کنگره آمریکا: بیت کوین‌‌ بیشتر یک ابزار سرمایه گذاری است

مرکز پژوهشی کنگره آمریکا اخیرا گزارشی را منتشر کرده و به این موضوع اشاره داشته است که اگرچه بیت کوین‌‌ هم‌‌اکنون بازار گاوی بسیار مناسبی را تجربه می‌‌کند، اما هنوز هم نتوانسته است جای خود را به عنوان یک روش پرداختی باز کند. محققین این نهاد بر این باور هستند که بیت کوین‌‌ توانسته است از لحاظ ابزار ذخیره ارزش عملکرد خوبی داشته باشد.

0 93

بر اساس گزارشی از اتاق فکر مرکز پژوهشی کنگره (CRS) به تاریخ 10 مه، بیت کوین‌‌ و رمز ارزها بیشتر به عنوان ابزار سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می‌‌گیرند و هنوز هم به عنوان پول گسترده‌‌ نشده‌‌اند.

گزارش “کاهش احتمالی استفاده از پول نقد و پیامدهای آن”، به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد استفاده از پول نقد در ایالات متحده، کاهش بکارگیری پول کاغذی در آینده را با توجه به گسترش روزافزون استفاده از کارت‌‌های اعتباری پیش‌‌بینی می‌‌کند.

محققین همچنین روش‌‌های دیگر پرداخت شامل رمز ارزها را تحیل کرده‌‌اند. رمز ارزهای عمومی، خصوصی یا متعلق به بانک‌‌های مرکزی در این تحقیق جای داشتند.

سازمان CRS بیت کوین‌‌ را به عنوان مثال اولیه خود در نظر گرفته و به نتایجی رسیده است که در میان منابع دولتی رایج شده‌‌اند.

بر اساس این گزارش،

اگرچه داده‌‌های قیمتی مربوط به بیت کوین،‌‌ علاقه گسترده‌‌ای را نسبت به این رمز ارز نشان می‌‌دهند، اما نمی‌‌توانند میزان دفعات استفاده از آن در ازای کالا یا خدمات را نشان دهند (به عبارت دیگر، تا چه اندازه به عنوان پول مورد استفاده قرار می‌گیرد). تحلیل‌‌های بخصوصی به ما نشان می‌‌دهند که ارزهای دیجیتالی به صورت گسترده به عنوان روشی پرداختی برای کالا و خدمات مورد استفاده قرار نمی‌‌گیرند، بلکه جای خود را به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری باز کرده‌‌اند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف نیز گزارش داده است، تحلیل‌‌های شرکت نرم‌‌افزاری DataLight در ماه گذشته کاملا متفاوت می‌‌نمودند و گسترش بیت کوین‌‌ را به عنوان یک روش پرداختی نشان می‌‌دادند. طبق نویسندگان مقاله DataLight، بیت کوین‌‌ تنها لازم است مسیر کنونی خود را ادامه دهد.

طبق این مقاله:

اگر بیت کوین‌‌ ارزش خود را حفظ کند، در عرض 10 سال تمامی رقیبان خود را پشت سر خواهد گذاشت.

اما به نظر می‌‌رسد که دیگران کمتر متقاعد شده‌‌اند. پیتر شیف، کارآفرین و تاجر طلا، به همراه سیف‌‌الدین آموس، نویسنده کتاب “استاندارد بیت کوین‌‌” (The Bitcoin Standard) هفته گذشته در یکی از مناظرات خود به موضوع پتانسیل بیت کوین‌‌ به عنوان پول پرداختند.

با این حال، یک روز قبل از انتشار گزارش CRS، برد شرمن (Brad Sherman)، نماینده سنا، از دولت آمریکا درخواست کرد که رمز ارزها را به صورت کلی ممنوع اعلام کند، چرا که این نوع از ارزها قابلیت این را دارند که قدرت سیاسی آمریکا را به طور کامل تضعیف کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.