کشور آبخاز ۱۵ مزرعه استخراج را به صورت موقتی خاموش می‌‌کند

کشور آبخاز یکی از کشورهای کوچکی است که در شمال غربی گرجستان قرار گرفته است. اکنون با فرا رسیدن فصل زمستان و کمبود برق، مقامات این کشور از دارندگان مزارع استخراج خواسته‌‌اند که ریگ‌‌های خود را تا پایان این فصل خاموش کنند. با وجود کوچک بودن آبخاز، این کشور فرصت‌‌های زیادی برای گسترش از طریق صنعت کریپتو در اختیار دارد.

0 73

مقامات کشور آبخاز ۱۵ مجموعه استخراج را از شبکه برقی این کشور قطع کرده‌‌اند. این اقدام برای جبران کمبود برق در فصل زمستان صورت می‌‌گیرد. گردانندگان این تسهیلات به صورت کامل با شبکه برقی این کشور همکاری کرده‌‌اند.

۸,۹۵۰ کیلووات سخت‌‌افزار استخراج از برق جدا می‌‌شود

شرکت Chernomorenergo  پانزده مزرعه استخراج خود را از شبکه برقی آبخاز جدا کرده است. این شرکت در شبکه فیسبوک خود اعلام کرد که این تسهیلات در مجموع به ظرفیت برق ۸,۹۵۰ کیلووات نیاز داشتند. مصرف برق آن‌ها برابر با ۱,۸۰۰ خانوار یا مجموعه اداری اطراف سوخومی (پایتخت این کشور) است.

این حرکت بعد از تصمیم دولت این کشور برای خاموش کردن تسهیلات استخراج رمز ارز انجام شد. مقامات آبخازی توضیح دادند که این ظرفیت برق، که در اواخر سال گذشته تایید شده بود، برای رساندن برق به خانوارها، نهادهای اجتماعی و تسهیلات حائز اهمیت مورد نیاز است.

سیستم برق این کشور به دلیل دمای بسیار پایین فصل زمستان دچار مشکلات زیادی شده است. Chernomorenergo اذعان کرد که استخراج‌‌کنندگان از این دستور دولت مبنی بر محدود کردن مصرف خود پشتیبانی کرده‌‌اند. با این حال، در فصل تابستان مزارع استخراج به استفاده بهینه از برق اضافی تولیدی توسط نیروگاه آبی این کشور کمک می‌‌کنند.

ایستگاه تولید برق Enguri، به همراه نیروگاه کوچک‌‌تر Vardnili، بیشتر نیازهای کشور آبخاز برای برق را برطرف می‌‌کنند. بر طبق یکی از پژوهش‌‌های صورت‌‌گرفته توسط The Financial در سال گذشته، مصرف برق کلی گرجستان در مارس ۲۰۱۸ به ۱,۱۱۶ میلیون کیلووات بر ساعت رسید. حدود ۱۹ درصد، یا ۲۰۱۷ میلیون KWh، از این مقدار توسط کشور آبخاز مصرف شده است.

صنعت نوظهور استخراج

همانند بسیاری از همسایگان مثل گرجستان و ارمنستان، آبخاز شاهد توسعه گسترده صنعت کریپتو در این کشور بوده است. چنین چیزی عمدتا به دلیل نبود مقررات مشخص و هزینه‌‌های کم است، مانند قیمت برق که یکی از مهم‌‌ترین عوامل در راه‌‌اندازی ریگ‌‌های استخراج به شمار می‌‌رود.

مقامات رسمی آبخاز اکنون به این نتیجه رسیده‌‌اند که باید مقررات مشخصی را برای کسب و کارهای کریپتوی در حل رشد وضع کنند. رئیس جمهور آبخاز، رائول خاجیمبا، اخیرا نشستی دولتی را ترتیب داد تا در مورد پیش‌‌نویس قوانین کریپتو مشورت کنند و این بخش را مورد نظارت قرار دهند.

استخراج‌‌کنندگان رمز ارزها در آبخاز تاکنون نقش مثبتی را ایفاء کرده‌‌اند. مزارع استخراج آن‌ها اغلب در کارخانه‌‌های دورافتاده مربوط به زمان شوروی سابق قرار گرفته‌‌اند. همانند چندین کشور و شرکت دیگر در فضای پسا-شوروی مانند ترانس‌‌نیستریا، این کشور نیز فرصت این را دارد که سرمایه‌‌گذاری‌‌های خارجی جدید را به سمت خود بکشاند و از طریق دعوت کردن استخراج‌‌کنندگان و شرکت‌‌های کریپتویی بیشتر درآمدهای خود را افزایش دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.