کمیته‌‌‌ دومای دولتی روسیه استیبل کوینی با پشتیبانی بانک راه اندازی می‌کند

ایستگاه خبری رادیو روسیه، Govorit MOSKVA در روز جمعه، ۲ نوامبر خبر داد که رئیس کمیته دومای دولتی روسیه در بازارهای مالی ادعا کرده است که این نهاد قصد دارد یک کریپتوکارنسی راه اندازی کند که توسط دولت پشتیبانی می‌‌‌شود و قیمت آن با روبل روسیه تنظیم می‌‌‌شود.

0 64

رئیس آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov) در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد افزایش بار بدهی‌‌‌های خانوار اطمینان خود را از اینکه که دولت از یک ارز رمز‌‌‌ پشتیبانی خواهد کرد، ابراز داشت،  “اما این یک ارز رمز‌‌‌ی خواهد بود که قیمت آن توسط روبل تنظیم می‌‌‌شود “. معاون توضیح داد که کوین ضمنی نشان دهنده‌‌‌ی یک استیبل کوین است که توسط بلاک چین پشتیبانی می‌‌‌شود و قیمت آن با یک رابطه‌‌‌ی ۱: ۱ با روبل تنظیم می‌‌‌شود.

علاهعوه بر این آکساکوف مدل ایجاد یک استیبل کوین را توصیف کرد و بیان کرد که این ارز رمز‌‌‌ توسط مقدار مشخصی سپرده‌‌‌ی بانکی پشتیبانی خواهد شد. بعد از آن، یک موسسه بانکی مسئول انتشار مقدار معینی دارایی کریپتو با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و تطبیق این دارایی‌‌‌های با نسبت ۱: ۱ شد.

طبق اخبار منتشر شده‌‌‌ی Mskagency واقع در مسکو، آسکاسکوف توضیح داده که ارز رمز‌‌‌ توسط بانک مرکزی منتشر خواهد شد، زیرا توسط ارز فیات پشتیبانی می‌‌‌شود. در نتیجه، آکساکوف خاطرنشان کرد که اجرای فناوری بلاک چین از لحاظ انتشار “پول رمزنگاری شده” “امیدوار کننده” است.

در اواخر ماه اکتبر، آکساکوف ادعا کرد که کریپتوکارنسی‌‌‌های بزرگ مانند بیت کوین  (BTC) و اتریوم  (ETH)  دچار  “آینده‌‌‌ی مبهمی” شده‌‌‌اند؛ زیرا چیزی از آنها پشتیبانی نمی‌‌‌کند، و افزود به همین دلیل بود که اصلاحیه‌‌‌ی اخیر پیش نویس قانون روسی که “در مورد دارایی‌‌‌های مالی دیجیتال” بود، تعریف استخراج ارز رمز را از مواد اساسی خودش حذف کرد.

‌‌‌ایده‌‌‌ی راه اندازی یک ارز که توسط دولت منتشر می‌‌‌شود و کریپتورابل (CryptoRuble) نام دارد، در اوایل سال ۲۰۱۸ توسط انجمن روسی ارز رمز‌‌‌ و بلاک چین (RACIB) مطرح شد و این انجمن ادعا کرد که این ارز در اواسط سال ۲۰۱۹ راه اندازی خواهد شد.

هرچند اخیرا مشاور وابسته به رئیس جمهور، سرگی گلازیف (Sergey Glazyev) ادعا کرد که در حال حاضر هیچ حرکتی در این مورد وجود ندارد و در عین حال عنوان داشت که ابزار برنامه موجود می‌‌‌تواند انتشار “بسیار سریع” ارز رمز‌‌‌ را ممکن سازد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.