کوین‌ دش (CDT) چیست؟ راهنمای مبتدیان

کوین‌ دش یک شبکه اجتماعی بزرگ برای سرمایه‌گذاران ارزهای رمزنگاری شده است، که همه افراد در آن می‌توانند با پرداخت کارمزدی از نوع CDT (توکن شبکه) از سبدهای سرمایه‌گذاری افراد حرفه‌ای فعال بر روی شبکه و یا از سبدهای سرمایه‌گذاری که به صورت کامپیوتری و با توجه به اطلاعات استخراج شده از معاملات انجام شده بر روی بلاکچین‌های مختلف به دست آمده است، استفاده کنند. همچنین این پلتفرم به افراد فعال شبکه که سبدها و تحلیل‌های سرمایه گذاری خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند، به وسیله CDT پاداش می‌دهد. این شبکه همچنین دارای یک بازار معاملات کاربردی است که اطلاعاتش به صورت لحظه به لحظه بروزرسانی می‌شود و مخاطبان خود را از طریق در اختیار گداشتن ترکیبی از اطلاعات و اخبار چندین صرافی بزرگ و معروف، مطلع نگه می‌دارد، همچنین در این بازار معاملات نرخ و تحولات لحظه به لحظه ارزهای رمزنگاری‌ شده محبوب نیز قابل دسترس است.

0 182

کوین‌ دش چیست؟

کوین‌ دش (CoinDash) خودش را به عنوان یک پلتفرم اجتماعی معاملاتی مبتنی بر رمزنگاری تعریف کرده است، که به شما کمک می‌کند که یک سبد سرمایه‌گذاری موفق و برنده برای ارزهای رمزنگاری‌ شده ایجاد کنید. کوین‌ دش به شما اجازه می‌دهد که دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود را به یک شیوه ساده مدیریت کرده و یک کپی از فعالیت‌های سرمایه‌گذاران دیگر هم داشته باشید.

پلتفرم در حال حاضر در ویرایش بتا (آزمایشی) قرار دارد، و تقریبا توسط 1000 نفر از کاربران حرفه‌ای تست شده که پیشنهاداتی را در جهت بهبود و سازگاری این پلتفرم ارائه داده‌اند.

مطابق وب سایت رسمی‌شان، مسئله بزرگی که صنعت ارزهای دیجیتال با آن مواجه است، موانعی است که باعث جلوگیری از پذیرش همگانی این ارزها می شود.

این موانع عبارتند از مدیریت، سرمایه گذاری و تعامل. همچنین پلتفرم‌های معاملاتی اغلب باعث دلسردی سرمایه‌گذران بی‌تجربه از ورود به این عرصه می شود. در اینجا کوین‌ دش وارد می شود تا این مشکلات را برطرف کند.

با استفاده از توکن کوین‌دش که CDT نام دارد، کاربران قادر به مشاهده کارهایی خواهند بود که سرمایه‌گذران انجام می‌دهند. پس کاربران مطلع می‌توانند از سبد سرمایه‌گذاری معامله‌کنندگان با تجربه را در یک محیط ساده، تعاملی، و جمعی استفاده کنند.

به طور مشابه کاربران قادر هستند با نمایش سبد سرمایه‌گذاری شخصی و فعالیت‌های معاملاتی خود، توکن CDT را بدست بیاورند. این مساله به کاربر این امکان را می دهد که هم تولید‌کننده و هم مصرف‌کننده باشد.

کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)

کوین‌ دش علاوه بر اشتراک گذاری اطلاعات سرمایه‌گذاری توسط کاربران، قادر است که با رهگیری معاملات انجام شده بر روی بلاکچین، سبدهای سرمایه‌گذاری شخصی نیز پیشنهاد دهد.

ویژگی‌های کلیدی کوین‌ دش

همان طور که قبلا ذکر شد، کوین‌ دش ابزارهایی را برای معامله‌کنندگان فراهم کرده که توسط آن می‌توانند تصمیمات هوشمندانه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بگیرند.

برای انجام اینکار، پلتفرم شامل ویژگی‌های زیر است :

  • مدیریت سبد سرمایه‌گذاری

تجزیه و تحلیل و ارائه بینش‌های خودکار (برپایه محاسبات و اطلاعات جمع شده توسط کامپیوترها) در مورد دارایی کاربران و گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری.

  • شبکه‌ای از سرمایه‌گذاران

یک شبکه اجتماعی از سرمایه‌گذاران است که به کاربران اجازه می‌دهد تا دستاوردهای معامله‌کنندگان دیگر را به صورت آنی دنبال کنند و یک کپی از استراتژی آنها داشته باشند. اجرای استراتژی آنها به سادگی رفتن به سبد سرمایه‌گذاری معامله‌گران برتر و کلیک روی گزینه Copy Trade است.

  • بازار معاملات

بازار معاملات جستجوی فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌ شده، دریافت داده‌های بازار به صورت آنی و دسترسی به خدمات سرمایه‌گذاری مشارکتی را فراهم می‌کند و همچنین شامل سرفصل‌هایی همچون ارزهای دیجیتال محبوب و اطلاعات بروزرسانی‌های ICOهاست.

کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)

کوین‌ دش چگونه کار می کند؟

CDT یک توکن ERC20 است، بنابراین این توکن با بلاکچین اتریوم سازگار است.

اخیرا کوین‌ دش پشتیبانی از اتریوم و RSK را پیاده کرده است. اما امیدوار است به زودی تمام بلاکچین‌های مبتنی بر قراردادهای هوشمند را به منظور ایجاد یک فضای اجتماعی مبادلاتی پشتیبانی کند.

کوین‌ دش در برنامه‌های موبایل و برنامه‌های آنلاین قابل دسترس است. این محصول شبکه‌ای از مارکت‌ها است که شامل یک بازار معاملاتی، شبکه اجتماعی و یک بخش SaSS (software-as-a-Service) است.

این شبکه بازارها پیشنهادهای سرمایه‌گذاری چندین صرافی از قبیل Poloniex و HitBTC را با یکدیگر ادغام می‌کند تا کاربران خود را از تمام تحلیل‌ها مطلع نگه دارد.

همچنین از یک قاعده شرطی اگرآنگاهبرای اتوماسیون کردن سرمایه گذاری در ICOها، پشتیبانی می کند. برای مثال اگر ظرفیت ICO X در 24 ساعت 75% افزایش پیدا کند، آنگاه در آن ICO سرمایه گذاری شود. به علاوه معاملات نیز می توانند تحت قاعده شرطی اگرآنگاه اجرا شوند.

کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)

بازار معاملات

داده‌های تولید شده توسط SaSS و لایه‌های شبکه، امکان یافتن فرصت‌های سرمایه گذاری را آسان می کنند.

  • گزارش‌های معاملاتی لحظه به لحظه کوین‌ دش: کاربران را از تمام اتفاقات رخ داده در ارز رمزها محبوب مطلع نگه‌ می‌دارد.
  • کیت توسعه نرم افزار ساخته شده برای توسعه‌دهندگان: به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ابزارهای سرمایه‌گذاری مشارکتی را با سیستم ادغام کند.
  • داشبورد ICO: یک داشبورد گرافیکی است که گذشته، حال و آینده ICO‌ها را نشان‌می‌کند و از طریق پلتفرم به سرمایه‌گذاری بهتر در آن‌ها کمک می‌کند.
  • شبکه اجتماعی: جامعه‌ای از کاربران کوین‌ دش است، که سرمایه‌گذاران درون آن را قادر می کند که از طریق به اشتراک گذاری محتوا با هم تعامل داشته باشند.
  • سیگنال‌های معاملاتی: کاربران معمولی به صورت لحظه به لحظه اطلاعات و سیگنال‌هایی از معاملات سرمایه گذاران برتر دریافت خواهند کرد. کاربران به منظور دریافت مکرر این سیگنال‌ها باید کارمزدی را به وسیله توکن CDT پرداخت کنند.
  • کپی کردن معاملات: کاربران می‌توانند بخشی از سکه‌هایی را که در اختیار دارند را برای کپی کردن معاملات سرمایه‌گذاران برتر با استفاده از قراردادهای هوشند اختصاص بدهند.
کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)
  • SaSS: برای کسانی که با این واژه آشنا نیستند، SaSS به این صورت تعریف شده است: یک روشی برای تحویل نرم‌افزار است که اجازه می‌دهد داده‌ها از هر دستگاه، با اتصال به اینترنت و مرورگر وب قابل دسترسی باشند. این لایه شامل ابزارهایی است که اجازه می دهد بتوانیم مکانیزم تعامل و مدیریت ارزهای رمزنگاری‌ شده را به صورت سفارشی طراحی کنیم.

درباره کوین‌ دش

کوین‌ دش یک استارتاپ اسرائیلی است که دفتر مرکزی آن در تل‌آویو قرار دارد. در سال 2016 توسط آلن میوروک (Alon Muroch) تاسیس شد که بین 11 تا 50 کارمند دارد و طبق اعلام جروزالم (Jerusalem) 25 نفر از آنان از افراد برتر اسرائیل در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال شناخته می شود. بنا به اعلام جروزالم میوروک در این صنعت یک فرد آماتور وجود ندارد.

قبل از کوین‌ دش، میوروک هم موسس Bitcoin Authenticator در سال 2014 و هم سرپرست تیم توسعه iOS در راه حل پرداخت P2P (peer-to-peer) شرکت Paykey بود.

شریک او، آدام افریما (Adam Efrima) نیز یک رزومه درخشان دارد. زمانی به عنوان مدیر عامل در شبکه اجتماعی سرمایه‌گذاری معاملاتی شرکت EToro و قبل از اینکه کوین‌ دش را تاسیس کند، مدیر سرمایه گذاری در گروه Citic بود.

در طول دوره ICO، کوین‌ دش توسط یک عامل ناشناس هک شد، و هکر آدرسی که برای سرمایه‌گذاری تعیین شده بود به آدرس یک شخص دیگر تغییر داد. در حالی که این شرکت هنوز قادر به افزایش سرمایه خود تا 6.4 میلیون دلار بود، اما هکر قبلا تعدادی اتر به ارزش 7.53 میلیون دلار را به سرقت برده بود. بعدا شرکت با ارائه یک لینک اطلاعات افراد زیان دیده را جمع آوری کرد تا توکن های کوین‌ دش را طبق قرار برایشان واریز کند.

کوین‌ دش سرانجام فروش توکن را بعد از 13 دقیقه پس از شروع کار بست و شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد:

 این یک رویداد زیان بار بود، اما این مطمئنا پایان پروژه ما نیست.

جدا از عقب نشینی اولیه، شرکت همچنان به حرکت رو جلوی خود ادامه داد و نقشه راهش را مانند تصویر زیر ترسیم کرد.

کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)

موجودی سکه کوین‌ دش

کوین‌ دش مجموعا 1.000.000.000 CDT موجودی کلی و یک موجودی در گردش به میزان 651.246.670 CDT دارد.

کوین‌ دش امروز یک سری از خبرهای خوب را اعلام کرد و معامله گران را از اضطراب نجات داد.

 

کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)

به عنوان بخشی از برنامه وفاداری‌، شرکت‌کنندگان در ICO مجموعا 15.000.000 توکن دریافت کردند. علاوه بر این در طی ماه‌ فوریه، کوین‌ دش مجموعا 2.5 میلیون CDT در جریان گردش را دوباره می‌خرد و آن را در حساب شرکت ذخیره می‌کند.

کوین‌ دش اخیرا رتبه 195 را در بین تمام سکه‌های موجود در بازار بدست آورده است.

تاریخچه معاملات

در 17 آگوست 2017، کوین‌ دش در حدود قیمت 0.05 دلار در حال حرکت بود. در زمان نوشتن این مقاله، CDT حدود 11 دلار معامله شد و در تاریخ 7 ژانویه 2018 به 27 دلار رسید.

نوسانات چشمگیر این دارایی دیجیتال، در حقیقت منعکس‌کننده بازار رمز ارزها بود. در هفته‌های اخیر افت بازار، به CDT هم سرایت کرده است.

کوین‌دش(CDT)
کوین‌دش(CDT)

کوین‌ دش را از کجا می‌توان خرید؟

از صرافی‌های باینانس Binance ،Gate.io ،HitBTC، اتردلتا EtherDelta ،GateCoin ،Mercatox و Bigone می‌توانید CDT مورد نیازتان را با اتریوم (ETH) یا بیت‌کوین خریداری کنید.

با این حال، کوین‌سنترال (CoinCentral) به شما صرافی باینانس را به شدت پیشنهاد می‌دهد، چون رابط کاربری آن کاربرپسندتر است و همچنین هزینه‌های معاملاتی کمتری دارد.

کاربران جدید می‌توانند سکه‌های اتریوم (ETH) یا بیت‌کوین (BTC) خود را از Bitstamp ،CoinMamo، کوین‌بیس (CoinBase)، یا جمینی (Gemini) خریداری کنند و آن‌ها را به آدرس مربوطه خود در باینانس انتقال دهند. این صرافی اجازه می‌دهد که ETH و BTC را با کارت اعتباری یا انتقال بانکی خریداری کنید.

کوین‌ دش را کجا می‌توانید ذخیره کنید؟

چون کوین‌دش یک توکن ERC20 است، می‌توانید آن را در کیف پول‌هایی که از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کند، مانند Ledger Nano S یا Trezor ذخیره کنید. همچنین می توانید از سایت MyEtherwallet استفاده کنید.

نتیجه گیری

در کاغذ معرفی کسب‌وکار کوین‌ دش بیان شده که هم سرمایه‌ گذاران تازه‌کار ارز رمزها و هم سرمایه‌گذران با تجربه، با استفاده از ابزارهای شبکه اجتماعی و تجزیه و تحلیل با کارایی بالا، جذب این پلتفرم خواهند شد.

اخیرا در آخرین مرحله آزمایش، یک محصول نهایی آماده برای راه اندازی عمومی در یک دوره کوتاه مدت است.

یک پروژه این‌چنینی، به نظر می رسد که خودش را از بسیاری از پروژه های کلاهبرداری تحت بلاکچین، جدا کرده است و با کوین‌ دش یک راه استفاده شفاف برای CDT ارائه کرده است.

طبق گفته تیم، بیشتر افرادی که از این پلتفرم استفاده می کنند، پول بیشتری پرداخت می کنند، توکن‌های بیشتری خریداری می‌کنند، و در نهایت قیمت توکن افزایش پیدا می کند.

چون معامله‌کنندگان با تراکنش‌های بالایی در روز سروکار دارند، این پلتفرم به آنها کمک می کند تا مدیریت بهتری روی این تراکنش‌ها داشته باشند. بنابرابن پیش بینی موفقیت این Altcoin نسبتا جدید، دور از انتظار نخواهد بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.