کمیسیون SEC هنوز هم به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد ETF بیت کوین‌‌ است

به نظر می‌‌رسد که باز هم باید زمان بیشتری را منتظر تایید شدن ETF بیت کوین‌‌ از جانب کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا باشیم. ETF های رمز ارزی به عنوان قدمی بزرگ در ورود سرمایه‌‌گذاران سازمانی به فضای رمز ارزها محسوب می‌‌شوند و مطمئنا می‌‌توانند باعث رشد هرچه بیشتر این صنعت شوند.

0 83

طبق گفتگوی مدیر اجرایی ETF.com با CNBC در روز 20 مه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) “هنوز هم به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد ETF (صندوق قابل معامله در بورس) بیت کوین‌‌ است.”

دیو نادیگ (Dave Nadig)، یکی از مدیران اجرایی بخش ETF ها، در طی مصاحبه‌‌ای در برنامه ETF Edge به گفتگو در این مورد پرداخت. نادیگ اذعان داشت:

مشخص است که کمیسیون SEC هنوز هم به دنبال اطلاعات بیشتر در این مورد است. از لحاظ فنی، مهلت مشخصی تعیین شده است، اما صادقانه بگویم که آنها همان کاری را انجام می‌‌دهند که می‌‌خواهند و تا جایی که قصد داشته باشند آن را بررسی خواهند کرد. این نکته را می‌‌توانیم به راحتی از چیزهایی که می‌‌شنویم بفهمیم.

اگرچه نادیگ معتقد است که ETF در نهایت تایید خواهد شد، اما مطمئن است که این کار به زودی انجام نخواهد شد و به حداقل سه ماه زمان نیاز دارد. وی اضافه کرد که قانون‌‌گذاران با رشد هرچه بیشتر بازار احساس اطمینان بیشتری خواهند داشت.

کمیسیون SEC دیروز اعلام کرد که تصمیم‌‌گیری در مورد ETF پیشنهادی شرکت VanEck باز هم به تعویق افتاده است، چرا که قصد دارد اطلاعات بیشتر در مورد ETF بیت کوین‌‌ به دست آورد. همانطور که قبلا نیز گزارش شده است، کمیسیون SEC تصمیم‌‌گیری خود در مورد تایید ETF شرکت Bitwise را نیز به آینده موکول کرده و از افراد علاقه‌‌مند درخواست کرده دیدگاه‌‌های خود را مطرح کنند.

هستر پیرس، عضو کمیسیون SEC که به دلیل مخالفت با تصمیم این سازمان مبنی بر رد پیشنهاد ETF بیت کوین‌‌ی کامرون و تایلر وینکلووس لقب “مادر کریپتو” را از جانب انجمن کریپتو دریافت کرده است، در دسامبر سال گذشته عنوان کرد که ETF رمز ارزی یا بیت کوین‌‌ “مطمئنا اتفاق خواهند افتاد”، اما ممکن است به سال‌‌ها زمان نیاز داشته باشد.

گری گنسلر، رئیس سابق کمیسیون معاملاتی کالاهای آتی آمریکا (CFTC)، اذعان داشت که برای موفقیت و رشد بازار رمز ارزها، سرمایه‌‌گذاران باید مطمئن باشند که از حفاظت سرمایه‌‌گذار و مشتری در قالب قانون برخوردار می‌‌باشند و از چیزهایی مانند دستکاری بازار یا از دست دادن کلیدهای خصوصی مصون هستند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.