کسب‌و‌کارهای آلمانی عقیده دارند که بلاکچین یک فناوری انقلابی است

کوین تلگراف آف داچ (Cointelegraph auf Deutsch) در ۴ دسامبر گزارش داد که بر اساس یک نظرسنجی که اخیرا انجام شده، بیش از یک سوم از کسب و کارهای بزرگ در آلمان، فناوری بلاکچین را به اندازه‌ی اینترنت، پدیده‌ای انقلابی می‌دانند.

0 82

طبق گزارش این نظرسنجی، علاوه بر هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیاء (IoT)، فناوری بلاکچین نیز یکی از سه حوزه توسعه فعلی است که “پتانسیل بسیار بالایی” دارد.

این نظرسنجی که توسط انجمن فدرال آلمان برای فناوری اطلاعات، مخابرات و رسانه‌های جدید (Bitkom) انجام شده، نشان داد که ۱۵ درصد از شرکت‌های آلمانی فکر می‌کنند که بلاکچین “به اندازه‌ی اینترنت موجب تغییر جامعه و اقتصاد می‌شود”. احتمال اعتقاد به این نظر برای شرکت‌های بزرگتری که پرسنل آن‌ها ۵۰۰ نفر یا بیشتر است برابر ۳۶ درصد، یعنی بیش از دو برابر است.

در عین حال، حدود ۴۶ درصد از شرکت‌های مورد بررسی عقیده داشتند که آلمان در پذیرش بلاکچین از کشورهای دیگر “عقب مانده است”. بخش زیادی از پاسخ دهندگان، یعنی حدود ۴۰ درصد، گفتند که این کشور را از لحاظ توسعه‌ بلاکچین نه به عنوان یک رهبر و پیشرو، بلکه با عنوان کشوری که در میانه‌ی راه است می‌دانند.

Bitkom در مورد بلاکچین رمز ارزها و چگونکی ادراک آن‌ها، نظرسنجی گسترده ای از کسب‌و‌کارها و مردم آلمان انجام داد. در اواخر نوامبر، یک بررسی Bitkom نشان داد که حدود ۶۰ درصد از شرکت‌های محلی عمدتا با دلیل عدم وجود کابردهای عملی درک شده، در مورد نزدیک شدن به موضوع بلاکچین تردید دارند.

در فوریه ۲۰۱۸، یکی دیگر از بررسی‌های Bitkom نشان داد که ۶۴ درصد از آلمانی‌ها راجع به بیت کوین (BTC) آگاهی دارند. طبق این گزارش، این آگاهی از سال ۲۰۱۸ دوبرابر شده است. ۴ درصد از پاسخ دهندگان مالک کوین بیت کوین هستند، در حالی که ۱۹ درصد آن‌ها ایده‌ای در مورد چگونگی خرید کریپتوکارنسی اولیه دارند و ۷۲ درصد اظهار داشتند که علاقه‌ای به پول دیجیتال ندارند.

برنهارد روهلدر (Bernhard Rohelder) مدیر عامل شرکت Bitkom، با توجه به اهمیت اقتصادی کریپتوکارنسی و بلاکچین گفت:

بیت کوین و دیگر کریپتوکارنسی‌ها نمونه‌های خوبی هستند که نشان می‌دهند عصر دیجیتال چگونه قادر به تغییر جهان مالی است. این راجع به خود ارز انحصاری نیست بلکه در مورد فناوری زیرساخت‌ بلاکچین است. این فناوری بر کل اقتصاد تاثیر خواهد گذاشت

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.