کشف پنج حفره امنیتی در بلاکچین EOS از ابتدای سال ۲۰۱۹

EOS.io شرکتی که مسئول توسعه چهارمین رمز ارز بزرگ از نظر ارزش بازار است، در سال جاری پنج حفره امنیتی مهم را کشف کرده است.

0 80

در ۱۰ ژانویه، ۴۰.۷۵۰ دلار به پنج هکر در پلتفرم EOS پاداش داده شد. روز بعد از آن محقق دیگری حدود ۱۰ هزار دلار پاداش دریافت کرد. هر کدام از این پاداش‌ها برابر ۱۰ هزار دلار بوده است. این موضوع نشان‌دهنده بالاترین مبالغی است که این شرکت بابت حفره‌های امنیتی و آسیب‌پذیری خود تاکنون پرداخته است.

بنیاد ترون (Tron) نیز بابت کشف حفره‌های امنیتی خود مبالغ متعددی را پرداخت کرده است. در یکی از موارد این بنیاد حدود ۲۲.۷۰۰ دلار در مجموع هزینه کرده است.

موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که بسیاری از آسیب‌پذیری‌ها از سوی شرکت‌ها به عموم اعلام نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان آماری دقیقی از حفره‌های امنیتی اعلام کرد.

قیمت EOS ظرف ۲۴ ساعت اخیر تقریبا با ثبات بوده است و تنها حدود نیم درصد از ارزش خود را از دست داده است. در حال حاضر قیمت داد و ستد آن حدود ۲.۴۰ دلار است.

در سال ۲۰۱۸ مبلغی معادل ۸۷۸.۰۰۰ دلار به محققان برای بررسی مشکلات امنیتی پاداش داده شده است. EOS به تنهایی ۶۰ درصد پاداش‌ها را در طول سال گذشته پرداخت کرد.

اخیرا چین آخرین رتبه‌بندی رمزارزهای حمایت شده از سوی دولت را اعلام کرد. در این گزارش EOS همچنان در رتبه اول و بیت‌کوین به رتبه پانزدهم سقوط کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.