کوین بیس در پشت پرده تراکنش‌هایی به مبلغ ۸۵۶۰۰۰ BTC

هفته گذشته گزارش شد که یک نهنگ (سرمایه گذاری که با خرید یا فروش حجم زیادی از ارزش بازار، باعث افزایش یا کاهش شدید قیمت می‌شود) بیت کوین هزاران بیت کوین را به یک سری کیف پول با آدرس‌های مختلف منتقل کرده است. در فاصله‌ بین ۱ تا ۶ دسامبر ۲۰۱۸، این نهنگ ۸۵۶۰۰۰ بیت کوین را بین ۱۰۷ کیف پول تقسیم کرد و به هر کیف پول مبلغی معادل BTC ۸۰۰۰ ارسال کرد.

0 86

از وقتی این مبلغ عظیم جابجا شده مفسران فرضیه‌های مختلفی را ارائه داده‌اند. آیا این یک نهنگ بازار بود که این وجوه را به بازارهای فرابورس (OTC) منتقل می‌کرد؟ آیا فرستنده می‌تواند یک بنیاد آموزش اقتصادی (Fee.org) باشد؟ (این تئوری دوم بسیار غیرممکن به نظر می‌رسد زیرا آدرس ذکر شده در وب سایت سازمان نشان می دهد که تاکنون فقط ۲/۲ BTC دریافت کرده است).

بر اساس گزارش منتشر شده در BTC8، این احتمال وجود دارد که این “نهنگ” صرفا “کوین بیس” بود که تعمیر و نگهداری منظم در زیرساخت خود را مدیریت می‌کرد. فرضیه‌ی BTC8 بر اساس اعلامیه‌ای بود که کوین بیس منتشر کرد و در آن به این اشاره کرد که این صرافی قصد دارد دو روز قبل از انجام تراکنش‌ها، «انتقالات نظارت شده‌ای » را انجام دهد.

پلتفرم دارایی دیجیتال آمریکایی کوین بیس اعلامیه‌ای در مورد یک تعمیر و نگهداری با برنامه در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸ منتشر کرد.

طی هفت روز آینده، کوین بیس یک تعمیر و نگهداری با برنامه را در پلتفرم ما اجرا خواهد کرد که ممکن است باعث جابجایی در تمامی بلاک چین‌های پشتیبانی شده توسط کوین بیس شود. این جابجایی‌ها، انتقالاتی کنترل شده و تحت نظارت دقیق هستند تا امنیت و حفاظت بیشتری برای مشتریان ما فراهم کنند.

آدرس غیر فعال

از تاریخ ۴ دسامبر سال ۲۰۱۸، زمانی که ۶۶۴۵۲ BTC از یک آدرس کیف پول که از سال ۲۰۱۴ هیچ وجهی دریافت نکرده بود منتقل شد، هیاهویی در این فضا ایجاد شد‌. این وجوه سپس به صورت مساوی بین ۱۰۰ آدرس کیف پول توزیع شد.

هنگامی که این تراکنش تکمیل شد، یک تراکنش جدید به مبلغ ۶۶۳۷۹ BTC از آدرس نهنگ دیگری منتقل شد و به طور مساوی بین ۱۰۱ آدرس کیف پول توزیع شد. چند روز پس از این اتفاق، یک تراکنش دیگر، و به دنبال آن دور دیگری از توزیع بیت کوین به آدرس‌های مختلف کیف پول آغاز شد. این بار ، مجموعا ۸۵۶۰۰۰ BTC به ۱۰۷ آدرس مختلف منتقل شد که به هر کیف پول ۸۰۰۰ BTC رسید: این ۸۵۶۰۰۰ بیش از ۵ درصد مجموع بیت کوین در گردش را به خود اختصاص می‌دهد.

این گزارش همچنین عنوان می‌کند که ممکن است این صرافی از آدرس‌های SegWit “bc1” برای کاهش هزینه‌های عملیاتی هنگام تقسیم وجوه استفاده کرده باشد. این آدرس یک پروتکل امنیتی استاندارد است که برای اجتناب از خطرات و محافظت از وجوه از یک نقطه‌ی شکست استفاده می‌شود. جابجایی های بزرگ دیگر

در عرض ۳۰ روز گذشته، مبالغ هنگفتی اتر، ریپل و بیت‌کوین کش (BCH) نیز منتقل شده است، هرچند تاکنون هیچ نشانه‌ای از این انتقالات وجود ندارد. در یک مورد، یک روز قبل از هارد فورک BCH در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۱۸، یک آدرس کیف پول بیش از ۱ میلیون BCH ۳۰۰ (میلیون دلار) را به آدرس دیگری منتقل شد. شش روز پیش، ۱۰۰۲۷۱ BCH، که معادل بیش از ۱۴ میلیون دلار است، منتقل شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.