کیفرخواست دو متهم مالی از ارتباط آن‌ها با صرافی‌‌های بیت فاینکس‌‌ و QuadrigaCX پرده برداشت

بازجویی‌‌های صورت گرفته بر روی‌‌ دو تن از متهمین مالی در دادگاه ایالتی نیویورک نشان می‌‌دهد که آنها روابط مشکوکی با دو صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ و QuadrigaCX داشته‌‌اند. فاولر و یوسف اخیرا توسط قانون‌‌گذاران نیویورک دستگیر شدند و به نظر می‌‌رسد که خود را صاحب کسب و کارهایی بزرگ معرفی می‌‌کردند که قادرند صدها میلیون دلار را به راحتی جابجا کنند.

0 87

کیفرخواست دو متهم به دلیل چندین مورد اتهام – شامل کلاهبرداری بانکی و داشتن کسب و کارهای انتقال پول بدون مجوز – ارتباط روشنی را با سرویس‌‌های بانکداری مخفی نشان می‌‌دهد که اخیرا در دو صرافی رمز ارز نام‌‌آشنا به کار رفته‌‌اند.

کیفرخواست مذکور – مربوط به شهروند آریزونایی، رجینالد فاولر و شهروند تل‌‌آویوی، روید یوسف – در یکی از گزارشات دادگاه ناحیه‌‌ای ایالات متحده در ایالت نیویورک (SDNY) به تاریخ 30 آوریل منتشر شد.

طبق اعلامیه SDNY – که در کنار سند دیگری از وزارت دادگستری منتشر شد – فاولر در روز 30 آویل به جرم کلاهبرداری بانکی و کسب و کارهای انتقال پول بدون مجوز بازداشت شد، در حالی که روید یوسف به عنوان همدست وی فعالیت می‌‌کرد.

به نظر می‌‌رسد که فاولر و یوسف برای چندین شرکت کار می‌‌کردند که سرویس‌‌های بانکداری ارز فیات را برای چندین صرافی رمز ارز فراهم می‌‌آوردند. آنها به خاطر دست داشتن در توطئه‌‌ای دستگیر شده‌‌اند که در آنها فاولر اطلاعات اشتباهی را به بانک‌‌ها ارائه می‌‌داده است تا قادر باشد حساب‌‌هایی را برای خود باز کند و از آنها برای ذخیره سرمایه‌‌های خریداران رمز ارز استفاده کند.

بر اساس گزارش امروز The Block Crypto، شرکت Global Trading Solutions – یکی از شرکت‌‌های مدعی علیه که حساب بانکی آن در HSBC USA نگه‌‌داری می‌‌شود – توسط شرکت Crypto Capital (پلتفرم پرداختی که جهت پردازش حساب‌‌های فیات صرافی بیت فاینکس‌‌ مورد استفاده قرار می‌‌گیرد) اداره می‌‌شود.

The Block اضافه می‌‌کند که یک شرکت ناشناس اما بسیار پیچیده در این کیفرخواست – Global Trade Solutions واقع در سوئیس – فعالیت‌‌های Crypto Capital را اداره می‌‌کند و اینکه این شرکت نیز دارای حسابی در HSBC بوده است که توسط Crypto Capital برای پردازش سپرده‌‌گذاری‌‌های فیات برای بیت فاینکس‌‌ به کار می‌‌رفت.

فاولر و یوسف به این جرم نیز متهم شده‌‌اند که دستورالعمل‌‌های اشتباهی را در مورد پرداخت‌‌های خود فراهم آورده‌‌اند تا میزان واقعی مبادلات کسب و کار خود را مخفی نگه دارند. آنها شرکت خود را به گونه‌‌ای معرفی کرده بودند که قادر است صدها میلیون دلار را از طریق حساب‌‌های شرکتی خود به بانک‌‌های سراسر دنیا منتقل کند.

بر طبق وب‌‌سایت Crypto Capital، این شرکت سرویس‌‌هایی را به صرافی از رده خارج QudrigaCX ارائه می‌‌داد. این صرافی بعد از مرگ مالک خود دچار جنجال‌‌های بسیار زیادی شد، زیرا به نظر می‌‌رسد تنها شخصی بود که کلیدهای خصوصی کیف پول‌‌های این صرافی را در اختیار داشت.

نسخه پیشین و آرشیو شده وب‌‌سایت Crypto Capital – به تاریخ 1 فوریه 2018 – صرافی بیت فاینکس‌‌ را به عنوان یکی از مشتریان این شرکت معرفی می‌‌کرد، اگرچه اکنون تمامی صفحات آن حذف شده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.