کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دنبال منابع تحلیلی جدید در مورد بلاکچین

کمیسیون SEC اعلام کرده است که به دنبال منابع اطلاعاتی جدیدی در مورد بلاکچین و آنالیز آن است. این سازمان قصد دارد اطلاعات جامعی را در مورد نحوه تراکنش‌‌ها و فضای بلاکچین به دست آورد تا درک بهتری از موضوع داشته و مقررات مناسب‌‌تری را برای شرکت‌‌های فعال در این حوزه وضع کند.

0 77

بر اساس اعلامیه رسمی منتشرشده در روز ۳۱ ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به دنبال منابعی جدیدی است تا داده‌‌ها و تحلیل‌‌های بلاکچینی جامعی را برای این سازمان فراهم آورند.

بر اساس این اعلامیه، کمیسیون SEC در تلاش است تا شرکت‌‌هایی را بیابد که قادرند اطلاعات دقیقی را در مورد فعالیت‌‌های بلاکچینی و ریسک سرمایه‌‌گذاری در فضای رمز ارزها ارائه و در عین حال داده‌‌های مربوط به دارایی‌‌های دیجیتالی را در اختیار این کمیسیون قرار دهند. ماه گذشته، این سازمان اعلام کرد که رمز ارزها در میان اولویت‌‌های آن برای سال ۲۰۱۹ قرار دارند.

بر اساس اعلامیه ۳۱ ژانویه، SEC علاقه خود به منابع اطلاعاتی جدید در مورد محبوب‌‌ترین لجرهای بلاکچینی را ابراز کرد. علاوه بر فراهم آوردن داده، شرکت‌‌ها موظفند داده‌‌های به دست آمده را به منظور راحتی هرچه بیشتر تحلیل کنند.

همچنین SEC به اطلاعات جدیدی در مورد فرآیند استخراج، تبدیل و تایید داده‌‌ها احتیاج دارد. این سازمان از شرکت‌‌های متقاضی خواسته است “توانایی خود در تجزیه و تحلیل داده‌‌های در دسترس را شفاف سازند”، که در میان آن‌ها می‌‌توان به شناسایی مالکین آدرس‌‌های رمز ارز اشاره کرد.

در ماه آگوست سال ۲۰۱۸، یکی از نمایندگان اداره مبارزه با مواد مخدر (DEA) خاطرنشان کرد که اگرچه رمز ارزهای مبتنی بر حریم خصوصی نسبت به بیت کوین ناشناس‌‌تر هستند، این سازمان همچنان به دنبال روش‌‌هایی جدید برای ردیابی آن‌ها است. لیلیتا اینفانته عنوان کرد:

 

بلاکچین ابزارهای بسیار زیادی را برای شناسایی افراد در اختیار ما قرار می‌‌دهد. من واقعا استفاده از رمز ارزها را توصیه می‌‌کنم

همچنین اسکات کوپور، شریک مدیریتی Andreessen Horowitz، در اواسط ژوئیه ۲۰۱۸ اذعان داشت که “بیت کوین بهترین دوست مقامات قانونی کشورهای مختلف است”، چرا که می‌‌توان تراکنش‌‌های غیرقانونی آن را در بلاکچین ردیابی کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.