کریگ رایت قصد دارد وایت پیپر بیت کوین‌‌ را به نام خود ثبت کند!

در دنیای کریپتو کمتر کسی را می‌‌توان پیدا کرد که در جریان جنجال‌‌های کریگ رایت قرار نداشته باشد. وی در جدیدترین اقدام خود تلاش کرده که اسم خود را به عنوان خالق بیت کوین‌‌ در دفتر کپی‌‌رایت ایالات متحده ثبت کند.

0 75

کریگ رایت درخواست خود برای ثبت وایت پیپر بیت کوین‌‌ که توسط ساتوشی ناکاموتو نگاشته شده است را رسما ارائه کرد.

پرونده‌‌های دادگاهی نشان می‌‌دهند که دفتر حق تکثیر ایالات متحده (U.S. Copyright Office) کریگ رایت را به عنوان نویسنده وایت پیپر بیت کوین‌‌ و همچنین کدهای اصلی در ساخت این رمز ارز ثبت کرده است.

این کارآفرین استرالیایی مدت‌‌هاست که ادعا می‌‌کند بیت کوین‌‌ را با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو به وجود آورده است.

یکی از خبرهای منتشر شده در روز 21 مه نشان می‌‌دهد که مقامات آمریکایی تاییدیه‌هایی را دریافت کرده‌‌اند مبنی بر اینکه کریگ رایت در واقع ساتوشی ناکاموتو است، اما این اخبار نیز با شک و شبهه جامعه کریپتو روبرو شده‌‌اند.

جری بریتو، مدیر اجرایی سازمان غیر انتفاعی Coin Center، توییت کرد:

ثبت کپی‌‌رایت تنها یک فرم دادگاهی است. دفتر حق تکثیر اعتبار ادعاهای مطرح‌‌شده را بررسی نمی‌‌کند؛ آنها تنها درخواست را ثبت می‌‌کنند. متاسفانه هیچ راهی برای مخالفت با چنین‌‌ درخواست‌‌هایی وجود ندارد. اگر ادعاهای مخالف وجود داشته باشند، همه آنها ثبت خواهند شد

طبق خبر مذکور، رایت مصمم شده است که پس از “رد شدن ادعاهای خود درمورد بیت کوین‌‌ توسط دسته‌‌ای از توسعه‌‌دهندگان پروتکل”، خود را به عنوان خالق اصلی این رمز ارز مطرح کند.

به نظر می‌‌رسد که رایت قصد دارد اسناد ثبت شده در دفتر حق تکثیر را به انجمن بیت کوین‌‌ تحویل دهد.

رایت در حال حاضر مدیر ارشد فناوری استارت‌‌آپ nChain است. وی تاکنون در جنجال‌‌های زیادی به پا کرده است و صرافی‌‌های رمز ارز اخیرا بیت کوین‌‌ SV (فورک بیت کوین‌‌ کش) را که توسط وی پشتیبانی می‌‌شود، از پلتفرم خود کنار گذاشتند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.