کریپتوپیا (Cryptopia) تا زمانی که امنیت موجودی حساب‌‌ها تامین نشود معاملات را از سر نمی‌‌گیرد

پلیس نیوزیلند، ساختمان اداری را به صرافی کریپتوپیا که اخیرا هک شده بود بازگرداند و مجوز از سرگیری معاملات را به این صرافی اعطا کرد. با این حال، طبق پیامی که احتمالا توسط یکی از اعضای کریپتوپیا در 24 فوریه در کانال رسمی دیسکورد (Discord) ارسال شد، این صرافی برای شروع مجدد فعالیت خود آماده نیست

0 95

پس از هکی که به سرقت بیش از 16/1 میلیون دلار را از این صرافی کریپتو منجر شد، پلیس نیوزیلند تحقیقاتی را همراه با اجرای قانون بین الملل برای ردیابی هکرها آغاز کرده است.

حمله اولیه هکرها در 15 ژانویه آغاز شد و طبق گزارشات صورت گرفته حدود دو هفته طول کشید و طی این مدت وجوه موجود در ده‌‌ها هزار کیف پول اتریوم (ETH) این صرافی به سرقت رفت.

طبق بیانیه‌‌ای که توسط مدیر کانال کریپتوپیا دیسکورد در این کانال پین شد، با وجود اینکه مقامات محلی این صرافی را از شروع مجدد فعالیت‌‌‌‌هایش منع نمی‌‌کنند، اما این شرکت قصد ندارد به زودی این کار را انجام دهد. در این پیام، با توضیح علت این امر آمده است که:

با وجود اینکه بیانیه پلیس مبنی بر این است که ما برای شروع مجدد عملیات و انجام معاملات خود با هیچ ممنوعیتی مواجه نیستیم، اما تا قبل از شناسایی کامل زیان‌‌ها و حصول اطمینان از امنیت کامل مانده حساب‌‌ها، انجام این کار برای ما به نوعی بی ملاحظگی خواهد بود

این بیانیه همچنین اشاره می‌‌کند که در قوانین نیوزیلند، انجام چنین اقدام بی پروایانه‌‌ای که دارایی و اموال بستانکار را در معرض خطر قرار دهد، غیرقانونی است.

در دیگر اخبار قضایی، کوین تلگراف امروز گزارش داد که اجرای قانون ایالات متحده بازیابی شده است و بیش از 104،000 دلار به سرقت رفته از صرافی کریپتوکارنسی بیت فینکس (Bitfinex)، که در سال 2016 120000 BTC آن هک شد، بازگردانده شد.

اخیرا نیز خبرهایی در مورد نقض داده‌‌های کارگزاری کوین ماما (Coinmama) که امکان خرید بیت کوین (BTC) و اتریوم با استفاده از کارت اعتباری را برای کاربردانش فراهم می‌‌کند و تاثیر این نقض داده بر 450 هزار کاربرش منتشر شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.