بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

مایسلیوم یک کیف پول نرم‌افزاری مخصوص موبایل است که برای هر دو پلتفرم اندروید و ios  ساخته شده و کلید خصوصی را به صاحبش ارائه می‌دهد.

مایسلیوم (MyCelium) یک کیف پول نرم‌افزاری مخصوص موبایل است که برای هر دو پلتفرم اندروید و ios ساخته شده و کلید خصوصی را به صاحبش ارائه می‌دهد. در این کیف پول با قابلیت watch only می‌توان حتی با کلید خصوصی آفلاین هم موجودی‌ها را ملاحظه کرد، همچنین قابلیت پرداخت آنی و نمایش همزمان نرخ سایت‌های مختلف و تعیین سطح کارمزد استخراج از ویژگی‌های دیگر این کیف پول می‌باشد.

2 1,136

مایسلیوم (MyCelium) در سال ۲۰۰۸ توسط گروهی از مهندسان سخت‌افزار شکل گرفت. این تیم پس از مشاهده محبوبیت سریع بیت‌کوین، به کار بر روی بلاکچین علاقه‌مند شد.

مایسیلیوم، کیف پول MyCelium بیت‌کوین را عرضه کرد که باعث ایجاد گزینه‌های دسترسی (دسترسی به حساب بیت‌کوین) برای کاربران گوشی‌های هوشمند می‌شود. به نظر می‌رسد این برنامه استفاده بیت‌کوین را کارآمد می‌کند و همچنین پلی امن میان ارزهای رمزنگاری‌شده و ارزهای فیات به وجود می‌آورد.

بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)
بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

در این بررسی کیف پول مایسیلیوم بیت‌کوین، شما با ویژگی‌های ارائه شده توسط این نرم‌افزار آشنا شده و متوجه می‌شوید که این ویژگی‌ها مناسب نیازمندی‌های شما هستند یا خیر.

نظر عمومی

گاهی سخت است بگوییم که آیا یک پلتفرم ارز دیجیتال محصولی قابل اعتماد است یا خیر. ممکن است تجارب شخصی شما با چیزی که در اینترنت می‌خوانید یا آنچه که برای نرم‌افزار ایده‌آل به نظر می‌رسد، متفاوت باشد. بنابراین بیایید به تعدادی از نظر‌های عمومی نگاهی بیندازیم.

نظر عمومی در مورد کیف پول‌ مایسلیوم بسیار مطلوب است.

این برنامه از طریق گوگل‌پلی‌استور (Google Play Store) قابل دانلود بوده و نمره‌ی عالی ۴.۵ ستاره را داراست و مورد تعریف و تمجید هزاران نفر از کاربران خود قرار گرفته‌است.

همیشه تعداد کمی نقد منفی وجود خواهد‌داشت اما بهتر است توجه کنید که تعداد زیادی از انتقاد‌ها بیشتر بر اساس مسئله و نظر شخصی نوشته‌شده‌است و تجربه واقعی استفاده از این کیف پول و نظر کلی در مورد آن نمی‌باشد.

خیلی سخت امکان دارد که نظرات منفی بسیار زیادی در مورد کیف پول گوشی‌های هوشمند بیابیم. ما بیشتر انتظار داشتیم تا با شکایت‌های مربوط به مسائل امنیتی و یا پشتیبانی نادرست مواجه شوم. با این حال MyCelium مورد علاقه دنیای بیت‌کوین می‌باشد. حتی سایت “Reddit“، که به دلیل انتقاد‌هایش مشهور است، نظرات مثبتی در مورد این برنامه می‌دهد.

رابط کاربری

بررسی‌ها را به حال خود بگذاریم. محبوبیت این کیف پول ناشی از طراحی تخصصی برنامه آن می‌باشد.

کیف‌پول‌ مایسلیوم در گوگل‌پلی و اپل استور (apple store) موجود است، بنابراین برای ۹۹% از کاربران گوشی‌های هوشمند مناسب می‌باشد، اما اگر از موبایل با سیستم عامل ویندوزفون استفاده می‌کنید، با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهید‌ شد.

هنگام ورود به برنامه سریعا با کیف‌پول‌ بیت‌کوین خود و تب‌های ساده و قابل فهم، روبه‌رو می‌شوید.

شما یک کد کیو‌ آر (QR Code) و دکمه‌های ارسال و دریافت را به همراه نرخ تبدیل کنونی ارز خود را مشاهده خواهید کرد.

بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)
بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

با رفتن به بخش حساب‌ها (accounts)، سریعا می‌توانید از کلید خصوصی‌ که به طور خودکار برای کیف پول تولید شده، نسخه پشتیبان (بک آپ) تهیه کنید. این یک ویژگی مهم است که به شما اطمینان می‌دهد در صورت گم شدن موبایل، امکان حفاظت از سرمایه‌ها وجود خواهد‌داشت.

بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)
بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

سابقه تراکنش و دفترچه آدرس شما، ضمیمه مدیریت حساب می‌شوند تا کیف پول را کاملا پوشش داده و استفاده از بیت‌کوین را کاملا راحت کنند.

آدرس‌های پرداخت را با اسکن کد کیو آر، و یا با استفاده از کپی و پیست (copy and paste) ثبت کنید، تا از هرگونه اشتباهی جلوگیری کنید. سابقه تراکنش مستقیما به «جستجو‌گرهای معروف بلاک‌چین» متصل می‌شود. blockchain.info به عنوان پیش‌فرض تعیین شده‌است. این ویژگی، تنها با لمس یک گزینه به شما امکان بررسی پرداخت‌های انجام‌گرفته در بلاکچین را می‌دهد.

امنیت

جدا از نوع پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، امنیت همیشه مهم‌ترین موضوع برای انتخاب برنامه‌های کیف پول بوده‌است. استفاده از یک کیف پول بدون بررسی گزینه‌های امنیتی و پروتکل آن، بسیار احمقانه می‌باشد.

امنیت ابتدایی در نظر گرفته‌شده برای کیف‌های گوشی‌های هوشمند، ناخوشایند است. اساسا هر جا که بروید، کلید‌های خصوصی با شما همراه خواهند ‌بود و نه تنها ریسک هک‌های دلهره‌آور بدافزارها را به جان می‌خرید، بلکه نگران نفوذ جیب‌بر‌ها به بیت‌کوین‌هایتان هم خواهید‌بود.

این برنامه در رابط کاربری خود یک قابلیت حفاظتی معمولی به شکل وارد کردن پین کد دارد. وارد کردن این شماره برای ورود به برنامه، ارسال موجودی‌ها و صدور کلید‌های شخصی، ضروری است. این ویژگی باعث می‌شود که افراد غریبه دیگر نتوانند با دست زدن به موبایل شما از حساب و موجودیتان سواستفاده کنند.

hierarchical deterministic) HD) طراحی کیف پول نشان می‌دهد که گرفتن نسخه‌های پشتیبان (بک آپ‌ها) با استفاده از تولید مجموعه‌ای از ۱۲ حرف تصادفی صورت می‌گیرد. این حرف‌ها باید به طور امن نگهداری شوند، زیرا بیانگر کلید‌های خصوصی شما می‌باشند (هرگز آن‌ها را در اینترنت قرار ندهید). اگر موبایل شما گم شد و یا آسیب دید، می‌توانید سریعا ارز‌های خود را بازیابی نمایید. این سیستمی است که برخی از تولیدکنندگان کیف پول‌های سخت افزاری همچون Trezor از آن استفاده می‌کنند.

اگر شما کیف پول‌های بزرگ کاغذی یا سخت‌افزاری دارید، می‌توانید با مایسیلیوم بر آن‌ها نظارت داشته باشید.

با استفاده از گزینه watch only، حتی مواقعی که کلید‌های خصوصی آفلاین هستند نیز می‌توانید ارز‌های خود را مشاهده نمایید. خرج‌کردن ارز‌ها اگر طبق خواسته خود شما باشد، بسیار آسان و دلچسب می‌شود. برای مثال، فقط کافی است تا کد کیو آر کیف پول کاغذی خود را در برنامه اسکن نمایید تا بتوانید خرج‌کردن ارز‌ها را شروع کنید.

بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)
بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

به طور کلی یک کیف پول موبایل از بیت‌کوین‌های شما محافظت می‌کند. امنیت همواره یک مشکل اساسی برای تلفن‌هایی که به صورت ۷/۲۴ (هر هفت روز هفته، به مدت ۲۴ ساعت شبانه روز) وصل شده‌اند، خواهد‌بود. این حقیقت که هکر‌ها می‌توانند راهی برای نفوذ به موبایل شما بیابند، می‌تواند توکن‌های شما را در معرض خطر قرار دهد. برای بیشینه کردن امنیتتان، توصیه می‌شود که برای ذخیره کردن بیت‌کوین‌ها، آن‌ها را به صورت ذخیره‌سازی سرد (cold storage) نگه‌داری کنید.

دسترسی

اگر می‌خواهید از بیت‌کوین به صورت روزانه و کارآمد استفاده کنید، MyCelium بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

پرداخت‌ها در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد و یا ارز‌ها را به همراه کد کیو آر که در صفحه جلو کیف پول قرار داده‌است، دریافت می‌نمایید. همچنین برای اسکن کردن سایر کد‌ها از «ویژگی دوربین سریع» استفاده شده‌ است. همچنین این دوربین دارای نور فلش بوده تا شب‌ها و یا در مکان‌های تاریک بتوانید از بیت‌کوین‌های خود استفاده کنید.

گزینه‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید به دلخواه خود، از آن‌ها استفاده کنید. مانند مکانی که برای اطلاع از قیمت ارزها انتخاب می‌نمایید. کیف پول می‌تواند به جمینی، کراکن، بیت‌استمپ و گلچینی از نرخ‌ بازارهای دیگر ارجاع داده شود. این مورد برای معامله‌گرانی که می‌خواهند چهارچشمی از سرمایه‌های خود نگهداری کنند بسیار مناسب می‌باشد.

بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)
بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

کارمزد پیش‌فرض استخراج‌کنندگان به راحتی می‌تواند بر روی یکی از گزینه‌های کم، اقتصادی، عادی و در اولویت بودن تنظیم شود. این پیش‌فرض را می‌توان مستقیما از تب ارسال تنظیم نمود، حالت‌های مختلف این پیش فرض می‌تواند باعث تفاوت در میزان زمان لازم برای تایید تراکنش شما شود.

خرید و فروش فقط با چند لمس صفحه انجام می‌شود. مارکت MyCelium به صورت مناسبی طراحی شده تا کمکی برای معامله‌کردن هرچه راحت‌تر شما با سایر اعضا باشد. فقط یک لمس صفحه برای پیدا کردن خریداران و فروشندگان نزدیک به شما کافیست.

بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)
بررسی کیف پول مایسلیوم (MyCelium)

برنامه به سادگی اجرا شده و همه چیز آماده استفاده می‌شود. اگر بخواهید می‌توانید تنظیمات شخصی خود را تغییر دهید، اما تصور کنید چقدر شگفت‌انگیز است درحالی که بلاک‌چین در جیبتان قرار دارد، در شهر پرسه بزنید.

نظرات نهایی

اگر به دنبال یک کیف پول موبایل هستید، مایسلیوم می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. پیدا کردن عیب‌های زیاد برای این محصول سخت است. اگر به ویژگی‌های پیچیده برای کاربران حرفه‌ای نیاز داشته‌باشید، مایسلیوم این کار را برای شما ساده و قابل فهم می‌کند.

ارسال و دریافت می‌تواند تا حد زیادی سریع صورت گیرد، و می‌توانید از این کیف برای ذخیره کردن و استفاده از مقادیر ناچیزی بیت‌کوین، بهره ببرید. تنها نقص MyCelium،  احتمال تهدید‌ات امنیتی موقع وصل شدن به اینترنت است. البته برای تمام دستگاه‌هایی که به طور پیوسته کلید‌های خصوصی را در اینترنت ذخیره می‌کنند، امنیت هیچ‌گاه به طور ۱۰۰% تضمین نمی‌شود. با این حال اگر شما مشکل چندانی با امنیت این کیف‌ها ندارید باز هم خوب است بدانید که، استفاده از یک کیف پول سخت‌افزاری که موجودی‌های شما را به صورت آفلاین نگهداری می‌کند، گزینه امن‌تری خواهد‌بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. مهدی

  با سلام اگر من ۱ بیت کویین در این کیف پولی انتقال دهم تقریبا چقدر کارمزد داره ؟؟

  1. مدیر سایت

   سلام
   کارمزد تراکنش های مایسلیوم بستگی به سایز تراکنش و اولویت تراکنش شما داره. در حال حاضر کارمزد این والت چیزی بین ۰.۰۰۰۸ بیت کوین(برای هر کیلوبایت از تراکنش) تا ۰.۰۰۱ بیت کوین (برای هر کیلوبایت) هستش. حالا اولویت تراکنش شما تعیین میکنه که مای سلیوم از این بازه چه کامزدی رو انتخاب کنه.