کش (Qash) چیست؟

QASH (با تلفظ cash) ارز دیجیتال پلتفرم Quoine Liquide است.

یکی از مشکلاتی که در نقد کردن ارزهای دیجیتال وجود دارد وجود صرافی های متنوع با قیمت‌های مختلف است که باعث می‌شود نقدینگی شما در هرکدام با دیگری متفاوت باشد؛کش (Qash) آمده است تا این مشکلات را با استفاده از پلتفرمی‌که خزانه تمام صرافی‌ها با یکدیگر ترکیب می‌کند، حل کند و به شما نشان بدهد در کدام صرافی بیشترین نقدینگی را خواهید داشت. یکی ازمزیت‌های کواین لیکویید این است که شما را از باز کردن حساب در همه صرافی‌ها بی نیاز می‌کند و این عمل باعث افزایش نقدینگی ارزهای رمزنگاری‌ شده و در نتیجه به نفع کل صنعت بلاکچین خواهد بود.

0 2,662

Quione یک شرکت بین‌المللی ارزهای رمزنگاری‌ شده است که به دنبال حل مشکلات نقدینگی برای کسانی است که به کندی شروع به سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال می‌کنند .

کش چیست؟ finmag.ir
کش چیست؟ finmag.ir

اگر مدتی بر روی ارز رمزها سرمایه‌ گذاری کرده باشید، احتمالا تجربه مشکلاتی در زمینه نقدینگی را داشته اید .

سرمایه‌ گذاری بر روی هر چیزی، به جز چند سکه (رمزارز) برتر معمولا نیاز به داشتن چندین حساب در صرافی‌های مختلف و انجام انتقال بین آن‌ها دارد و این مشکل زمانی چندبرابر خواهد شد که قصد داشته باشید، معاملات سه طرفه‌ای بین ارزهای فیات(ارزهای دولتی)، بیت‌کوین یا اتریوم و سکه‌های متفرقه داشته باشید و چون بیشتر مردم با ارزهای رمزنگاری‌ شده شبیه به سرمایه‌ گذاری رفتار می‌کنند، عدم نقدینگی خود مانع از رشد کامل این صنعت است .

در این راهنمای کش خواهیم گفت:

 • Quoine Liquide چطور کار می‌کند؟
 • توکن کش
 • تیم Quoine و پیشرفت آن
 • معاملات
 • کش را از کجا بخریم؟
 • کش را کجا ذخیره کنیم؟
 • نتیجه‌گیری
 • منابع اضافی درباره کش

Quoine Liquide چطور کار می‌کند؟

Quoine Liquide نقدینگی را به فضای ارزهای دیجیتال هدیه ‌می‌کند و امکاناتی فراهم می‌کند تا بتوانید به آسانی ارزهای دیجیتال بخرید و آن‌ها را تبدیل به فیات کنید .

در حال حاضر هر ارز رمزنگاری‌ شده در هر صرافی میزان نقدینگی مخصوص به خود را دارد که بین جفت‌های معاملاتی گوناگونی که که ارائه می‌شود نیز متفاوت است و این مساله باعث ایجاد مخزن‌های انفرادی شده و به همین علت ممکن است ارزی در یک صرافی نقدینگی بزرگی داشته باشد، ولی در صرافی دیگر اینگونه نباشد.

پلتفرم Liquide این مخزن‌ها را به یک استخر ترکیبی متصل می‌کند تا به  شما این امکان را بدهد که بیشترین نقدینگی ممکن را داشته باشید و برای انجام این کار دو راهکار زیر را ارائه می‌دهد :

 • دفتر عمومی‌
 • کارگزاری‌های اصلی
کش چیست؟ finmag.ir
کش چیست؟ finmag.ir

دفتر عمومی‌

دفتر عمومی‌Liquide  پیشنهادات و قیمت ها را از صرافی‌های سراسر جهان جمع کرده و آنها را در یک دفتر برای استفاده شما جمع‌آوری می‌کند و این به هر معامله‌گر صرف نظر از موقعیت مکانیشان این توانایی را می‌دهد که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از واحد پول فیات استفاده کنند.

این مخزن‌ها نقدینگی را از صرافی‌های جداگانه حذف کرده و قدرت معاملاتی بازارهایی که قبلا نادیده گرفته می‌شد، بیشتر می‌کنند.

Liquide با استفاده از ترکیب یک دفتر ثبت داخلی و یک دفترکل خارجی و با بهره گیری از بازار صرافی خارجی جفت‌های معاملاتی برای ارزهای فیات ایجاد می‌کند که ممکن است در هیچ صرافی دیگری وجود نداشته باشند.

دفتر عمومی‌از سه وظیفه اصلی برای افزایش سطح نقدینگی که Quoine وعده داده است استفاده می‌کند :

 • موتور سازگاری(ME):
 • موتور تبدیل متقابل ارز(CCCE)
 • مسیردهی هوشمند سفارش‌ها(SOR)

ME موتور پیشتاز در صنعت است که توانایی پردازش چندین میلیون تراکنش در ثانیه را دارد و شامل پشتیبانی محلی برای جفت کردن توکن‌هاست و طوری ساخته شده است که به آسانی مقیاس پذیر بوده و هنگامی که یک توکن جدید ایجاد شود، جفت‌های معاملاتی جدید به آسانی وارد سیستم می‌شود .

 • موتور قدرتمند CCCE قادر است به صورت آنی ارزها را به یکدیگر تبدیل کند؛ برای مثال سیستم تبدیل این موتور اجازه می‌دهد که هر کس که جفت مبادلاتی ETH/EUR دارد و قصد دارد با شخص دیگری با جفت معاملاتی BTC/SGD تبادل کند، به راحتی بتواند به هدف خود دست یابد.

برای این که این کار کارآمدتر شود، تعداد مطابقت‌های احتمالی باید به اندازه کافی افزایش پیدا کند تا یک بازار کاملا شناور یا پویا ایجاد شود

کش چیست؟ finmag.ir
کش چیست؟ finmag.ir

تکنولوژی SOR همه مبادلات بزرگ و پیشنهادات تکمیل شده خارجی را که نمی‌تواند یه صورت داخلی در دفتر عمومی‌ثبت شوند مانیتور می‌کند.

کارگزاری اصلی

با کارگزار‌ی‌های اصلی، شما بدون اینکه نیاز باشد در هر صرافی به طور جداگانه حساب باز کنید دسترسی مستقیمی به بازار صرافی‌ها در سراسر جهان دارید؛ علاوه بر این Quoine در طول سه سال گذشته مشارکتی را با شبکه‌ای از بانک‌ها شروع کرده تا مطمئن شوند موجودی فیات شما به صورت سریع منتقل می‌شود.

با استفاده از کارگزاری‌های رسمی ‌می‌توانید خط اعتباری‌تان را گسترش دهید و معاملات را با استفاده از توازن موجودتان گسترش دهید .

 

توکن کش

کش چیست؟ finmag.ir
کش چیست؟ finmag.ir

 کش یک توکن ERC20 است که می‌توانید از آن برای پرداخت خدماتی استفاده کنید که روی پلتفرم Quoine Liquide  قرار دارد. علاوه بر این دارندگان کش همچنین ممکن است تخفیف‌ها ، محصولات تبلیغاتی و فرصت های سرمایه‌ گذاری ICO را به وسیله سکه‌های Quione  دریافت کنند.

همچنین تیم در بیانیه خود تاکید می‌کند که سازمان‌های دیگر می‌توانند از آن برای مقاصد خود و شبیه به نحوه استفاده برخی موسسات مالی از توکن XRP ریپل استفاده کنند.

تیم تلاش دارد ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ کش را بین ۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان در ICO توزیع کند .

از توکن های باقی مانده:

 • ۰۰۰.۰۰۰ کش(۳۰%) به اکوسیستم/جامعه تخصیص داده می‌شود .
 • ۰۰۰.۰۰۰ کش (۲۰%) متعلق به تیم و سهامداران است .
 • ۰۰۰.۰۰۰ کش (۱۵%) توسط شرکای استراتژیک و خریداران سازمانی نگهداری می‌شود .

در کوارتر دوم ۲۰۱۹، Quoine بلاکچین خودش را ایجاد خواهد کرد و همه توکن‌های کش را به بلاکچین جدیدش منتقل خواهد کرد.

تیم Quoine  و پیشرفت آن

مایک کایاموری (Mike Kayamori) (مدیر عامل) و ماریو گومز لوزادا (Mario Gomez Lozada) (رئیس و مدیر ارشد) ، Quoine را در سال ۲۰۱۴ تاسیس کردند.

کایاموری قبلا معاون ارشد در گروه SoftBank و همچنین مدیر سرمایه‌ گذاری در Gungho Asia بود؛ لوزادا نیز ۱۱ سال قبل از مامور بخش اطلاعات Credit Sussie  ژاپن و مدیر ارشد در مریل لینچ ژاپن بود.

Quoine  اولین شرکت ارز رمزها در جهان است که به طور رسمی‌از آژانس خدمات مالی ژاپن(FSA) مجوز دریافت کرده است و پلتفرم‌های تجاری Qione و  QRYPTOS در سال بیش از ۱۲ میلیارد دلار تراکنش را اجرا می‌کنند .

از آنجا که Quoine  وارد چند بخش مختلف مالی می‌شود، رقبای زیادی دارد، به عنوان مثال در زمینه تسهیلات اعتباری با SALT رقایت می‌کند، در بخش صرافی‌ها با کسب و کارهای دیگری مانند باینانس (در تبدیلات آلتکوین‌ها) یا Gemini و CoinBase برای تبدیل رمزارزها به فیات تمرکز دارد؛ پروتکل bancor نیز پروژه‌ای است که خیلی شبیه به Quoine و کش است و برای همه توکن هایی که از این پروتکل استفاده می‌کنند نقدینگی فراهم می‌کند ، اما با همه‌ی این رقبا، Quoine در ارائه کردن این مجموعه قابلیت‌ها در یک پلتفرم منحصر به فرد است و یکی از قدیمی‌ترین  رقیبانی است  که در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده است

خرید و فروش

کش از زمان شروع معاملات در ماه نوامبر گذشته شروع به نوسان کرده است و پس از ICO، قیمت توکن آن به طور پیوسته  به ۱.۴۸دلار (۰.۰۰۰۱۳BTC) افزایش یافت و تا اواسط دسامبر به آرامی ‌به حدود ۰.۶۰دلار(۰.۰۰۰۴BTC) رسید.

کش چیست؟ finmag.ir
کش چیست؟ finmag.ir

کش دو تغییر قیمت قابل توجه را، یکی در اواسط دسامبر و یکی در آغاز ماه ژوئن تجربه کرده است و به نظر نمی‌رسد این دو تغییر به دنبال اخبار و تحولات خاصی ایجاد شده باشند .

چون کش یک توکن کاربردی است، با افزایش کاربران Liquid و رشد این پلتفرم باید در حالت ایده آل منجر به افزایش قیمت بیشتر شود .

کش را از کجا بخریم؟

اگر چه شما می‌توانید کش را به طور مستقیم از Quinex بخرید، اما این سکه با حجم معاملات زیادی در صرافی Huobi  هم معامله می‌شود، اما قبل از اینکه اقدام به مبادله  کش روی Huobi کنید، باید ابتدا اقدام به خرید بیت‌کوین یا اتریوم کنید و سپس آنها را به Huobi  منتقل کنید.

روی Quoinex شما عمدتا می‌توانید از JPY یا USD برای خریدکش استفاده کنید؛ سایت کوین مارکت کپ (Coinmarket Cap) شامل لیست کاملی از صرافی هایی است که می‌توانید کش را از آنجا دریافت کنید .

کش را کجا ذخیره کنیم؟

کش توکنی ار نوع ERC20 است و شما می‌توانید از کیف پول‌هایی استفاده کنید که توکن ERC20 را پشتیبانی می‌کنند؛ myEtherWallet محبوب‌ترین گزینه ذخیره‌سازی آنلاین است و شامل یک کیف پول یکپارچه است که می‌توانید از آن استفاده کنید .

اگر علاقه‌مند به امنیت بیشتر هستید (چه کسی نیست!) باید یک کیف پول سخت‌افزاری بخرید؛ گزینه‌هایی مثل کیف پول Ledger Nano S در مقابل رقبا قیمت خیلی بالایی دارد، اما برای شما امنیت و آرامش ذهنی بیشتری را فراهم می‌کند .

سیستم Quoine یک برنامه برای انتقال کش به بلاکچین خودشان دارند و زمانی که این اتفاق بیافتد، کیف پولی که شما برای ذخیره موجودی‌تان استفاده می‌کنید ممکن است از این توکن پشتیبانی نکند، پس حتما از اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌هایی که تیم کش در مورد این انتقال منتشر می‌کند مطلع باشید.

نتیجه‌گیری

هدف Quoine ایجاد نقدینگی برای سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال از طریق دفتر عمومی و سرویس‌های کارگزاری اصلی است .

با ترکیب دفتر مبادلات از سراسر جهان ، پلتفرم Quoine Liquide کاری می‌کند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه‌ گذاران به راحتی قادر به تبدیل فیات به هر نوع ارز رمزنگاری شده و برعکس هستند .

به نظر می‌رسد این تیم برای رسیدن به موفقیت تجربه و مشارکت های تجاری خوبی داشته باشند ، اما این یک پروژه بلندپروازانه است وبا انتشار رسمی‌برنامه شان در کوارتر دوم سال ۲۰۱۸ ، این سال می‌تواند سالی موفقیت آمیز یا همراه با شکست برای این شرکت باشد؛ اما اگر تیم همچنان برای رسیدن به نقطه عطف خود با همان سرعتی که دارد حرکت کند، Quoine به راحتی صنعت ارزهای دیجیتال  را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد. افزایش نقدینگی برای ارزها خوب است و برای سرمایه‌ گذاران عالی است و به طور کلی برای صنعت بلاکچین شگفت انگیز است .

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.