کوین بیس: شرکت‌‌هایی که چشم‌‌انداز کوتاه‌‌مدت دارند نباید هیچوقت به سراغ کریپتو بروند

رئیس کل صرافی کوین بیس در آخرین مصاحبه خود این واقعیت را بیان می‌‌کند که علی‌‌رغم سقوط بازار کریپتو در سال 2018، میزان نوآوری و خریدهای سازمانی بسیار بالاتر بود. وی نکاتی را در مورد آینده کریپتو خاطرنشان کرده و کوین بیس را در زمره‌‌ بهترین سرمایه گذاری‌‌های صنعت کریپتو قرار می‌‌دهد.

0 76

کریسمس روی خوشی به بازار کریپتو نشان نداده و بیایید با حقیقت روبرو شویم، بابانوئل هم ظاهرا دل خوشی از رمز ارزها ندارد. با این حال، بر طبق مصاحبه CNBC Fast Money با رئیس کوین بیس (Coinbase) عاصف هیرجی، هنوز هم می‌‌توان گفت که کورسویی از امید باقی مانده است.

یک سال پر از نوآوری

زمانی که از هیرجی در مورد اتفاقات به وجود آمده برای کریپتو در سال 2018 سوال پرسیده شد، وی خاطرنشان کرد که کوین بیس به مشتریان خود در این مورد هشدار داده بود.

در واقع، در سال 2017، درست زمانی که طرفداران بیت کوین تصور می‌‌کردند به اندازه‌‌ یک عمر هدیه کریسمس گرفته‌‌اند، بزرگترین صرافی رمز ارز دنیا با واقعیتی سردتر از زمستان‌‌های روسیه روبرو شد، چرا که ظاهرا قیمت‌‌ها بیش از ارزش واقعی بالا رفته بودند.

با این وجود، وی یادآور شد که در هیچ سالی به اندازه 2018 نوآوری‌‌های کریپتویی و خریدهای سازمانی صورت نگرفته بودند، علی‌‌رغم اینکه حجم معاملات بسیار پایین ماندند.

بازار کریپتو جای افراد ترسو نیست

زمانی که از وی در مورد بیت کوین 3791.65 دلاری و تاثیر آن بر تجارت سوال پرسیده شد، هیرجی مانند هر رئیس دیگری با صراحت پاسخ نداد و عنوان کرد که سال‌‌ها قبل بیت کوین تنها رمز ارز مهم بود. سپس اتریوم به میدان آمد و اکنون می‌‌توان 3,000 تا 4,000 رمز ارز را در بازار مشاهده کرد، اما:

تنها حدود 200 عدد از این رمز ارزها ارزش واقعی دارند.

علی‌‌رغم پاسخش در مورد 2,800 رمز ارز دیگر، هیرجی اضافه کرد:

کوین بیس با گذر زمان تمامی رمز ارزهای دارای ارزش واقعی را در هر تعداد منطقه جغرافیایی که اجازه داشته باشد وارد پلتفرم خود خواهد کرد.

وی تایید کرد که امیدهای بسیار زیادی برای سال آینده دارد و این تنها شروع موجی جدید در کریپتو است.

چه اتفاقی در سال 2018 رخ داد؟

زمانی که از هیرجی در مورد شکست سال 2018 در جذب سرمایه‌‌های وعده شده سوال پرسیده شد، وی پاسخ داد که خرید سهام در بالاترین حد خود بود:

صدها سازمان جدید وارد پلتفرم‌‌های کریپتویی شدند.

وی اضافه کرد که سازمان‌‌ها به یک جایگاه معتبر برای داد و ستد و به یک پلتفرم مناسب برای ذخیره دارایی‌‌های خود نیاز داشتند و اینکه کوین بیس می‌‌تواند بهترین راه‌‌حل‌‌ها را از این نظر ارائه دهد.

به عقیده وی، علی رغم اینکه سال 2018 برای سرمایه‌‌گذاران خرد بسیار جان‌‌فرسا بود، 2019 می‌‌تواند سالی خارق‌‌العاده برای بازیگران سازمانی باشد.

عرضه اولیه سهام کوین بیس؟

زمانی که از هیرجی در مورد عرضه اولیه سهام (IPO) کوین بیس و تاثیر ارزش‌‌های پایین‌‌تر بر آن سوال پرسیده شد، وی اوایل امسال را یادآور شد که ارزش شرکت 8 میلیارد دلار بود و هیچ کدام از سرمایه‌‌گذاران مایل نبودند بر روی قیمت‌‌ دارایی‌‌ها “برای فردا یا حتی یک سال دیگر” شرط‌‌بندی کنند.

“اگر به عنوان یک سرمایه‌‌گذار کریپتویی چنین بازه‌‌ی زمانی را در ذهن خود دارید، هرگز نباید به سراغ آن بیایید”.

اما اگر چشم‌‌اندازی بلند‌‌مدت در مورد آینده کریپتو در ذهن خود ترسیم کرده‌‌اید، کوین بیس می‌‌تواند بهترین سرمایه گذاری ممکن در این راستا باشد.

با این حال، هیرجی قبول کرد که بازده شرکت به صورت مستقیم با حجم معاملات در ارتباط است و اینکه حجم معاملات بسیار پایین بوده است. وی این چنین نتیجه‌‌گیری می‌‌کند:

ما راه درازی را قبل از عرضه‌‌ اولیه سهام خود در پیش داریم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.