کیف پول رمز ارز و انواع آن چیست و چگونه عمل می‌‌کند؟

در این مقاله به معرفی کیف پول رمز ارز ها و انواع آن (دسکتاپ، موبایلی، آنلاین و غیره) می‌پردازدیم و نحوه کار با آن‌ها را آموزش خواهیم داد. در این مطلب شما با کلیدهای خصوصی و عمومی و آدرس کیف پول رمز ارز و کارکرد آن‌ها آشنا خواهید شد. همچنین امنیت این کیف پول ها مورد بررسی قرار گرفته و بهترین برندهای موجود در این عرصه (لجر، جکس و غیره) به شما معرفی و مقایسه خواهند شد.

0 4,332

آیا به دنبال یادگیری اصول اولیه رمز ارز ها و فناوری بلاک چین هستید؟ اگر ‌‌چنین است، یکی از اولین موضوعاتی که باید با آن آشنا شوید، نقش کیف پول رمز ارز (Cryptocurrency wallet) است.

بیایید با مرور اولیه بر کارکردهای کیف پول رمز ارز کار خود را شروع کنیم!

فهرست مطالب

کیف پول رمز ارز چیست؟

به نحوه ذخیره‌‌سازی وجه نقد خود در دنیای واقعی فکر کنید. شما آن را در دستان خود و در حین قدم‌‌ زدن در محل‌‌های عمومی حمل نمی‌‌کنید، درست است؟ در عوض، به احتمال زیاد آن را در یک کیف پول چرمی یا کیف‌‌دستی یا شاید حتی در یک قلک ذخیره‌‌ می‌‌کنید!

در هریک از این دو شیوه، عاقلانه است که پول خود را در مکانی امن سپرده‌‌گذاری نمایید. یک کیف پول رمز ارز، از همان اصول اساسی پیروی می‌‌کند. ضمنا با وجود یک کیف پول رمزنگاری شده، قادر به ارسال و دریافت بیت کوین و سایر رمز  ارزها خواهید بود (در حال حاضر، بیش از 2000 رمز ارز وجود دارد!).

کیف پول رمز ارز چگونه کار می‌‌کند؟

در قسمت فوق، مثالی از یک کیف پول چرمی در دنیای واقعی را مورد استفاده قراردادیم، زیرا کیف پول، وجه نقد شما را به صورت فیزیکی ذخیره‌‌سازی می‌‌نماید. با این حال، شرایط دنیای دیجیتالی رمز‌ ارز ها که از فناوری بلاک چین بهره می‌برند، کمی متفاوت است.

همان‌‌طور‌‌که رمز ارز ها به شکل فیزیکی وجود ندارند، کوین‌‌ها هم واقعا در یک کیف پول فیزیکی ذخیره‌‌سازی نمی‌‌شوند. در عوض، بلاک چین شامل دسته‌ای از سوابق معاملاتی‌‌ است که نشان می‌‌دهند کدام کلید خصوصی و عمومی، کنترل وجوه را در دست دارد. برای درک بهتر این موضوع، به‌‌ شرح کاربرد آدرس کیف پول و همچنین یک کلید خصوصی و عمومی خواهیم پرداخت.

آدرس کیف پول، مانند شماره حساب بانکی است. ارائه شماره حساب بانکی شما به شخصی دیگر هیچ ضرری ندارد، زیرا افراد برای انتقال وجوه به حساب شما، به آن نیاز خواهند داشت. برای مثال با داشتن آن، کارفرمای شما قادر به پرداخت حقوقتان است، مشتری می‌‌تواند صورت‌‌حساب شما را پرداخت نماید یا دوستان و خانواده‌‌ی شما قادرند کمی پول بابت تولدتان برای شما ارسال کنند!

اگر کسی در دنیای ارز رمزنگاری ‌‌شده، مایل به انتقال کوین‌‌ها به شما باشد، می‌‌توانید به‌‌سادگی آدرس کیف پول رمز ارز خود را به آن‌ها ارائه دهید. دقیقا مانند دنیای واقعی، هیچ دو آدرس کیف پولی یکسان نیستند، یعنی امکان ندارد فردی دیگر قادر به دریافت وجوه شما باشد. همچنین، هیچ محدودیتی برای تعداد آدرس‌‌های کیف پولی که می‌‌توانید ایجاد کنید وجود ندارد.

به عنوان یک نمونه از یک آدرس بیت کوین، نوشته زیر، آدرس کیف پولی است که عموما عقیده دارند به خالق بیت کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) تعلق دارد!

1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa

همانطور که مشاهده می‌‌کنید، آدرس کیف پول رمز ارز، ترکیبی از اعداد و حروف بزرگ و کوچک را به کار می‌‌برد. از آنجایی که اکثر بلاک چین‌‌ها شفاف هستند، پی‌‌بردن به میزان پول موجود در یک کیف پول رمز ارز و تراکنش‌های انجام شده توسط مالک، ساده است.

با این حال، آدرس کیف پول رمز ارز، هویت واقعی مالک خود را آشکار نمی‌‌سازد، به همین دلیل، بلاک چین را “شبه‌‌ناشناس” می‌‌نامند.

چگونه کلیدهای خصوصی و عمومی به یک آدرس کیف پول رمز ارز مرتبط می‌‌شوند؟

اکنون که می‌‌دانید آدرس کیف پول رمز ارز ، بسیار شبیه به شماره حساب بانکی است، چگونگی کنترل وجوه را به شما توضیح خواهیم داد. اغلب، افراد فکر می‌‌کنند که کلید شخصی، همان آدرس کیف پول عمومی است، با این حال، این تصور صحیح نیست.

اساسا هر آدرس کیف پول رمز ارز (به یاد داشته‌‌ باشید که هیچ دو آدرسی نمی‌‌توانند یکسان باشند)، دارای یک کلید خصوصی و عمومی منحصر به فرد است. کلید خصوصی، امکان دسترسی به وجوه مربوط به آدرس کیف پول ناشناس را برای شما فراهم می‌‌کند.

به عنوان مثالی از جهان واقعی، در نظر بگیرید که می‌‌خواهید از حساب بانکی خود به حساب بانکی شخص دیگری پول انتقال دهید. در این صورت، لازم است که رمز عبور خصوصی خود را وارد نمایید. هیچ فرد دیگری، حتی بانک، به این رمز عبور دسترسی ندارد. از جهت دیگر، اگر کسی آن را بداند، این شخص قادر است از حساب بانکی شما پول ارسال کند!

یک کلید خصوصی، دقیقا همین کار را انجام می‌‌دهد و به صورت ویژه‌‌ای به آدرس کیف پول ناشناس مذکور مرتبط است. یک کلید عمومی، یک ” نسخه هش‌‌شده ” است که در ادامه در مورد آن توضیح داده می‌شود.

تابع هش، این امکان را فراهم می‌‌کند که دنباله‌‌ای از حروف و یا اعداد (که “ورودی” نامیده می‌‌شوند) به صورت مجموعه‌‌ای جدید از حروف و یا اعداد (که “خروجی”نامیده می‌‌شوند) رمزگذاری شوند. این کار، یک لایه امنیتی دیگر اضافه می‌‌کند و هک نشدن کیف پول شما را تضمین می‌‌نماید. کلیدهای زیر، مثال‌‌های سریعی برای ساده‌‌سازی موضوع هستند.

کلید خصوصی:

03bf350d2821375158a608b51e3e898e507fe47f2d2e8c774de4a9a7edecf74eda

کلید عمومی: 99b1ebcfc11a13df5161aba8160460fe1601d541

آیا این دو مجموعه از کلیدها، کاملا متفاوت هستند؟ بله، این دو در چشم انسان کاملا متفاوت هستند. با این وجود، فناوری نرم‌‌افزاری تشخیص می‌‌دهد که این دو کلید، به صورت ویژه‌‌ای به یکدیگر مرتبط هستند! فناوری نرم‌‌افزاری نشان می‌‌دهد که شما مالک کوین‌‌ها هستید و به شما اجازه می‌‌دهد که وجوه را هروقت که مایل باشید انتقال دهید!

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که هر موضوعی که در اینجا شرح داده‌‌ شده، بسیار تخصصی هستند. با این وجود، هنگامی که از یک کیف پول رمز ارز استفاده می‌‌کنید، نرم‌‌افزار، تمام امور را برای شما انجام می‌‌دهد. این موضوع، مانند استفاده از اینترنت برای ارسال یک ایمیل است.

در واقع، نیازی نیست فناوری‌‌ که در پس‌‌زمینه جریان دارد را درک کنید. به عنوان مثال، جی‌میل (Gmail) و هات‌‌میل (Hotmail)، دقیقا مانند یک کیف پول رمز ارز که تمام امور مربوط به معاملات ناشناس را انجام می‌‌دهد، تمام امور مربوط به ایمیل‌‌ها را برای شما انجام می‌‌دهند.

آیا کوین‌‌ها واقعا در کیف پول‌‌های ناشناس سپرده‌‌گذاری نمی‌‌شوند؟

اگر این راهنما را تا این قسمت خوانده باشید، اکنون باید درک خوبی از یک کیف پول ارز رمزنگاری ‌‌شده و چگونگی مرتبط بودن کلیدهای عمومی و خصوصی با یک آدرس کیف پول عمومی داشته باشید. با این وجود، ممکن است به این نکته که پیشتر به آن اشاره شد فکر کنید، آیا کوین‌‌ها واقعا به صورت فیزیکی در کیف پول سپرده‌‌گذاری نمی‌‌شوند؟ درست است!

از آنجایی که بیت کوین و سایر رمز ارزها، پول فیزیکی نیستند، به صورت دیجیتالی در بلاک چین سپرده‌‌گذاری می‌‌شوند. بلاک چین، مانند یک دفترکل عظیم حسابداری است که هر معامله مجزایی را که تاکنون در سیستم اتفاق افتاده ‌‌است و همچنین کل مانده‌‌حساب‌‌های هر آدرس عمومی را ذخیره می‌‌نماید.

نرم‌‌افزار درون کیف پول ارز رمزنگاری‌‌ شده، مستقیما به بلاک چین متصل است. در نتیجه، این نرم‌‌افزار، این امکان را برای شما فراهم می‌‌کند که تراکنش‌ها را در دفترکل ثبت نمایید. با این وجود، کیف پول پروتکلی است که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را ایجاد می‌‌کند. بدون این پروتکل، نمی‌‌توانید در دنیای واقعی، به وجوه خود دسترسی داشته باشید.

برای فهم بهتر این رابطه، تصور کنید که به یک فروشگاه وارد می‌‌شوید و با استفاده از یک کارت بدهی یا کارت اعتباری، هزینه کالاها را پرداخت می‌‌کنید. هیچ مبادله پولی فیزیکی‌‌، بین شما و فروشگاه اتفاق نمی‌‌افتد. با این وجود، با وارد کردن شماره‌‌ی شناسایی فردی (pin number) خصوصی خود، اثبات می‌‌کنید که مالک وجوه هستید و آن‌ها قادرند وجوه را از حساب شما به حساب فروشگاه انتقال دهند.

این فرآیند، کاملا شبیه به فرآیند کار یک کیف پول ارز رمزنگاری‌‌ شده است. شما با وارد کردن کلید خصوصی خود، ثابت می‌‌کنید که مالک کوین‌‌ها هستید و سپس قادرید آن‌ها را به شخص دیگری انتقال دهید. این روش، تنها روشی است که با آن می‌‌توانیم کوین‌‌ها را از شخص آ به شخص ب انتقال دهیم.

حال که با کارکرد یک کیف پول‌‌ ارز رمزنگاری ‌‌شده آشنا شدید، نگاهی به انواع مختلف آن خواهیم داشت!

انواع مختلف کیف پول رمز ارز

انواع فراوانی از کیف پول‌ها وجود دارند و نوع انتخابی شما، بستگی به نیازهای شخصی شما خواهد داشت. اساسا، کیف پول‌‌های مختلف، خدمات متفاوتی از قبیل امنیت بیشتر، کاربرپسند بودن یا سهولت را ارائه می‌‌دهند. در ادامه، محبوب‌‌ترین انواع کیف پول های رمز ارز به شما معرفی خواهد شد.

کیف پول دسکتاپ

کیف پول‌‌های دسکتاپ، باید در یک لپ‌‌تاپ یا کامپیوتر مشخص دانلود شوند و تنها از طریق آن دستگاه خاص، قابل دسترسی هستند. به طور کلی، این کیف پول‌‌ها، ترکیب خوبی از امنیت و سهولت را ارائه می‌‌دهند. با این وجود، به خاطر داشته باشید که اگر یک هکر بتواند از راه دور، کنترل دستگاه شما را به دست آورد، قادر است به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

کیف پول موبایلی

یک کیف پول موبایلی، بسیار شبیه به کیف پول دسکتاپ است، زیرا این کیف پول، مستقیما در دستگاه شما دانلود می‌‌شود. در حالت عادی، شما به وسیله دانلود یک برنامه موبایل، به کیف پول ارز رمزنگاری ‌‌شده خود دسترسی می‌‌یابید. همچنین، این برنامه‌‌ی موبایل به وسیله‌‌ی اسکن کردن یک QR code، امکان خرج کردن کوین‌‌های شما در یک فروشگاه فیزیکی را فراهم می‌‌کند.

کیف پول اینترنتی یا آنلاین

یک کیف پول اینترنتی، بیشترین میزان سهولت در ارسال کوین‌‌ها به شخصی دیگر را ارائه می‌‌کند. با این وجود، این کیف پول‌‌ها، کم امنیت‌‌ترین نوع کیف پول نیز هستند، زیرا ارائه‌دهنده‌‌ی کیف پول، معمولا کنترل کاملی بر آن دارد.

سپرده‌‌گذاری کوین‌‌ها در یک صرافی رمز ارز، نمونه‌‌ای از این مسئله است. صرافی، کوین‌‌های شما را در سرور مرکزی خود ذخیره‌‌سازی می‌‌نماید. به این معنی که اگر این سرور هک گردد، مجرم می‌‌تواند به تمام وجوه شما دسترسی یابد. بهتر است که تنها میزان اندکی از کوین‌‌ها را در یک کیف پول‌‌ اینترنتی ناشناس نگهداری کنید.

کیف پول کاغذی

کیف پول‌‌های کاغذی، یکی از ساده ترین کیف پول‌‌های موجود در دنیای رمز ارزها هستند. تنها کافی است کلیدهای خصوصی و عمومی خود را در یک تکه کاغذ چاپ کنید و از آنجایی که کلیدها به هیچ سروری متصل نیستند، کوین‌های شما امن خواهند بود. به این معنی که تنها راه دسترسی یک شخص به این کلیدها، داشتن آن کاغذ فیزیکی است! هنگامی که لازم است وجوه را انتقال دهید، می‌‌توانید به سادگی کلیدها را در یک کیف پول اینترنتی یا نرم‌‌افزاری وارد ‌‌کنید یا حتی به صورت ساده‌‌تر، تنها کد  QRچاپ شده را اسکن نمایید!

کیف پول سخت افزاری

از نظر امنیت، هیچ کیف پولی بهتر از کیف پول سخت افزاری نیست. این کیف پول، یک دستگاه فیزیکی است که تنها هدف آن، دخیره‌‌سازی کلیدهای ناشناس خصوصی وعمومی شما در سخت‌‌افزار است.

این دستگاه، هرگز به اینترنت متصل نمی‌‌گردد، مگر اینکه نیاز به انتقال وجوه داشته باشید. با این وجود، شما شماره شناسایی فردی خصوصی خود را مستقیما در دستگاه وارد می‌‌کنید که این کار، دسترسی هکر به کلیدهای شما را عملا غیرممکن می‌‌کند.

آیا کیف پول‌‌های رمز ارز امن هستند؟

اکنون که با انواع مختلف کیف پول‌‌ها آشنا هستید، میزان امنیت این کیف پول‌‌ها را بررسی خواهیم کرد. به طور کلی، فارغ از نوع کیف پول ‌‌مورداستفاده‌‌ی شما، اگر کسی به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد، آنگاه به وجوه شما دسترسی دارد. با این وجود، سوال کلیدی این است که چه تضمینی برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد؟

هر کیف پول رمز ارزی که با اینترنت در ارتباط است (مانند کیف پول دسکتاپ، موبایلی یا اینترنتی)، همواره آسیب‌‌پذیر خواهند بود. هکرها، انسان‌‌های بسیار باهوشی هستند. آن‌‌ها همواره در حال ایجاد شیوه‌‌هایی جدید برای دسترسی به داده‌‌های سایر افراد هستند. به همین دلیل، حصول اطمینان از اینکه تمام تلاش خود را برای محافظت از کلید خصوصیتان به کار می‌‌برید، امری ضروری است.

موارد زیر، نمونه‌‌هایی از چگونگی دسترسی یک هکر به وجوه سپرده‌‌گذاری‌‌شده شما، در هنگام برقراری یک ارتباط اینترنتی هستند.

  • بدافزار
  • ویروس
  • کی‌‌‌‌لاگر (Key logger)
  • دسترسی از راه دور به دستگاه شما
  • فیشینگ (Phishing)

برای محافظت از شما در برابر تهدیدهای فوق، چند راه‌‌حل وجود دارد. اولا همواره باید اطمینان حاصل نمایید که دستگاه شما در حال استفاده از آخرین نسخه‌‌ی نرم‌‌افزار است. هنگامیکه هکرها روش‌‌های جدیدی می‌‌یابند، قادر به باطل نمودن کنترل‌‌های امنیتی داخلی هستند. بنابراین با به‌‌روزرسانی نرم‌‌افزار خود، همواره بالاترین میزان امنیت را خواهید داشت.

همچنین، در نظر گرفتن یک کیف پول دارای قابلیت چندامضایی (multi-signatures)، ایده خوبی خواهد بود. اساسا یک کیف پول چندامضایی، کیف پولی است که در آن، کاربر باید برای ارسال وجوه، معامله را با استفاده از دو دستگاه جداگانه یا بیشتر به ثبت برساند. در این صورت، اگر یکی از دستگاه‌‌های شما گم، دزدیده یا هک شود، مجرم نمی‌‌تواند به رمز ارز شما دسترسی پیدا کند، زیرا به دستگاه (های) دیگر نیز نیاز خواهد داشت!

در آخر، توصیه می‌شود که به طور منظم از کیف پول خود بک‌آپ بگیرید. این کار، امکان یادداشت‌‌برداری از عبارت رمزعبور پشتیبان را برای شما فراهم می‌‌نماید. بنابراین، اگر اتفاقی برای کیف پول شما رخ دهد، همچنان می‌‌توانید دسترسی خود را بازپس گیرید.

با انجام تمام اقدامات امنیتی فوق، امنیت کیف پول رمز ارز خود را در برابر هکرها تضمین خواهید کرد!

آیا می‌‌توانم تمام رمز ارز های خود را در یک کیف پول سپرده‌‌گذاری کنم؟

این سؤال، یک سؤال کلیدی است که پاسخ آن به نوع کوین‌‌هایی بستگی دارد که نگهداری می‌‌کنید! برای مثال، اگر فقط بیت کوین نگهداری می‌‌کنید، تنها لازم است کیف پولی را بیابید که سازگار با بیت کوین باشد. با این وجود، اگر بیت کوین و لایت کوین نگهداری می‌کنید چه باید کرد؟

اگرچه هرکدام از آن‌ها، بلاک چین‌‌های خاص خود را دارند، اما همچنان امکان استفاده از کیف پول چندمنظوره (multi-currency wallet) وجود دارد. این کیف پول‌‌های ناشناس، امکان سپرده‌‌گذاری رمز ارزهای مختلف در یک کیف پول را فراهم می‌‌نمایند. این کار، بسیار ساده‌‌تر از آن است که مجبور باشید برای هر کوین، از کیف پول متفاوتی استفاده کنید.

با این وجود، تمام این‌‌ها بستگی به ارزهایی دارد که کیف پول از آن‌ها پشتیبانی می‌‌کند. به طور قابل توجهی، اکثر توکن‌‌های (tokens) موجود، بر روی بلاک چین اتریوم ساخته ‌‌شده‌‌اند. به این معنی که آن‌ها با “ERC-20” سازگار هستند. بنابراین، اگر توکن‌‌های ERC-20 فراوانی داشته باشید، آنگاه بعضی اوقات قادرید تمام آن‌ها را در یک کیف پول چندمنظوره سپرده‌‌گذاری نمایید!

به هر حال، سایر کوین‌‌ها تا این حد انعطاف‌‌پذیر نیستند. بنابراین، همواره پیش از شروع انتقال وجوه از محلی به محل دیگر، از سازگار بودن کوین‌‌ها با ارائه‌‌دهنده‌‌ی کیف پول اطمینان حاصل نمایید، زیرا اگر کوین‌‌ها با ارائه‌‌دهنده‌‌ سازگار نباشند، آن‌ها را برای همیشه از دست خواهید داد!

آیا حقیقت دارد که کیف پول‌‌های رمز ارز ناشناس هستند؟

اگر این راهنما را تا این جا خوانده باشید، به خاطر دارید که پروتکل بلاک چین شبه‌‌ناشناس است. به این معنی که اگرچه آدرس کیف پول شما شامل نام و هویت شما نیست، اما افراد، همچنان به اطلاعات بسیار دیگری دسترسی دارند.

این اطلاعات، شامل تمام تراکنش‌های پیشین (ارسال و دریافت‌‌شده)، از جمله حجم معامله و سایر آدرس‌‌های به کار گرفته‌‌شده در معامله است که آدرس آن کیف پول خاص ایجاد نموده‌‌است.

در حقیقت، این موضوع، مشکل‌ساز نخواهد بود. زیرا پی بردن به هویت مالک آدرس، بسیار دشوار است، مگر اینکه شما به کسی هویت واقعی خود را ارائه کنید.

تنها به یاد داشته باشید که بسیاری از صرافی‌‌های رمز ارز را نهادهای متمرکز اداره می‌‌نمایند. به این معنی که اگر مایل به خرید کوین‌‌ها با استفاده از پول جهان واقعی باشید، آنگاه لازم است هویت خود را به وسیله ثبت اسناد آشکار نمایید. به عبارت دیگر، حتی اگر فقط یک بار، وجوه خود را به کیف پولتان انتقال داده باشید، صرافی می‌‌داند که هویت شما به کیف پولی که وجوه خود را به آن ارسال نموده‌‌اید، ضمیمه شده‌‌است.

بهترین کیف پول رمز ارز چیست؟

آخرین بخش در این راهنما، درباره برخی از بهترین کیف پول‌‌های رمز ارز موجود خواهد بود. از آن‌‌جایی‌‌که اکنون صدها ارائه‌‌دهنده‌‌ی مختلف وجود دارند، نمی‌توان تمامی آن‌ها را بررسی کرد. در عوض، در این قسمت 4 عدد از محبوب‌‌ترین کیف پول‌‌ها به شما پیشنهاد خواهد شد.

کیف ‌‌پول Exodus

Exodus، یک کیف پول دسکتاپ چندمنظوره است که امکان سپرده‌‌گذاری بسیاری از کوین‌‌های مختلف مانند بیت کوین، لایت کوین، دش (Dash) و توکن‌‌های ERC-20 گوناگون را برای شما فراهم می‌‌کند.

یکی از بهترین ویژگی‌‌های Exodus (علاوه بر رایگان بودن آن) این است که واقعا کاربرپسند است. هنگامی که وارد این سیستم می‌‌شوید، کل سبد سرمایه‌‌ گذاری رمز ارز خود را در تصویری از یک نمودار دایره‌‌ای مشاهده می‌کنید. همچنین این نمودار، قیمت جاری بازار هر کوین را نشان می‌‌دهد.

کیف پول ارز رمزنگاری‌‌ شده چیست و چگونه عمل می‌‌کند؟
کیف پول ارز رمزنگاری‌‌ شده چیست و چگونه عمل می‌‌کند؟

ارائه‌‌دهنده کیف پول، هرگز به کلیدهای خصوصی شما دسترسی ندارد و به سرورهای Exodus نیز متصل نیست. Exodus به منظور سهولت بیشتر، حتی یک رابط برنامه‌‌نویسی (API) سایت ShapeShift درون خود دارد که امکان خرید و فروش رمز ارزها را در داخل کیف پول فراهم می‌‌کند.

کیف پول Bread

اگر به سپرده‌‌گذاری بیت کوین خود در تلفن همراهتان می‌‌اندیشید، کیف پول برد (Bread)، کیف پول کاملا مناسبی برای شماست! توسعه‌‌دهندگان ادعا می‌‌کنند که با توجه به اینکه این کیف پول مستقیما به بلاک چین بیت کوین متصل است، “سیستم امنیتی لایه‌‌ای (Nerd-level security)” را ارائه می‌‌نماید.

رابط کاربری این کیف پول، واقعا واضح و شفاف است. به همین دلیل، این کیف پول برای افراد مبتدی عالی است. همچنین کیف پول Bread ، یک قابلیت بسیار خوب دارد که به شما اجازه می‌‌دهد کد  QR آدرس کیف پولی را که می‌‌خواهید وجوه را به آن ارسال کنید، اسکن نمایید. این قابلیت، امکان خرج کردن بیت کوین در یک فروشگاه واقعی را نیز برای شما فراهم می‌‌کند.

متأسفانه بیت کوین، تنها کوینی است که این کیف پول از آن پشتیبانی می‌‌کند. با این وجود، فراموش نکنید که این کیف پول کاملا رایگان است.

کیف پول لجر نانو اس

برای داشتن بالاترین سطح امنیت، هیچ کیف پولی بهتر از یک کیف پول سخت‌‌افزاری مانند لجر نانو اس (Ledger Nano S) نیست. شما یک دستگاه فیزیکی دریافت می‌‌نمایید که امکان سپرده‌‌گذاری طیفی از رمز ارز ها را به صورت آفلاین فراهم می‌‌کند.

کیف پول ارز رمزنگاری‌‌ شده چیست و چگونه عمل می‌‌کند؟

همواره ارزهای رمزنگاری ‌‌شده‌ی بسیاری به ارزهای مورد پشتیبانی این کیف پول اضافه شده‌اند. با این وجود، برای بررسی انواع کوین‌‌های مورد پشتیبانی آن می‌‌توانید روی این لینک کلیک نمایید.

هنگامی که می‌‌خواهید کوین‌‌ها را برای کسی ارسال کنید، تنها لازم است کیف پول را به دستگاه خود (مانند لپ‌‌تاپ) متصل نمایید و سپس، شماره‌‌ی شناسایی خصوصی خود را وارد کنید. اگر کیف پول، گم یا دزدیده شود، می‌‌توانید کوین‌‌های خود را با وارد کردن گذرواژه‌‌ی پشتیبانتان در یک دستگاه دیگر بازیابی کنید.

برای خرید لجر نانو اس باید تقریبا 90 یورو بپردازید. با این وجود، اگر مقدار زیادی کوین دارید، صرف هزینه برای این کیف پول ارزشمند است. این کیف پول را تنها از وب‌‌سایت رسمی لجر نانو اس خریداری نمایید.

کیف ‌‌پول Jaxx

Jaxx نیز یکی از محبوب‌‌ترین کیف پول‌‌های چندمنظوره است و برای دانلود در اکثر دستگاه‌‌های دسکتاپی و موبایلی موجود است. همچنین برای سهولت بیشتر می‌‌توانید از طریق یک افزونه مرورگر گوگل (Google) یا فایرفاکس (Firefox) به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. این قابلیت، کیف پول را برای ارسال سریع وجوه مناسب می‌‌نماید.

کیف پول ارز رمزنگاری‌‌ شده چیست و چگونه عمل می‌‌کند؟

توسعه‌‌دهندگان Jaxx، هرگز کلیدهای خصوصی شما را نگهداری نمی‌‌کنند، زیرا این کلیدها تنها در دستگاه شما ذخیره می‌‌شوند. علاوه بر این، دقیقا مشابه Exodus، یک رابط برنامه‌‌نویسی سایت ShapeShift درون کیف وجود دارد که امکان معامله و معاوضه ساده و مستقیم کوین‌‌ها در کیف پول شما را فراهم می‌‌نماید!

جمع‌‌بندی

همانطور که اکنون می‌‌دانید، انواع مختلف کیف پول، مناسب نیازهای متفاوتی هستند. برخی کوین‌‌های خود را در یک کیف پول سخت‌‌افزاری سپرده‌‌گذاری می‌کنند. با این وجود، مقدار کمی از وجوه را نیز در یک کیف پول موبایلی نگهداری می‌‌کنند. بنابراین، می‌‌توانند در حین مسافرت، به وجوه دسترسی داشته باشند.

شما تا به حال از کدام کیف پول‌‌ها استفاده کرده‌‌اید یا قصد دارید از کدام کیف پول‌‌ها استفاده کنید؟

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.