کلید 1 میلیون بیت کوین در دستان کریگ رایت !

کریگ رایت که ادعا می‌کند ساتوشی ناکاموتو است، به دادگاه اعلام کرده که کلیدهای مورد نیاز برای دسترسی به 1 میلیون بیت کوین معادل ۸.۹ میلیارد دلار را دریافت کرده است.

0 143

کریگ رایت مدعی است که او ساتوشی ناکاموتو است، اما در دادگاه ماه نوامبر اعلام کرد که نمی‌تواند 500 هزار بیت کوین خواسته شده در پرونده‌ای که علیه او تشکیل شده بود را پرداخت کند. این پرونده از طرف وکلای دیوید کلیمن که به باور بسیاری یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین و فناوری بلاک چین است و در اپریل 2013 فوت کرد، تشکیل شد. قانون کاملا مشخص کرده است که نیمی از دارایی های تجاری به وارث کلیمن می‌رسد. اما این اتفاق رخ نداد. در نتیجه برادر کلیمن از رایت شکایت کرد. در این پرونده، رایت به دزدیدن چند هزار بیت کوین، معادل بیش از 5 میلیارد دلار، پس از مرگ این توسعه دهنده متهم شد.

رایت شریک تجاری دیوید کلیمن بود. این دو نفر هنگامی که ماینینگ بیت کوین آسان بود، تعداد بسیار زیادی بیت کوین توانستند استخراج کنند. این دو در نهایت توانستند ۱.۱ میلیون بیت کوین به دست آورند و این سرمایه به اسم Tulip Trust  که اشاره به حباب گل لاله دارد شناخته می‌شود.

بازرسی انجام شده در سال ۲۰۱۵ به رایت و کلیمن به عنوان سرمایه گذاران احتمالی بیت کوین اشاره کرده است و خبرنگاران نیز پیش نویس قراردادی را فاش کردند که اعطای تمام سرمایه به رایت را بیان می‌کرد. این موضوع باعث شد که آیرا کلیمن، برادر دیوید کلیمن در فوریه ۲۰۱۸ از رایت شکایت کند.

برای سیستم قضایی و حقوقی، فرآیند طولانی طی شد تا مشخص کند رمز ارزها رایت کجا ذخیره شده است. رایت نیز سرانجام سال گذشته و پس از آنکه نتوانست فهرستی از موجودی های بیت کوین خود تا قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳ ارائه کند، در دادگاه محکوم شد. سپس رایت در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ حکم دادگاه را دریافت کرد تا پرده از تولیپ تراست بردارد.

به رایت تا تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۰ فرصت داده شد تا با این توجیه که کلیدهای مورد نیاز توسط واسطه مورد نظر در ماه ژانویه تحویل داده شود، رایت نیز باید کلیدهای تولیپ تراست را ارائه دهد.

رایت اکنون کارهای اداری برای پیروی از حکم دادگاه را انجام داده است:

دکتر رایت به اطلاع دادگاه رسانده است که شخص ثالث مورد نظر، اطلاعات ضروری و کلیدهای بازگشایی فایل رمزنگاری شده را ارائه داده است و دکتر رایت نیز فهرستی از دارایی های بیت کوین خود را طبق حکم دادگاه به شاکی تحویل داده است.

ایمیل ارسالی کریگ رایت به دادگاه به صورت زیر است:

کلید 1 میلیون بیت کوین در دستان کریگ رایت!

اگر این موضوع صحت داشته باشد، خبر بسیار مهمی خواهد بود. این خبر می‌تواند باعث شود که کریگ رایت به ادعای خود مبنی بر اینکه ساتوشی ناکاموتو است ادامه دهد.

اما اگر این موضوع حتی اندکی متفاوت از آن چیزی باشد که بیان شده است، به آخرین موضوع عجیب و غیرواقعی در داستان بحث برانگیز و سورئال رایت تبدیل خواهد شد.

در هر صورت، این مطلبی بود که رایت به دادگاه گفته است: او اکنون به میلیاردها دلار رمز ارز دسترسی دارد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین SV، فورکی که توسط رایت انجام شده است و قرار بود به ایده های اصلی خالق ناشناس بیت کوین درباره رمز ارزها بپردازد، امروز با افزایش قیمت مواجه شد. قیمت این رمز ارز در ابتدای روز تقریبا ۱۹۴ دلار بود و به ۴۴۷ دلار افزایش یافت و سپس به ۳۵۰ دلار رسید.

کلید 1 میلیون بیت کوین در دستان کریگ رایت!
کلید 1 میلیون بیت کوین در دستان کریگ رایت!

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.