانده و تراکنش‌های حساب کیف پول خود را مشاهده نمایید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.